Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Republikánští senátoři podpořili Michelettiho pučisty

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • jimdemint
Čtyři republikánští senátoři přijeli do Hondurasu k jednání s pučistickým prezidentem Robertem Michelettim, neboť informace o svržení řádně zvoleného prezidenta Manuela Zelayi považují za „špatné a nepodložené". Po jednáních s Michelettim se pak se širokými úsměvy nechali společně fotografovat před prezidentským palácem v Tegucigalpě.

Setkali se také s kandidáty pro volby naplánované na 29. listopadu, které ovšem většina světa považuje za nelegitimní. S Manuelem Zelayou, který je od svého riskantního návratu do Hondurasu na brazilském velvyslanectví, jednat nehodlají.

Mnozí američtí pravicoví politici považují Michelettiho za val proti socialistickým programům vycházejícím z Latinské Ameriky. Postoj čtveřice senátorů v čele s Jimem DeMintem se tak ocitá v rozporu s názorem Obamovy administrativy. „Myslím si, že tato cesta zdejší vody ještě víc zkalí," prohlásila k tomu Joy Olsonová, šéfka washingtonského Office on Latin Amerika, který se zabývá lidskými právy. „Není to konstruktivní postoj, neboť tím mohou Michelettiho stoupence jen povzbudit."

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře