Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Velkoslovenská říše

Hodnocení uživatelů:  / 35
NejhoršíNejlepší 

Tento článek je reakcí na článek Josefa Prouzy 

Slovensko jsme odřízli, tak ještě Moravu a bude klid

-----------------------------------------------------------------------------------------

OK. Moravu si tedy bereme. Moraváci jsou stejně jen špatně česky mluvící Slováci. Navíc své nejslavnější chvíle prožili se Slováky.

Vždyť v 9 století patřila Velkomoravská říše (pozn.: pod vedením slovenských knížat) spolu s Byzantskou a Franskou (později Východo a Západofranskou), k nejvýznamnějším státním útvarům v Evropě.

 

  • velkoslovenska-rise

Ale tentokrát si to prohodíme. Takže nový státní útvar se bude jmenovat Velké Slovensko nebo Velkoslovenská říše a hlavní město a sídlo vlády může být na Moravě.

Připojením nošovického Hyundaye k žilinské Kii, nitrianskému Jaguáru Land Roveru, trnavskému Peugueotu a Citroenu či bratislavkému Volfswagenu, Audi, Porsche, Seatu a Škodě by Slovensko svoji pozici jako celosvětového lídra ve výrobě aut ještě více posílilo. A to už teď je Slovensko první na světě ve výrobě aut v poměru na obyvatele.

Po Moravě bychom ukončili trapné tahanice s Maďary o Žitný ostrov a další "sporná území" a připojili bychom  k Velkoslovenské říši i Maďarsko, které by sloužilo jako zemědělská základna nové industriální Velkoslovenské říše. Je již vědecky dokázáno, že Maďaři mají z 80-ti procent slovanské geny.

Jinými slovy, tak dlouho se nás pokoušeli pomaďarčiť, až se z nich stali Slováci. A když se slovenčinu naučilo cca 300 tisíc Slováků maďarského původu, zvládne to i ten zbytek, poněvadž na úřadech bude slovenčina povinná i v Budapešti a okolí.

Kdyby chtěli Maďaři náhodou protestovat, měli by si uvědomit, že jejich největší buditel a básnik Sándor Petofy se narodil na Slovensku jako Alexander Petrovič a byl to Slovák ako repa. A národ, jehož největší buditel a básník byl Slovák si musí uvědomit, kde je jeho místo.

Jestli by ani to horkokrevním Maďarům jako argument pro "dobrovolné" připojení k Velkému Slovensku nestačilo, bylo by nutné jim opět důrazně (pozn.: jak by jistě doporučoval Ján Slota "pomocí tanků") připomenout, že jejich největší národovec Lajos Kossuth - Lájoš Košút alias Ľudovít Košút prožil detství v Turci u svého strejdy Juraje Košúta, jenž byl velkým slovenským vlastencem (dopisoval si s Ľ. Štúrom, Jánom Kollárom, byl odpůrcem maďarizace atd.)  Nakonec v Martine dodnes existuje čtvrt Košúty a nebyla pojmenována po žádném Maďarovi. Jinými slovy rod Košútovcov pochází z bývalej Turčianskej stolice a příjmení-priezvisko Košút (Kossuth) má slovanský původ.

Košút navštěvoval slovenskou lidovou školu v Záturčí (Martin) a až do konce svého dětství neovládal maďarčinu.  Podle mnoha historiků byl Ľudovít Košut čistý Slovák a jeho slovenská matka vůbec neovládala maďarčinu. A bohužel (tedy bohužel pro Maďary) krev není voda ...a ani po smíchání s tokajským se nestane ze Slováka Maďar.

Mimochodem, i největší "maďarský" hudební skladatel a klavirní virtuoz Férenz List měl slovenské předky. Narodil se nedaleko Bratislavy a uměl plyně slovensky, což se bohužel nedá říci o maďarštině, kterou se nikdy pořádně nenaučil.

Tak mě napadá, že když odečteme ze seznamu významných Maďarů všechny Slováky, zůstane jim snad jen György Schwartz, a i za toho se stydí. A není divu, jedná se totiž o nechvalně známého rozesírače všehomíra George Sorose, který kromě finančních spekulací, rozvracení států a ničení lidských životů nic neumí, ale naštěstí pro Maďary, se sám cítí být více Židem než Maďarem.

Co se Čechů a jejich osobností týče, "tatíček" T.G. Masaryk se narodil na Slovensku, tedy v jeho moravské části v Hodoníně a jeho otec byl čistokrevný Slovák. I největší český filozof a učitel národů Jan Ámos Komenský se narodil v moravské časti Slovenska a měl čistě slovenské předky... Úpřimě, ruku na srdce, všichni Češi nakonec museli přijít ze Slovenska.

Takže spolknou-li Češi hořkou pilulku vypjatého nacionalismu, budou se moci také připojit k nové Velkoslovenské říši. Ostatně nic jiného jim ani nezbude, protože v opačném případě by je schlamstla nenasytná a nepoučitelná Nemecká spolková islámská džamahírie (bývalá Východofranská říše a Třetí nacistická tzv. Velkoněmecká říše - tedy úhlavní nepřítel všech Slovanů tehdy, teď i pak). A tak jako husitské Čechy kdysi násilně zkatolizovali, teď by je v tom lepším případě násilně zislamizovali. V tom horším ... raději ani nedomýšlet.

V případě připojení Česka k Velkému Slovensku bychom mohli uvažovat o přesunutí hlavního města do největšího slovenského a moravského města tedy do Prahy a češtinu bychom zrovnoprávnili se slovenčinou a českou hymnu bychom připojili hned za tu slovenskou.

Poté bychom si zpátky vzali Podkarpadskou Rus a zachránili tím naše slovanské bratry Rusíny od etnocidy (pozn. kulturní genocidy), ke které na Ukrajině dochází. Pětimilionový rusínsky národ nemá na Ukrajině přiznán ani status národnostní menšiny a tak je s nimi i zacházeno. Tedy jako s Ukrajinci, mluvícími podivným ukrajinským (zakarpatským) nářečím.

Nejslavnější Rusín Andrej Warhola alias Andy Warhol by se možná v hrobě obracel, kdyby věděl co se s jeho národem a jejich bohatou kulturou děje na Ukrajině. Rodiče Andyho samozřejmě taky pocházeli ze Slovenska, i když národnost měli rusínskou.

No a kdyby bylo k Velkoslovenské říši ochotno připojit se i turistické Chorvatsko (s naším mořem), byli bychom ochotni změnit název z Velkoslovenské na Velkoslovanskou říši. Průchod k Chorvatsku byl vlastně hlavním důvodem pro "dobrovolné" připojení Maďarska k Velkému Slovensku.

Taková říše by už měla cca 35 milionů obyvatel (slovanského původu) a byla by nejprůmyslovější zemí Evropy, neřkuli celého světa. Díky Maďarsku by navíc byla zemědělsky soběstačná a díky Chorvatsku by oplývala nejhezčími plážemi, přístavy a ostrovy Jaderského moře.

Kdyby Chorvati váhali, byli bychom ochotni vzdát se i Eura a příjmout tu jejich Kunu. Tedy s mírnou jazykovou modifikací. A zcela určitě by se z jejich, a potažmo už i naší kun(d)y stala jedna z nejsilnějších měn na světě.

Prvním prezidentem Velkoslovanské říše by se mohl stát Miloš Zeman (pozn. revanž za Dubčeka, Husáka a Babiše), který jako prognostik a ekonom propagoval novou velkoslovanskou měnu již v době, kdy byl pouze ve funkci českého prezidenta.

Ano tušíte správně..., kunda sem-kunda tam,... když vzniká nový slovanský superstát, nebudeme šetřit.

Facebook komentáře