Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Zlo za miliardy

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Závažný problém, pokud se jedná o drogy, představuje v České republice ustavičně narůstající kvantum vyrobeného metamfetaminu, jeho výroba a následný prodej.

Pseudoefedrin, používaný k výrobě, je přístupný z volně prodávaných léčiv. Třeba v Polsku jsou volně prodávaná léčiva sloučeninou pro další produkci metamfetaminu. Organizované skupiny jsou, podle oficiálních dat, schopny udělat jedno kilo za 170 tisíc korun a obratem prodat za 250 tisíc korun, dále v případě exportu do Německa je cena čtyřnásobná a do severských zemí dokonce až osminásobná.

 
  • zlo-za-miliardy

V předešlých několika letech jsme byli svědky markantního navýšení co do množství pěstíren a objemu zajištěných rostlin marihuany. Produkce je perfektně organizována a podílí se na ni zločinecké gangy. On je předně také oříšek v tom, že přístup k technologiím na výrobu je takřka bezproblémový, a to prostřednictvím obchodů s prostředky na pěstování a konzumaci konopí, tzv. „growhopů“. Menší pěstírny si vše od semínek až po technologii totiž opatří díky výše zmíněným obchodům, kterých zde najdeme více než stovku.

Když pominu finanční důsledky, tak největším nebezpečím, pokud jde o marihuanu, jsou krátkodobé efekty počítaje v to psychotické stavy, které se dostaví vzápětí po vyšší spotřebě. Samozřejmě také dlouhodobé efekty ve formě závislosti, jenž si leckteří regulérní konzumenti již ani neuvědomí nebo nechtějí uvědomit. Ohroženi jsou jedinci s duševními nemocemi, poněvadž konopí zpravidla způsobuje recidivu onemocnění a zhoršuje tak již existující příznaky. Panika, deprese, strach a psychózy jsou odezvy lidského organismu na požití drogy. Marihuana sama o sobě nastartuje psychickou poruchu asi u dvou procent uživatelů. Zdánlivě to vypadá jako nízká cifra, ale zrovna to můžete být právě vy.

Proti drogám se tvrdě vymezuji a považuji je za zlo. Zničily mnoho životů, a to především mladých lidí. Pokud se bavíme o využití pro lékařské účely, tak to je otázka jiná, a já v tom nevidím žádný problém. Ve vyspělých zemích je to ostatně standard.

Ing. Pavel Janeček, zastupitel města Náchoda

 

Facebook komentáře