Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Všeho je dost,

slyšíme téměř permanentně z úst AB, Hamáčka a toho zpěváka z ministerstva zdravotnictví.

  • vseho-je-dost

A mají pravdu. Všeho je dost, nejvíc je roušek, respirátorů, dezinfekce, koronatestů, plicních ventilátorů a dalších podpůrných dýchacích přístrojů...,
 
ale má to jen jeden malý háček. Je to v Číně nebo někde na cestě či v letadle, které ale nemůže přiletět, či odletět, přistát či vzlétnout.
 
V tom horším případě nás, či spíše Vás pane Babiš, zase někdo napálil a nebo to chtějí všichni... 
 
Výsledkem je bohužel fakt, že zde v ČR není nic. Tedy v televizi jsem již nějaké roušky viděl.  Měli je moderátoři ČT, vláda, poslanci, hejtmani a určitě je mají i jejich rodiny.  Jistě byly z nanomateriálu a se speciální vrstvou koloidního stříbra, pro hubení bakterií a virů...
 
Pro nás, plebs, ale vláda blahosklonně nechala otevřít galanterie, abychom si něco na koleně ušili. Když neumíte šít, tak nám radí, že stačí přes hlavu přetáhnutá ponoška, šátek, šála, košíček od podprsenky a podobné nesmysly. Nevadí, že takové "roušky" jsou k ničemu, hlavně, že to dobře vypadá a vláda maká...(čti zakazuje, přikazuje, "radí a doporučuje"...)
 
A nejsou už ani některé léky či potraviny. A to i přesto, že nás z přeplněných skladů hypermarketů pan Babiš ujišťuje, že všeho je více než dost.
 
Vím, že to píšu složitě, tak se to pokusím napsat jednoduše, tak aby tomu rozumněl i pan Babiš a jeho vláda.
 
Takže, třeba já, chodím do Hypernovy v Čestlicích, kousek od úřadu vlády ČR (čti Babišovy průhonické sokolovny). (Pozn.: Ano pane Babiš, jsme sousedé, ale nenapíšu, kde přesně bydlím, aby mě náhodou nezakleklo Bakalovo presstitutní komando, jako Marka Pešla, alias vedoucího kolotoče z Aeronetu, nebo jako vašeho syna ve Švýcarsku).
 
A za posledních pět návštěv v Hypernově v Čestlicích jsem nekoupil ani jedno kuře. A ne proto, že bych nechtěl. Prostě žádné nebylo. Dokonce nebylo ani to Vaše, Vodňanské. A to už je co říct, protože to nikdo nekupuje. Tak se ptám.
 
Kde jsou kuřata? Dostaly snad ptačí chřipku?
 
Abych nakonec nepřišel o svoji, jak říká Vékáčko z Áečka, nedělní knedlíkou pohodičku, musel jsem si ke knedlíku nakonec koupit kachnu.
 
A kde jsou roušky, respirátory, dezinfekce...?
 
Jo, vše zakazovat, to umí i cvičený šimpanz, ale, aby byly například u každého vstupu do hypermarketů nebo metra stánky alespoň s rouškama a dezinfekcí, tak to chce hold fištróna.
 
No a "koronu" tomu nasadil ten bývalý představitel živnostníků, kterého jste si musel koupit, aby přestal prudit. Takže Havlíček slíbil podnikatelům a živnostníkům až jeden bilion korun. To je tisíc miliard. To je tak velké číslo, že ani nevím kolik to má nul. To je jako jedna měsíční výplata ve Venezuele, tedy v těch jejich zdevalvovaných bolívarech.
 
Pak sice upřesnil, že by šlo jenom o záruky na půjčky, ale i tak jsem si jistý, že já a ani nikdo jiný z těch půjček nic neuvidí. Když jsem se totiž na stránkách Českomoravské úvěrové banky podíval na podmínky a doklady, které musí podnikatel doložit, aby "půjčku COVID" vůbec dostal, tak jsem se raději rozhodl zkrachovat.
 
Existuje takové rčení pane Babiš, "kdo rychle dává, dvakrát dává" a proto Váš kolega (také oligarcha) Trump již rozesílá šeky s tisíci dolary všem Američanům, bez jakýchkoliv podmínek, ostatně stejně jako Obama v průběhu krize z let 2008 až 11.
 
Ale jedno Vám a Vaší vládě upřít nelze. Nikdo nám totiž nemůže dát tolik, kolik nám Vy a Vaše vláda můžete slíbit. A ve Vašem případě bych ještě doplnil i slovo "zakázat".
 
Tak mě na závěr napadlo, že když nám rovnou zakážete dýchat, tak nejenže se nebudeme moci nakazit koronou, ale snížíme i vypouštění CO2, čímž snížíme uhlíkovou stopu a tím přispějeme k naplnění cílů "XVI. sjezdu politbira EU" ohledně ulíkové neutrality a to ne do roku 2050, ale možná už v tomto roce. Zato by z Vás udělali možná i šéfa evropské komise, nebo rady, či kdo to tam šéfuje. To by se teprve čerpalo.
 
Cobychom ale neudělali pro své zdraví, pro Vás, Váš Agrofert a tak trochu i pro šílenou záškolačku ze Švédska.
 
Já osobně z vlastní iniciativy přestávám dýchat již od zítřejší půlnoci, abych všem dokázal, že to jde, když se chce.
 
A protože v ČT si při tiskovkách všichni navzájem stále jen děkujete, rád bych poděkoval i já Vám. A to za to, že nosíte roušky. Koukat se na Vás, Hamáčka a hlavně moderátory ČT v rouškách je mnohem snesitelnější a úplně nejlepší je to, když vypnu i zvuk.
 
Mimochodem, to co jste zavedl naposled (nákupní hodiny jen pro důchodce) se ve vědním oboru Mezinárodní politické vztahy jmenuje segregace (česky oddělení), a je to předstupeň apartheidu, tzv. odděleného vývoje. A co je to apartheid, to si můžete "vygůůglovat" třeba na Wikipedii.
 
A na závěr ještě jedna marketingová rada zcela zadarmo. Vidím, že už jste si na permanentních tiskovkách sundali i kravaty a rozepli knoflíky u košil. Ještě více se přiblížíte lidu, když si sundáte i saka a vyhrnete si rukávy. Nic to nestojí a vypadá to tak dělně, jakože opravdu makáte. Ostatně na bilbordech jste to již předvedli, tak to znáte. 
 
Tak mě po dopsání tohoto článku napadá, že by se neměl jmenovat "Všeho je dost" ale spíše "Čeho je moc, toho je příliš". A nemám tím namysli jen vystupování a práci Vaší vlády v současné koronakrizi.  
 
(P.S.Jo a kdybyste mi náhodou chtěl přinést roušku osobně, tak jak jste to slíbil udělat v případě všech nemocnic, kde roušky chybí, tak mi napište na adresu redakce - viz. niže. Pak bych Vám odepsal, kde bydlím. Zvládl by jste to i pěšky. A jestli můžu poprosit, vemte jich raději hned 10. Anebo je pro mě můžete nechat na recepci ve Vaší průhonické sokolovně. Až si příště půjdu pro Vaše vodnaté či vodňanské kuře s rodokmenem do Hypernovy, tak bych se tam zastavil. Děkuji.) 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#3 Aleš Stanek 2020-03-19 17:46
3. Miliony obyčejných lidí sledují tento nikdy nepoznaný nerovný boj společnosti s neviditelným nepřítelem se zatajeným dechem a věří, že to nakonec dobře dopadne. Také proto, že vědí, že vláda pouze nepolitikaří, ale odvádí dobrou práci i když někdy ne bez chyb.. Její výsledky pro nás nemusí být vždycky příjemné, ale tak to za výjimečného stavu zřejmě bývá. Škoda jen, že vláda i za této kritické situace musí bojovat na dvou frontách. Vědí to všichni. Jenom ti, kteří bojují svůj antiBabiš džihád to ještě (anebo už?) nechápou. "Hrají to tak trochu na svůj úkor".
Citovat
#2 Aleš Stanek 2020-03-19 17:45
2 Nejsem z těch, kteří by jenom nekriticky hodnotili kroky současné vlády. Nevím ale, co si myslet o lidech, kteří nedokážou být pozitivní ani v tak vážných chvílích pro společnost jaké prožíváme v těchto dnech. Všude ve svém okolí zažívám desítky příkladů vstřícnosti a solidarity od pracovníků samosprávy, až po poslední švadlenu, od žáků školou povinných,až po seniory. Laciné negativní kritiky vlády opečovávané za těchto okolností některými novináři a politiky, mi v nezměrném úsilí všech těch, kteří se postavili proti hrozbě smrtelného nebezpečí, přijdou trapné a nedůstojné.
Citovat
#1 Aleš Stanek 2020-03-19 17:38
Pane Sujo, máte pravdu. Možná. Ale nikdo nepřekročí svůj stín. Ani ti, kteří jsou v první linii na frontě v boji s koronavirem, ani do sebe zahleděné "elity těch lepších z nás", které už opět pokrytecky hrají, onu antiBabiš mediální symfonii. A opět za vydatné podpory politruků z České televize, některých bývalých Radních ČT a známé senátorské klaky,. Hrají onu stále stejně falešnou antiBabiš kartu i když je už dávno zcela zřejmé, že "Titanik se potápí" a jde o život každého z nás. Pravdou je, že právě v těchto kritických chvílích se ukazuje odhodlání a obětavost těch nejlepších sil, těch pravých elit národa, od policisty nebo hasiče, po poslední lékařku, učitelku nebo zdravotní sestru. A opět v lze vidět i slyšet kázání všeználků mediální fronty, zalezlých a skrývajících se v samolibé sebestřednosti a aroganci vidění "ředitelů zeměkoule" za klávesnicemi počítačů, nebo vedoucích učená reality show za pultíky tiskových či jiných konferencí. -/-
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře