Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Kalousku odstupte, ministr nesmí být politik s stbáckými praktikami

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
  • kalousek21
Kalousek nemá co volat policistovi Mazánkovi. Všude ve světě by takový politik musel skončit. Za rozhodnutími Parkanové stojí velmi často Kalousek, a tak se bojí, aby poslanecký ptáček nezačal zpívat. Paní poslankyně Parkanová ještě není ani účastnicí policejního šetření, přesto Kalousek vyhrožuje vyšetřujícímu policistovi. Jestli toto není politický nátlak, tak už opravdu nevím.

Kalouskovy kauzy, to je samotný příběh sám o sobě. Táhnou se za ním jako obrovská rudá čára. Ukřičený Kalousek má prsty na mnoha podivných projektech. Najednou je tady případ, který by mohl otevřít Pandořinu skřínku s mnoha špinavostmi. Zatímco Parkanová působila jao bílý k§ň, je tady Kalousek, který mohl v celém dění mít mnohem delší prsty. V politických kuloárech je o paní Parkanové známo, že pokaždé hledá ve svém okolí nějaké silně postavené muže, o které se může opřít. Nyní tím silným mužem v TOPce je ministr financí, Kalousek.

Silný politik, přeběhlík a dlouholetý architekt české demokracie, nyní před televizními obrazovkami předvádí divadelní ekvilibristiky plné hněvu a nenávisti. Sežene si telefon na vyšetřovatele v kauze Casa a bez jakéhokoli zarudnutí ve tváři jako jeho oblíbení STBáci, vyhrožuje a zabraňuje dalšímu policejnímu vyšetřování. Když konečně policie odhalí nekalé jednání politiků, tak tito politici zcela mimo mísu zaútočí na policii. Nevím, ale takhle se neprojevuje demokracie.

V demokracii politik musí ctít právo a nesmí si v žádném případě dovolovat zasahovat jakýmkoli způsobem do policejních vyšetřování. Jak zareagoval premiér Nečas? Nazval Kalouskův telefon za mimořádně nešťastný. Nic víc se neděje. Je to vládní politik, a tak proto se nyní může kdokoli chovat jako mafiánský kápo. Nakonec můžeme být rádi, že policista Mazánek nedostal poštou kulku. Vysoká politika také po vzoru Kalouska ukazuje, že nějaké STBácké praktiky jim nejsou ani zdaleka cizí.

Ostatně, máme to, co jsme chtěli. Pěstujeme si kriminálně zasmrádlé politiky nalevo, napravo. Není divu, když se tito politici začnou veřejně projevovat jako virus v oslabeném těle skomírajícího človíčka. S vysokou imunitou a osobním přesvědčení nekonečné moci, tady máme nebezpečného lidského tvora. Politik, člověk bez jakéhokoli studu a obavy z potrestání, je ultranebezpečnou bytostí.

Politická kariéra pana ministra Kalouska je předlouhá. Kdepak jsou ty časy, kdy v roce 1984 v stoupil Miroslav Kalousek do Československé strany lidové. Tenkrát byl velmi aktivní a v Národní frontě si vedl výtečně. Bohužel Lidovci byli na okraji politické sféry, a tak si náš neohrožený politik musel počkat do roku 1990, kdy zahájil svou nikoli chemickou, ale ekonomickou činnost. Možná, že už tehdy vznikaly předpoklady pro ekonomickou genialitu. Tenkrát byl pan Kalousek ekonomickým poradcem na Úřadu vlády, aby se za dva roky stal šéfem vládních ekonomických poradců. Již tehdy se připravovala báječná kariéra dnešního předsedy TOP09.

V této zemi neexistuje snad nikdo, kdo by nevěděl o padákové aférce pana ministra. Tenkrát v roce 1994 pan náměstek Kalousek podepsal smlouvu s firmou Anex-Cirus na dodávku 2310 kusů padáků. Mimochodem tato firma v době podpisu smlouvy ještě ani právně neexistovala. Firma neměla s padáky žádné zkušenosti. Narychlo zaběhlý kšeft měl na svědomí smrt několika vojáků, kteří se na nekvalitních padácích zabili. Do médií uniklo jen jediné jméno zabitého vojáka.

Jmenoval se Roman Prinich. Jen díky vojákově rodině a soudu požadujícího odškodnění, vyšlo najevo Kalouskovo pochybení. Současný pan ministr financí, coby tehdejší šéf odboru nákupů na ministerstvu obrany, spolu s členem výběrové komise Rudolfem Zapletalem mají na svých rukou vojákovu krev. Mimochodem pan Kalousek spolu s panem Zapletalem také později pracovali pro firmu Anex-Cirus.

Těch průšvihů pana ministra je mnohem více. Viz. například modernizace tanků T-72, obrovský tunel štábního informačního systému, podivný nákup kasáren, nákup armádních potravin, výměna finančně analytického oddělení ministerstva financí, snad podíl na ekotendru, aféra kolem IPB, aféra kolem Kalouskovy manželky. Zkrátka těch průšvihů a podivností kolem ministra Kalouska je mnohem více. O Kalouskových kauzách jsem napsal kdysi článek: Kalouskovy kauzy in natura

Kalousek se tak stále více podobá mafiánskému bossovi s stbáckými manýry. Česká politika stále více degraduje, premiér Nečas tak s podporou Kalouska poslal modrou vládu do míst, ve kterých by měla zůstat. Ministr Kalousek by měl s okamžitou platností opustit svět politiky. Totálně selhal, takové selhání je všude na světě rozsudkem politického skonu. Jen tady v podivném ruskozápadním politickém stylu se opět nic dít nebude.

Facebook komentáře