Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Drahé euro nám dá pořádnou facku

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Za podmínky, že euro vystoupá skutečně ke třicetikorunové hranici, tak exportní podniky vydělají teoreticky více, ale ani to nemusí být vždy pravda, paradoxně to má zejména u dopravních firem opačný účinek, neboť se zdraží pohonné hmoty a západní partneři jim sníží sazby. Nicméně se občanům prodraží nákupy ze zahraničí a zejména dovolené.

Samozřejmě slabá koruna také zdraží benzín a energie. Dále je za současné situace nemyslitelné uvažovat o přijetí společné měny. Vláda, jak nedávno deklarovala, již sama udělala první krok přijetím fiskálního kompaktu, který osobně považuji za právní nesmysl a nesouhlasím s ním. 

 

  • drahe-euro-nam-da-poradnou-facku

Pokud totiž tento neblahý trend bude pokračovat i nadále a euro budeme muset směnit třeba až za 35 Kč za jedno euro, tak si každý může snadno spočítat, kolik tato „akce“ dokáže sebrat z uspořených peněz. Argument guvernéra Singera, že chudí Češi stejně nemají peníze, o nic nepřijdou, považuju za zcela nesmyslný až směšný. I ti nejchudší si totiž něco uspoří na horší časy a i o to málo prostě přijdou. Takto levná koruna bude také rájem pro zahraniční turisty, kteří využívají Prahu ne pro svoji historickou krásu, ale proto, aby se levně napili, popřípadě pro další „sexuální turisty“. V západních zemích, kde se průměrná mzda pohybuje v řádech tisíců eur měsíčně, to pro ně bude maličkost. Krok ČNB a pokračující oslabování koruny striktně odmítám, protože poškodí všechny občany.

Ing. Pavel Janeček, kandidát KSČM do Zastupitelstva města Náchoda

www.janecekpavel.cz

Facebook komentáře