Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Vláda vypustila džina z lahve – Účtenková loterie způsobí návykové chování a závislost!

Hodnocení uživatelů:  / 8
NejhoršíNejlepší 

Jakoby nestačilo, že jsme nejnezdravější zemí na světě zejména kvůli vysoké spotřebě alkoholu i konzumaci dalších návykových látek!

Jako by bylo málo, že stále víc lidí u nás propadá různým závislostem, které ve svém sociálním a zdravotním dopadu rozvracejí rodiny, ničí osobnost závislých a poškozují zdravý vývoj společnosti.

Konzumenti drog i gambleři se často kvůli své závislosti dopouštějí kriminálního chování. Nelze ani přehlížet škody, které osobám závislým například na sociálních sítích nebo na virtuálních hrách jejich nekontrolované počínání přináší. A co teprve sázkaři, nebo karbaníci? Ti, i když se podrobí léčebné terapii, tak vesměs recidivují.

  • vlada-vypustila-dzina-z-lahve-uctenkova-loterie-zpusobi-navykove-chovani-a-zavislost

A v takto pochmurné, avšak reálné situaci, dnešním dnem vláda zavádí – zatím předvolební – ale od příštího měsíce už zcela řádnou... diagnózu.

Ano. Diagnózu chorobné závislosti na účasti v Účtenkové loterii. Pravděpodobně ji docent Nešpor povede pod číslem: 63.0 (MKN – 10)- Patologické hráčství.

Cožpak před zavedením loterie neproběhlo řádné oponentní řízení?

Je vidět, jak neblaze se při schvalování projevilo to, že návrh předkládal ještě jako ministr Andrej Babiš. Jeho finanční a majetkové poměry jsou nadstandardní natolik, že i kdyby podlehl totální závislosti na loterii a začal by cokoliv ve velkém množství nakupovat jen proto, aby získal dostatek účtenek ke slosování, na finanční a společenské dno by se ani jako patologický účastník nedostal.

Ale co ostatní, propastně méně majetní „hráči“? Proč jim takové zničující lákadlo vláda podstrčila? Budou si půjčovat, aby měli na zboží s účtenkami, a mohli hrát. Ale toho nakoupeného, pro ně nepotřebného zboží, se už nezbaví. Ani s podstatnou slevou je od nich nikdo nekoupí. Nemohou totiž kupujícímu vystavit účtenku, na kterou lze vyhrát milión. Bezvýchodná situace, vládo!

Autor: Jan Dvořák

Zdroj: http://jdvorak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=626293

Facebook komentáře