Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Hysterie kolem pravdy, kterou oznámil Zeman

Hodnocení uživatelů:  / 7
NejhoršíNejlepší 

Jak jinak lze pojmenovat odsuzující slova některých politiků a některých veřejně činných osob na jeho adresu. Zeman prý vyzradil utajenou informaci a tím poškodil zájmy ČR.

Spíše bych řekl, poškodil zájmy pouze úzké skupiny osob, které budu dále specifikovat.

Prezident Zeman opět rozvířil stojatou hladinu České politické scény a vydráždil své politické odpůrce.

Hysterické reakce některých politiků a afektovaná vyjádření na jeho adresu jen dokazují to, co si jeho voliči myslí už více, jak pět let. Že jak před pěti léty, tak ani před jeho druhým zvolením, se nenašel nikdo, kdo by ho mohl nahradit.

  • hysterie-kolem-pravdy-kterou-oznamil-zeman

Kdo chce mít za prezidenta někoho, kdo je pouhou poslušnou loutkou určitých politických a zájmových skupin, které mají na mysli především své osobní a ryze soukromé ambice? Jak jinak si vysvětlíte, že je těmto skupinám tím pověstným trnem v oku? Neváhají vždy zneužít jakoukoliv příležitost, kterou jím Zeman nabídne. Že to ale dělá úmyslně, aby se ještě více odhalili, nejsou schopni pochopit.

Pro některé lidi je přirozené, že lžou vždy a všude. Logicky nemůžou mít zájem na pravdě, neboť pravda je odhaluje jako lháře. Zatloukat, zatloukat a vždy zatloukat je absolutní prioritou jejich života. Kdysi jako děti, jistě věděli co je pravda a co lež. Jenže v nějakém okamžiku svého života se rozhodli, že lež není až tak zlá a dá se s ní žít. A od té doby podle toho žijí a už ani neumí jinak.

Na aktualne.cz vlastně mezi řádky napsali: Zeman měl držet hubu. Nic nepotvrdit ani nevyvrátit. Politici jednou Rusáky znectili, že lžou, že tu žádný Novičok nebyl. Tak to mělo i nadále zůstat. Z principu zatloukat, protože přiznat se k neškodnému experimentu s Novičokem by zlým ruským lidem jenom pomohlo. Prostě to utajit. A Rusům dál nadávat.

Proč by mělo být utajeno zveřejnění holé informace, že jsme v laboratoři zkoumali jednu z látek skupiny Novičok? Proč tuto informaci mít ve stupni utajení „vyhrazené"? Naopak, zveřejnění této informace je dokladem toho, že naše armáda dobře funguje, protože zkoumá kvůli detekci preventivně všechny možné alternativy chemických bojových látek...

Podle Fendrycha říkání polopravd či lhaní (zatloukání novičkou v ČR) by bylo státnickým činem. Píše: „Zeman mohl klidně říci toto: Jed A234, kterým byl otráven Skripal a jeho dcera, se podle svědectví BIS a Vojenského zpravodajství u nás ani nevyráběl, ani netestoval. - To by pak byla pravdivá zpráva...“ Viz zde.

Mám na vás, mé čtenáře, takovou ryze osobní otázku, máte raději pravdu nebo lež? Chcete, aby vám naši politici lhali nebo aby vždy říkali pravdu, i když bude někdy nepříjemná?

Nemyslíte si, že život je příliš krátký na to, abychom ho prožili ve lži? Někdo nám účelově lže a ještě nás přesvědčuje, že lež je nám prospěšnější, než pravda. Někteří vůdci některých států světa nám lžou a bohužel někteří lidé je za to ještě chválí a dokonce jejich lži ještě schvalují. Někdo tu lže a ještě z nás dělá idioty.

Jen političtí idioti, herci a ostatní hlupáci, kteří nikdy nebyli na vojně, mohou nadšeně hýkat při tak snadno odhalitelné lži, jakou předvedla britská premiérka. Zeman není na rozdíl od ní hlupák. A koho by nenaštvalo byť nepřímé obvinění z technické pomoci tak hloupému pokusu o dvojnásobnou vraždu...

Kam se dostala naše informační strategie po stránce kauzy Skripal? A obecně... Lidé už začínají pochybovat o důvěryhodnosti jakýchkoli informací... S nadsázkou lze říci, že když v médiích řeknou, že v žádném případě ve vzduchu nemůže poletovat řepka, ale že jde o pyl z jehličnanů, tak si lidé řeknou „ne, je to řepka...“

Naše informační strategie? Ne, tato informační strategie není moje. Je „jejich“. Nesou za ni následky. Pak se čeští politici diví, že Rusko vítězí v informační válce a oni mají problém dostat se do Sněmovny, protože jim nikdo nevěří. K vítězství stačí říkat nějakou dobu pravdu. I kdyby občas někoho bolela. Lhát, když může kdokoliv vstát a říci a dokázat pravdu, nemá smysl. Viz zde.

Moje ryze osobní úvaha je samozřejmě pouze můj názor. Můžete s ním nesouhlasit a oponovat svými názory. Myslím si, že sympatizanti a obhájci lži v životě, mne opět napadnou za mé názory, ukazovat na ně nemusím, neboť vím podobně jako prezident Zeman, že nevydrží mlčet a ozvou se sami.

Autor: Richard Siemko

Zdroj: https://siemko.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=661589

Facebook komentáře