Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Dávejte si pozor, co si přejete. Rusko je připraveno na válku

Hodnocení uživatelů:  / 8
NejhoršíNejlepší 

Když se ministři zahraničí všech 28 členských zemí NATO setkali v Bruselu na dvoudenním summitu, byla mocná vojenská síla Černá Hora povolána jako nový člen.

Celosvětový Robocop NATO jednal dle očekávání o Afghánistánu (válka, kterou NATO potupně prohrálo), o Iráku (válka, kterou Pentagon potupně prohrál), Libyi (národ, který vlivem NATO zkrachoval a je devastován peklem domobrany) a Sýrii (to je národ, kam by chtělo NATO vtrhnout přes Turecko; je tam již peklo domobrany.)

Afghánci se musí nyní spolehnout na to, že mise NATO „Rozhodná podpora“ plus „finanční podpora pro afghánské ozbrojené síly“ konečně zajistí úspěch Operace Trvalá svoboda jednou pro vždy.

Libyjci se musí nyní znovu spolehnout na to – jak pronesla figurka v podobě Generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga – že „bychom měli být připraveni podpořit novou vládu Národní jednoty v Libyi“.

  • davejte-si-pozor-co-si-prejete-rusko-je-pripraveno-na-valku

A pak je tu třešnička na dortu NATO, popisována jako „opatření proti Rusku“.

Stoltenberg to dle očekávání potvrdil, když řekl: „Již jsme se rozhodli posílit naši přítomnost ve východní části naší aliance. Naši vojenští plánovači předložili návrhy na umístění několika praporů v různých zemích v tomto regionu. Žádné rozhodnutí dosud nepadlo o počtech a lokalitách.“

Tyto malé „samostatné prapory“ nezpůsobí žádnému ruskému plánovači noční můru. Skutečné „opatření“ je zavedení systému Aegis Ashore (tj. americký integrovaný systém protivzdušné obrany, pozn. překl.) na rumunském území v minulém týdnu a kromě toho zavedení dalšího v roce 2018 v Polsku. Moskva se k tomu vehementně stavěla opozičně již od roku 2000. Argument NATO, že Aegis představuje ochranu proti „hrozbě“ balistických raket z Íránu, by neobstál ani jako hra v mateřské školce.

Každý ruský vojenský plánovač ví, že Aegis není obranný systém. Tato hra se stává vážnou – stejně jako v případě přemístění americké jaderné kapacity do východní Evropy. Není divu, že ruský prezident Vladimir Putin musel dát jasně najevo, že Rusko bude „adekvátně“ reagovat na jakoukoliv hrozbu své bezpečnosti.

Jak se dalo předpokládat, celá studená válka 2.0 se vymkla kontrole, všechno je opět nanovo.

Zatímco bývalý zástupce velitele NATO šel na to balisticky, moudřejší hlavy si položily otázku, zda Moskva, dříve či později, nebude mít dost těchto vylomenin a nepřipraví se na válku.

Ten neschopný systém Patriot

Může být předloženo, že politický washingtonský establishment – stejně jako neokonzervativci a neoliberalisté – nechce skutečnou válku s Ruskem. To, co chtějí, kromě čerpání více hotovosti pro Pentagon, je zvýšit své požadavky na tak vysokou úroveň, že Moskva ustoupí – na základě analýzy racionálních nákladů. Doposud ceny ropy budou nevyhnutelně vzrůstat ke konci roku 2016 – a podle tohoto scénáře bude Washington ztrátový. Takže můžeme být svědky navýšení úrokových sazeb ze strany FEDu (odkud putují všechny peníze na Wall Street), který se snaží zvrátit situaci.

Srovnávat současné rozšiřování NATO s hromaděním vojenských sil před 2. světovou válkou, nebo když NATO bylo v opozici proti Varšavské smlouvě, je amatérské. Podle izraelských obranných sil (IDF) jsou protiraketový systém (THAAD) a rakety Patriot bezcenné. To je důvod, proč se je snažili vylepšit pomocí Iron Dome (tj. izraelský mobilní systém protivzdušné obrany, pozn. překl.).

Zatím jsou tyto nové armádní „prapory“ NATO bezvýznamné. Podle neokonzervativce Ashe Cartera pokračuje skrytá snaha Pentagonu tlačit na to, aby Rusko bylo stále více zataženo do Sýrie a na Ukrajinu (jako kdyby Moskva byla vlastně zapojena nebo chtěla být zapojena do ukrajinské šlamastyky); chytit Rusko do pasti proxy válek; a nechat Rusko ekonomicky vykrvácet, zatímco dojde k ochromení příjmů z velkého množství ropy a zemního plynu, které plynou pro Rusko.

Rusko nechce – a nepotřebuje – válku. Přesto se „ruská agrese“ v tomto příběhu nikdy nezastaví. Proto je vždy poučné vrátit se ke studii RAND Corporation (tj. americká výzkumná instituce, pozn. překl.), která zkoumala, co by se stalo, kdyby k válce skutečně došlo. RAND Corporation dospěla k „jednoznačnému“ závěru po sérii válečných her v roce 2015 – Rusko by mohlo přemoci NATO za pouhých 60 hodin, ne-li ještě za kratší dobu, kdyby mělo dojít na evropské půdě ke skutečné válce.

Rand Corporation je v podstatě předsunutá základna CIA – čili propagandistická mašinérie. Přesto to není propaganda uvést, že pobaltské státy a Ukrajina by zcela padly do rukou ruské armády v době kratší, než tři dny. Avšak názor, že by další vzdušné síly NATO a těžce obrněné bojové divize způsobily nějaký podstatný rozdíl, mylný.

Systém Aegis mění hru v tom smyslu, že se celý systém kvalifikuje jako odpalovací plocha pro americkou protiraketovou obranu. Zvažte, že americké rakety s minimální dobou letu kolem 30 minut, jsou kousek od Moskvy. To je potvrzená hrozba pro ruský národ. Ruská armáda je také “jednoznačná“ – pokud se zjistí, že se NATO (prostřednictvím Pentagonu) chystá udělat něco nezvyklého či podivného, budou existovat důvody pro preventivní úder mobilních raketových systémů Iskander-M v Kaliningradské oblasti – vedoucí ke zničení amerických raket aktivovanými, přesnými zbraněmi.

zdroj:http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/4511-rusko-pripravuje-valka

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře   

#2 Jaroslav Martínek 2016-06-04 00:47
Na světě nebude pokoje, dokud budou existovat USA. Jiné řešení není.
#1 toliaha23@yandex.ru 2016-06-02 23:20
Справедливая статья, спасибо автору. Очень обидно когда Россию на западе представляют агрессором.Поче му говорят что мы угрожаем Прибалтике? Покажите мне хоть одно выступление наших политиков с этими угрозами. Или что Россия ввела войска и танки в восточную Украину( ДНР, ЛНР) ? Где Спутниковые снимки, хотя США их тут же показали, когда первые российские самолёты прибыли в Сирию?

Facebook komentáře