Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Kde začíná a kde končí politická propaganda

Hodnocení uživatelů:  / 7
NejhoršíNejlepší 

V první řadě musíme říci, že politická propaganda nikdy nekončí, neboť jak se s ní jednou začne, nemůže se s ní přestat!

  • kde-zacina-a-kde-konci-politicka-propaganda

Co to vlastně propaganda je?

Propaganda je říkání lidem to, co chtějí slyšet, tedy ve skutečnosti upravená pravda tak, aby se vlk nažral, ale koza zůstala nejlépe celá. Propaganda je tedy tvrzení nějakého člověka, že se něco dělá nebo že by se něco mělo dělat, ale ve skutečnosti se to nedělá nebo je to neproveditelné. Propaganda funguje nejlépe tam, kde je velice obtížné si tvrzení lidí ověřit. Klasickým příkladem propagandy je nezveřejněný zdroj informace uveřejněné v médiích. Nikdo si tuto informaci není schopen ověřit, nikdo tak neví, zda je či není pravdivá, je to tedy naprostá propaganda. Naprosto stejné je to i s politickou propagandou, tedy tvrzením nějakého politika, něco, co si většina lidí není schopna ověřit.

Propaganda je tak naprosto všechno, co je vyřčeno a zůstane navždy neověřeno, nebo se jednou zjistí, že to nebyla pravda!

Všechno co se na nás dnes ze všech stran valí, je ve skutečnosti propaganda, neboť je jen minimum informací, které jsme si schopni ověřit, a tak si je většina lidí ani neověřuje. Neověřování informací ale znamená žít v nevědomosti, ve virtuálním světě přehlceném propagandou, ve kterém si může kdokoliv tvrdit cokoliv! Nikdo se tak nemůže divit, že nám politici říkají jen to, co chceme slyšet a to, co si nejsme schopni ověřit. Čím dál tím častěji jsme svědky toho, jak se zde politici sami chválí, jak vyjmenovávají vše, čeho bylo právě jejich zásluhou dosaženo, ale k chybám se tu nikdo nehlásí. Vše vypadá, jako by tu byli všichni politici geniální, ale ona je to ve skutečnosti jen naprostá propaganda, tedy jejich tvrzení, které si jejich voliči nejsou schopni ověřit.

Většina politiků tak využívá propagandy k zviditelnění své osoby tím, že tvrdí něco, co je buď nerealizovatelné, nebo neověřitelné. Tito lidé veřejně říkají to, co většina lidí chce slyšet i přes to, že dobře vědí, že realizace je velmi obtížná nebo nákladná, a že k ní s největší pravděpodobností nikdy nedojde. Tvrdí, že je něco velmi dobré, ale k ověření zda to je opravdu tak dobré, dojde až za několik let od zavedení. Propaganda je prostě jen způsob, jak i když ve skutečnosti politik nic nedělá, dokazuje všem jak je geniální. Tvrdí, že jím navrhované změny jsou ty nejlepší, protože k ověření těchto tvrzení dojde až za spoustu let nebo nikdy!

Propaganda je ve skutečnosti lež!

Někdy, opravdu výjimečně se stane, že je nějaká lež (propaganda) prozrazena a od jejího autora je žádáno vysvětlení! V takovém případě přichází na řadu tiskový mluvčí, politický kolega, předseda strany atd., který danou lež vysvětlí a vesele se tu lže dál. Dál se tu vše kritizuje, dál se tu realizují jen geniální věci, ale v konečném účtování se vždy zjistí, že to byla jen a jen cílená propaganda, na zaslepení voličů a zakrytí své vlastní neschopnosti, něco opravdu dobrého vymyslet a zrealizovat. Politická propaganda je tak ve skutečnosti zločin, páchaný na občanech, který když není možné potrestat, šíří se politikou jako mor a neunikne jí naprosto nikdo!!!

11. 2. 2015 Tomáš Vacka

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 damirr@volny.cz 2015-03-13 08:47
Victorine navštiv psychiatra a netrap se zbytečně. Klepne tě pepka.

Facebook komentáře