Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Tak určitě aneb Co nového přinesla zimní olympiáda v Koreji

První a jistě nejvýznamnější věcí, co pro náš národ poslední olympijské hry přinesly, tak to je jednoznačně výkon Ester Ledecké. O dvou zlatých psal doslova celý svět a my můžeme být hned o něco více hrdi, že se zase našel jeden dříč, kterému pomohli rodiče a mohl tak něčeho dosáhnout. Po českých ulicích sice netroubily kolony aut s vlaječkami, ale i tak to byl zážitek.

Je možné, že Ledecké někdo z politiků slíbí postavit ve Vodňanech u Prahy fungl nové Alpy, tak jako postavili ten stadion pro Sáblíkovou.

Tak určitě.

  • tak-urcite-aneb-co-noveho-prinesla-zimni-olympiada-v-koreji

Co dále? No, Česká televize vysílala skoro vše, ale pryč jsou doby, kdy tři komentátoři nám stihli zprostředkovat celé hry. Dnes má skoro každý český sportovec svého osobního komentátora a už jen proto musíme pochopit potřebnost televizních poplatků i se záplavou re/klam ve veřejnoprávní televizi. Inu každý, i ten poslední outsider, který umí spustit Excel, chce jíst a píchačky v ČT jsou toho trvalou zárukou. Tak určitě.

Ale to není vše. ČT se letos vyšvihla ještě v jednom ohledu - vstupuje totiž do éry predikce sportovních výsledků. Nevšimli jste si? No, zatím to tedy není tak úplná předpověď budoucnosti, ale už během této olympiády vyzkoušela model, kdy po kliknutí na záznam sportovního klání na vás vyskočilo, jak to všechno dopadlo. Takže ten, kdo se po práci třepal na to, že si zcela neinformovaný shlédne záznam a celý den se úspěšně vyhýbal výsledku, tak po spuštění odkazu v programu, mu ČT nepřehlédnutelným způsobem výsledek oznámila fontem, přes půl obrazovky. A to video ne které se koncesionář těšil? To bylo někde dole, schované mezi ostatními výsledky a tak, pokud ho našel, naštvaný si ho mohl nakonec i pustit. Avšak nezoufejme, enteligenti z ČT to jistě dotáhnou do konce a takové záznamy i s výsledky si budeme moci běžně pouštět i několik dní před vlastním sportovním kláním. Už to nebude záznam, ale předzáznam. Tak určitě, pokrok nezastavíš.

A když zvedneme zrak z domácího smetitšě na to světové? Tak tam poslední olympiáda přinesla zásadní změnu - začalo totiž platit, že když o některém sportovci prohlásíte, že dopuje, tak od té chvíle má celý stát sportovního zaracha. Vůbec nevadí, že chybí důkazy. Úplně stačí jen jakýsi papír od jakéhokoli bafuňáře a už si nikdo stejné národnosti sportovně ani nevrzne. Nikdy a ještě může být rád, že nebyl na místě odstřelen a skopnut do hromadného hrobu a posypán vápnem. Tak určitě že jo, když dnes už platí presumpce viny.

Jenže to není konec. Další, co olympiáda představila, je zákaz vyslovení některých slov. V Koreji to bylo embargo na slovo "Rusko". Dovoleno maximálně bylo říkat "olympijský tým sportovců z Ruska". Kdo řekl "Rusko", musel se ihned omluvit a mlátit za trest hlavou o desku komentátorského stolu. Většinou to působilo komicky, ale co je dnes sranda, už zítra nemusí. Věřím, že se v rámci pokroku brzy zakáže i ruský jazyk a každé ruské slovo bude považováno za vulgaritu. Projev ruského prezidenta pak bude vypadat: "píp, píp, píp, píp, píp, píp, píp, píp, píp, píp, píp, pííp, pííííp, pip, píp, píp, ..., píp, píííp, pííp,píp, píííííp, píp, píp, pípíp, pííííp!" a Moravec nám potom řekne, co měl ten píp prezident na mysli. Tak určitě, když všichni píp jsou agresoři!

A poslední je asi to nejpodstatnější - globalizace drsně nabírá na tempu i síle, i když to ze ZOH 2018 vypadá na první pohled jinak. Rusové, kteří pod bílou vlajkou na korejské olympiádě vystoupili jsou posuzování ze dvou úhlů: jednak jako vlastizrádci, kteří neodolali vůni dolaru a jednak jako ti, kteří chtěli bránit čest Ruska za každou cenu. I když západní svět Ruskou federaci usurpuje a studená válka běží proti Moskvě na plné otáčky nepřetržitě už od roku 1946, tak se nám přesto ukázal nový globalistický fenomén - ruský sportovec pod praporem globalizace světa - pod olympijskou vlajkou. Šedivá, bezprizorní masa jakýchsi sportovců kráčela ne pod vlastní, ale pod globální vlajkou a nás to přinutilo k zamyšlení: Takhle má vypadat budoucnost? Bez vlajek, bez hymen, bez ničeho, co by charakterizovalo jednotlivé národy? A Rusi jsou průkopníky? No přiznejte, čekali jste to? Tak určitě že ne!

Nicméně, příští zimní olympiáda má být v Číně. Už zase. Naposledy to tam měli před deseti lety letní a tak nás nemůže nenapadnout, že svět se smrsknul už jen na Peking a přilehlé periferie. Dnes už nikomu nevadí nelidská totalita čínských komunistů. Jak by taky ano, když od Aše na západ vládnou už jen neomarxisté. A lidská práva? ...proboha, co to je?? A političtí vězni? A Tibet s dalajlámou, vykořisťování a chudoba prostých Číňanů a nebo největší znečištění životního prostředí? Ne, nic neva a vše je O.K. Čína je king a kdo s ní nekamarádí, dostane na dveře černou známku. A zásady? Ale né, jaké zásady když jde o peníze až v první řadě? A tak globální sportovci z Ruska pojedou v roce 2022 do globálního Pekingu na globální olympiádu a uvidíme jak to nakonec v globálu dopadne. Kdopak se k nim ještě přidá? Že by Číňani?

Tak určitě, že uvidíme.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře