Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Babišův syndrom

Hodnocení uživatelů:  / 17
NejhoršíNejlepší 

Jistě všichni znáte termín "Stockholmský syndrom". Stručně řešeno jde o to, že oběť se zamiluje do svého trýznitele či únosce.

Něco podobného mě napadlo, když byly zveřejněny nedávné průzkumy volebních preferencí, ve kterých ANO Andreje Babiše opět posílilo.

  • babisuv-syndrom

Zdá se, že čím více kauz na Babiše zveřejní novináři či neziskovkáři, tím větší má jeho hnutí preference a on důvěru voličů ČR. Jen jedna Babišova kauza by do té doby politicky "zlomila vaz" každému jinému politikovi, ale Babišovi voliči naopak přibývají.

Dle posledních průzkumů, Babišovo ANO i přes nové a nové kauzy, které na něj, jako králíky z klobouku, vytahují někteří novináři (např.: Šafr, Slonková, Kubík), popřípadě neziskovkáři (např. Ondráček z TI), jeho popularita a preference jeho hnutí rostou.

Proto možná politologové již brzy zavedou nový termín, např. "Babišův syndrom", kterým by do budoucna označovali jev, kdy  popularita politika roste přímo úměrně s růstem počtu jeho kauz.

Tak mě v kontextu výše popsaného napadá, že jestli budou v publikování nových Babišových kauz  novináři a neziskovkáři dále pokračovat, pomohou Babišovu ANU již v příštích volbách  získat možná i ústavní většinu, čímž by mu paradoxně tito novináři a neziskovkáři umožnili vytvoření jednobarevné vlády, a popřípadě i změnu ústavy.

Babiš by si tak měl tyto novináře a neziskovkáře hýčkat více než internetového mága Máru (Marka Prchala). A jestli už Babiš vyčerpal všechny kauzy, Mára by již iniciativně mohl začít "pracovat" na dalších, popřípadě i virtuálních kauzách.

Osobně by mě například zajímalo, kolik procent či voličských hlasů by Babišovi přihrál třeba "únos" Moniky, já nevím, třeba do Severní Koreje. Slonková s Kubíkem by z toho zcela jistě udělali napínavý pořad nejlépe na pokračování.

A kdyby to k ústavní většině nestačilo, mohl by si Andrej Babiš starší taky pořídit nějakou tu fotku s přítelkyní z Ruska nebo nejlépe přímo z Krymu, například ve vlnách Ruskem okupovaného Azovského moře. Mára ve spolupráci s "panem Fotošopem" by si už jistě nějako poradili.

Obávám se jen jednoho.

Když si zmínění novináři a neziskovkáři uvědomí svoji moc a pochopí logiku fungování "Babišova syndromu", vrhnou se za účelem politické resuscitace třeba na kauzy Mirka Kalouska, nebo nedejbože Saši "Promopro" Vondry či Ivana "Íčko" Langra...

Facebook komentáře