Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Tyhle dluhy nejsou naše

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • Kalousek_jednika_2
Ministr Kalousek ohlásil, že na příští rok bude nutné si vypůjčit přes 243 mld. Kč, aby ČR byla schopná fungovat. K tomu plánuje ještě z devizových rezerv ČNB, pokud to ČNB nedovolí, tak ze státní kasy zaplatit EU 89 mld. na záchranu eura. Dohromady se tedy jedná o částku 332 mld. Kč, což činí asi 31 500 Kč na osobu vč. novorozeňat. V současné době činí veřejný dluh přes 146 tisíc na osobu a do této sumy ještě nejsou započítány dluhy měst a obcí.

 

Je paradoxní, že právě ministr Kalousek nás před volbami strašil vysokým státním dluhem a rozesílal nám složenky na tehdy 112 000 Kč. Tato vláda sama sebe nazvala vládou rozpočtové odpovědnosti.

My však víme, že tato vláda se odpovědně rozhodně nechová. Místo toho, aby řešila nesmyslné výdaje a peníze zmizelé v korupci, hodlá nás zadlužit ještě více než vlády předchozí. Politici jsou placeni z našich daní, přesto se chovají ke svěřeným penězům hůře než většina výdělečně činných lidí. Zatímco obyčejný člověk nese plnou odpovědnost za své půjčky a stačí jeden špatný podpis, aby přišel o střechu nad hlavou, politici tuto odpovědnost nemají. Hospodaří sice s našimi penězi, ale odpovědnost za státní dluhy prý neseme my. Většina z nás ví, že pokud si půjčí, úvěry musí splácet a nemůže řešit úvěr dalším úvěrem. To ale naopak zřejmě netuší vláda, která schodek rozpočtu neustále navyšuje.

K tomuto zadlužování nedal vládě nikdo mandát. Jsme přesvědčeni, že kdyby ministr Kalousek před volbami na rovinu řekl, že chce v průběhu prvního jednoho a půl roku zadlužit každého z nás o dalších 34 000 Kč a v roce 2012 o dalších 31 500 Kč, většina z těch, kteří volili TOP09 nebo ODS, by tak neučinili. Tato vláda ztratila legitimitu již svými “reformami”, které mimo jiné znamenají vyšší daně, přestože před volbami nám slibovala, že daně se zvyšovat nebudou. Její kroky ke stále většímu zadlužování jsou již doslova atentátem na občany a snahou uvrhnout je do dluhové pasti.

Rozpočet na rok 2012, stejně tak jako 89 mld. Kč, které se naši politici chystají poslat EU, můžeme ovlivnit. Kromě toho jsou ale nutné systémové změny. Nezávislá agentura Transparency international tvrdí, že jen na veřejných zakázkách se ročně ztratí cca 7 % státních výdajů. Suma sumárum to od roku 1993 činí něco přes 2 biliony Kč. Další milardy se utratí na výdajích na zbrojení či na činnost zbytečných institucí jako je např. senát. Místo toho, aby stát šetřil, rozhazuje, kde se dá. Toto není rozpočtová odpovědnost, ale rozpočtový terorismus, který pak formou “reforem” terorizuje nás všechny. Požadujeme politickou, ale i trestní odpovědnost za kroky, které vláda činí.

89 miliard Kč, poslaných Evropské unii, považujeme za zbytečně vyhozené peníze. Představitelé států EU se v důsledku své rozpočtové neodpovědnosti dostali na okraj propasti a tam nás chce dostat i vláda ČR. Denně slýcháme pohádky o “nemakačenkách” v Řecku, avšak skutečnou příčinou problému v Řecku je tamní vláda. V současné době již i představitelé Řecka tvrdí, že tento dluh nelze splatit. To však nikdo nereflektuje, protože krach Řecka by znamenal problém na bankovních trzích. EU jde bankovnímu sektoru na ruku a tak chce od států vymoci peníze, které v případě krachu eurozóny skončí nenávratně v kasách bank. My nejsme hloupí, a proto nebudeme bankám platit náhradu za krizi, kterou samy způsobily.

Je čas této likvidační politice říci ne. Je čas říci politikům, že už nechceme žít na dluh a že tyhle dluhy nejsou naše! Pokud chtějí žít na dluh, ať zadlužují sami sebe – nikoliv nás! Sejdeme se v sobotu 15. ledna ve 14 hodin na náměstí Republiky.

Pořádá:
http://skutecnademokracie.cz/

FB akce:
https://www.facebook.com/events/122794114504149/

Kontakt na organizátora:
724999037

Facebook komentáře