Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Velkoslovenská říše

Tento článek je reakcí na článek Josefa Prouzy 

Slovensko jsme odřízli, tak ještě Moravu a bude klid

------------------------------------------------------------------------------------

OK. Moravu si tedy bereme. Moraváci jsou stejně jen špatně česky mluvící Slováci. Navíc své nejslavnější chvíle prožili se Slováky.

Vždyť v 9 století patřila Velkomoravská říše (pozn.: pod vedením slovenských knížat) spolu s Byzantskou a Franskou (později Východo a Západofranskou), k nejvýznamnějším státním útvarům v Evropě.

  • velkoslovenska-rise

Ale tentokrát si to prohodíme. Takže nový státní útvar se bude jmenovat Velké Slovensko nebo Velkoslovenská říše a hlavní město a sídlo vlády může být na Moravě.

Připojením nošovického Hyundaye k žilinské Kii, nitrianskému Jaguáru Land Roveru, trnavskému Peugueotu a Citroenu či bratislavkému Volfswagenu, Audi, Porsche, Seatu a Škodě by Slovensko svoji pozici jako celosvětového lídra ve výrobě aut ještě více posílilo. A to už teď je Slovensko první na světě ve výrobě aut v poměru na obyvatele.

Po Moravě bychom ukončili trapné tahanice s Maďary o Žitný ostrov a další "sporná území" a připojili bychom  k Velkoslovenské říši i Maďarsko, které by sloužilo jako zemědělská základna nové industriální Velkoslovenské říše. Je již vědecky dokázáno, že Maďaři mají z 80-ti procent slovanské geny.

Jinými slovy, tak dlouho se nás pokoušeli pomaďarčiť, až se z nich stali Slováci. A když se slovenčinu naučilo cca 300 tisíc Slováků maďarského původu, zvládne to i ten zbytek, poněvadž na úřadech bude slovenčina povinná i v Budapešti a okolí.

Kdyby chtěli Maďaři náhodou protestovat, měli by si uvědomit, že jejich největší buditel a básnik Sándor Petofy se narodil na Slovensku jako Alexander Petrovič a byl to Slovák ako repa. A národ, jehož největší buditel a básník byl Slovák si musí uvědomit, kde je jeho místo.

Jestli by ani to horkokrevním Maďarům jako argument pro "dobrovolné" připojení k Velkému Slovensku nestačilo, bylo by nutné jim opět důrazně (pozn.: jak by jistě doporučoval Ján Slota "pomocí tanků") připomenout, že jejich největší národovec Lajos Kossuth - Lájoš Košút alias Ľudovít Košút prožil dětství v Turci u svého strejdy Juraje Košúta, jenž byl velkým slovenským vlastencem (dopisoval si s Ľ. Štúrom, Jánom Kollárom, byl odpůrcem maďarizace atd.)  Nakonec v Martine dodnes existuje čtvrť Košúty a nebyla pojmenována po žádném Maďarovi. Jinými slovy rod Košútovcov pochází z bývalej Turčianskej stolice a příjmení-priezvisko Košút (Kossuth) má slovanský původ.

Košút navštěvoval slovenskou lidovou školu v Záturčí (Martin) a až do konce svého dětství neovládal maďarčinu.  Podle mnoha historiků byl Ľudovít Košut čistý Slovák a jeho slovenská matka maďarsky neuměla. A bohužel (tedy bohužel pro Maďary) krev není voda ...a ani po smíchání s tokajským se nestane ze Slováka Maďar.

Mimochodem, i největší "maďarský" hudební skladatel a klavirní virtuoz Férenz Liszt měl slovenské předky. Narodil se jako František List nedaleko Bratislavy a uměl plyně slovensky, což se bohužel nedá říci o maďarštině, kterou se nikdy pořádně nenaučil.

Tak mě napadá, že když odečteme ze seznamu významných Maďarů všechny Slováky, zůstane jim snad jen György Schwartz, a i za toho se stydí. A není divu, jedná se totiž o nechvalně známého rozesírače všehomíra George Sorose, který kromě finančních spekulací, rozvracení států a ničení lidských životů nic neumí, ale naštěstí pro Maďary, se sám cítí být více Židem než Maďarem.

Co se Čechů a jejich osobností týče, "tatíček" T.G. Masaryk se narodil na Slovensku, tedy v jeho moravské části v Hodoníně a jeho otec byl čistokrevný Slovák. I největší český filozof a učitel národů Jan Ámos Komenský se narodil v moravské časti Slovenska, konkrétně na Slovácku a měl čistě slovenské předky... Dle české wikipedie jsou obyvatelé Slovácka moravští Slováci. A město Uherský Brod, kde se J.A.Komenský narodil stejně tak jako i Uherské Hradiště by se správně měly jmenovat Slovenský Brod a Slovenské Hradiště, protože všechno uherské na sever od Dunaje se po roce 1918 změnilo na slovenské.  Úpřimně, ruku na srdce, všichni Češi nakonec museli přijít ze Slovenska. Tedy kromě tzv. pražsko-kavárenských povalečů, kteří přivandrovali z Němec.

Takže, spolknou-li Češi hořkou pilulku vypjatého nacionalismu, budou se moci také připojit k nové Velkoslovenské říši. Ostatně nic jiného jim ani nezbude, protože v opačném případě by je schlamstla nenasytná a nepoučitelná Nemecká spolková islámská džamahírie (bývalá Východofranská říše a Třetí nacistická tzv. Velkoněmecká říše - tedy úhlavní nepřítel všech Slovanů tehdy, teď i pak). A tak jako husitské Čechy kdysi násilně zkatolizovali, teď by je v tom lepším případě násilně zislamizovali. V tom horším ... raději ani nedomýšlet.

V případě připojení Česka k Velkému Slovensku bychom mohli uvažovat o přesunutí hlavního města do největšího slovenského a moravského města tedy do Prahy a češtinu bychom zrovnoprávnili se slovenčinou a českou hymnu bychom připojili hned za tu slovenskou. Starou vlajku, kterou si Češi přivlastnili bez kompenzace (čti ukradli) si samozřejmě bereme zpátky. 

Poté bychom si zpátky vzali Podkarpadskou Rus a zachránili tím naše slovanské bratry Rusíny od etnocidy (pozn. kulturní genocidy), ke které na Ukrajině dochází. Pětimilionový rusínsky národ nemá na Ukrajině přiznán ani status národnostní menšiny a tak je s nimi i zacházeno. Tedy jako s Ukrajinci, mluvícími podivným ukrajinským (zakarpatským) nářečím.

Nejslavnější Rusín Andrej Warhola alias Andy Warhol by se možná v hrobě obracel, kdyby věděl co se s jeho národem a jejich bohatou kulturou děje na Ukrajině. Rodiče Andyho samozřejmě taky pocházeli ze Slovenska, i když národnost měli rusínskou.

No a kdyby bylo k Velkoslovenské říši ochotno připojit se i turistické Chorvatsko (s naším mořem), byli bychom ochotni změnit název z Velkoslovenské na Velkoslovanskou říši. Průchod k Chorvatsku byl vlastně hlavním důvodem pro "dobrovolné" připojení Maďarska k Velkému Slovensku.

Taková říše by už měla cca 35 milionů obyvatel (slovanského původu) a byla by nejprůmyslovější zemí Evropy, neřkuli celého světa. Díky Maďarsku by navíc byla zemědělsky soběstačná a díky Chorvatsku by oplývala nejhezčími plážemi, přístavy a ostrovy Jaderského moře.

Kdyby Chorvati váhali, byli bychom ochotni vzdát se i Eura a příjmout tu jejich Kunu. Tedy s mírnou jazykovou modifikací. A zcela určitě by se z jejich, a potažmo už i naší kun(d)y stala jedna z nejsilnějších měn na světě.

Prvním prezidentem Velkoslovanské říše by se mohl stát Miloš Zeman (pozn. revanž za Dubčeka, Husáka a Babiše), který jako prognostik a ekonom propagoval novou velkoslovanskou měnu již v době, kdy byl pouze ve funkci českého prezidenta.

Ano tušíte správně..., kunda sem-kunda tam,... když vzniká nový slovanský superstát, nebudeme šetřit.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře