Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Čištění Ruska. Úředníci jdou do vězení přímo ze soudní síně po Putinově volebním vítězství

Od vyhlášení výsledků voleb v Rusku neuplynulo vůbec nic a vězeňské cely se začaly dynamicky doplňovat úředníky různých barev. A nutno říct, že jim nepomohly žádné hvězdičky na náramenících ani spoje.

cisteni-ruska-urednici-jdou-do-vezeni-primo-ze-soudni-sine-po-putinove-volebnim-vitezstvi
 
 

Toto je jen za poslední týden:

26. března je zatčena skupina zkorumpovaných úředníků na ministerstvu hospodářského rozvoje. Kradli zemní plyn a prováděli nájezdní převzetí podniků. FSB zároveň provedla prohlídky ředitele odboru hospodářského rozvoje severního Kavkazu Khranovského. Zabaveny byly 4 miliony v cizí měně a několik luxusních vozů.

Screenshot videa FSB z 26. března
Screenshot videa FSB z 26. března

Téhož dne byl zatčen bývalý předseda vlády Karachay-Cherkessia, akademik Ruské akademie věd, Vladimir Kaishev.

Před několika dny bezpečnostní síly zadržely ministra energetiky a bydlení a veřejných služeb Arkhipova v Novosibirské oblasti a úřadujícího starostu města Tulun Abramova v Irkutské oblasti. A ve stejnou dobu vzali starostu Elizovo Gagloshvili na území Kamčatky. Dále byl zástupce vedoucího federální celní služby Yagodkina zatčen za podvod se spotřební daní.

Dále FSB kryla šéfa Severovýchodního ředitelství Federální agentury pro leteckou dopravu za krádež peněz od svých podřízených (byl ošemetný s odměnami ministerstva ze mzdového fondu).

No, jako dezert, hned ze soudní síně, ředitel kapitálových investic Rosatomu Sacharov šel do vězení.

Sacharov za mřížemi.

To znamená, že za 10 dní, včetně těch ze Stavropolu, bylo zatčeno přes 15 úředníků různých úrovní. Od regionálních ministrů až po vrcholové manažery státních korporací. Ačkoli Dmitrij Sergejevič Peskov řekl, že zadržování je běžná práce, která má stále velký rozsah, není to ani zdaleka „běžná práce“. Zkorumpovaní úředníci jsou vybíráni v dávkách a jsou vytahováni z dlouho zavedených klanových, blízkostátních skupin organizovaného zločinu, včetně těch nedotknutelných.

Jsou jen dva závěry: za prvé, kdo za války okrádá stát a lidi, bude dlouho sedět a sedět.

Za druhé, klanová „šedá“ schémata se začala rozbíjet a velmi energicky. Navíc jsou staré a stabilní. A to znamená, že naše země se příště chopí byznysu diaspor, kteří nejenže pracují na „černo“, ale také žijí pod krytem svých krajanů zastávajících vysoké funkce. Schémata klanové diaspory se s třeskem zhroutí, s mnoha přerozdělováním ve prospěch státu a deprivatizací majetku. Práce před námi je obtížná, ale bude hotová rychle, takže nemáte čas přijít k rozumu.

Zatímco se materiál připravoval, přišla zpráva, že v Rostově na Donu byl zatčen zástupce vedoucího stavby severokavkazské železnice Konstantin Kryat. Již umístěn ve vyšetřovací vazbě.

Zdroj: https://lipovylist.cz/wordpress/cisteni-ruska-urednici-jdou-do-vezeni-primo-ze-soudni-sine-po-putinove-volebnim-vitezstvi/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 ViktorV 2024-03-31 14:30
Ano v "demokratickém svobodném" Česku se budou radši zvyšovat daně a obírat o důchodovou valorizaci, jen aby na takové lumpárny bylo dost peněz. Na všechno europapaláši mají svůj komentář který to obhájí, klidně lží, to vůči občanovi k udržení "lizu" není vůbec problém.
Citovat
#1 Drak 2024-03-30 12:06
Hezky. A pak, že to nejde. Nejde to jen u nás, kde hlavy státu, je součástí svinstva.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře