Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Válka mezi Mileiem a guvernéry na vzestupu

Milei se v důsledku svých drastických škrtů dostává do stále většího konfliktu s guvernéry argentinských provincií, kterým nyní již chybí peníze na zabezpečení základních služeb obyvatelstvu, jako je školství, zdravotnictví či bezpečnost...

V důsledku toho začali někteří guvernéři vyhrožovat, že přestanou přispívat do federálního rozpočtu či posílat suroviny, např. ropu a plyn nebo lithium..., které se těží na jejich území, federálním institucím.

Milei varuje, že přerušení dodávek plynu a ropy by porušilo vlastnická práva.

Argentinský prezident Javier Milei v neděli varoval, že přerušení dodávek ropných produktů, kterým hrozí například vláda jihoargentinské provincie Chubut, by porušilo vlastnická práva.

"To by znamenalo porušení práva na vlastnictví, což je trestný čin. Pokud se tak stane, soudy zakročí," varoval Milei v televizním prohlášení.

  • valka-mezi-mileiem-a-guvernery-pokracuje

Guvernér jižní provincie Chubut Ignacio Torres minulý pátek varoval, že od příští středy zabrání dodávkám plynu a ropy ze své provincie, pokud národní vláda nepřevede prostředky z výběru federálních daní, které musí stát rozdělit mezi provincie v zemi.

Chubut je druhým největším producentem ropy v Argentině (téměř 21 % celkové těžby v zemi) a třetím největším producentem zemního plynu (6 %).

Podle argentinské ústavy jsou přírodní zdroje majetkem provincií, které mohou udělovat koncese společnostem na jejich těžbu, jako je tomu v případě uhlovodíků.

Tento konflikt je součástí plánu přísných fiskálních úprav, který přijala Mileiova vláda a který kromě jiných škrtů ve výdajích znamenal drastické snížení finančních transferů 23 provinciím země a autonomnímu městu Buenos Aires.

Zdroj: https://www.mundo24.online/america-latina/la-guerra-entre-milei-y-gobernadores-avanza.html

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Jaro Jaroslav 2024-02-29 00:30
Ten satanský gójo hrajúci sa na " žida" ktorým nikdy(!) nebude, dodžubal všetko čo ešte zostalo v Argentíne normálne...Verí m že ho čaká prevrat a verejná poprava, zrejme tou motorovou pílou s ktorou tak rád pobehuje...Obre žú mu ňou krk???
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře