Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Caparti pana prezidenta (video)

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • lugo-deti
ABC.com.py se už několik měsíců věnuje dětem osmapadesátiletého bývalého biskupa ze San Pedra, Ferdinanda Luga, který je od srpna 2008 prvním levicovým prezidentem Paraguaye. Prezidentem, který zlomil 61 let trvající vládu jedné strany, Partido Colorado. A možná právě proto. V dubnu letošního roku  šestadvacetiletá Viviana Carillo označila prezidenta za otce dnes už dvouletého Guillerma Arminda, narozeného 4.července 2007, jehož otec, prezident, uznal okamžitě za vlastního.

 

Ještě v dubnu se přihlásila Benigna Leguizamón s tím, že s prezidentem má šestiletého chlapce, Lucase Fernanda. Toto otcovství prezident Lugo neuznal, protože v roce 2002 o něm dnes sedmadvacetiletá žena prohlásila, že je otcem její holčičky. Vede se tedy paternitní spor u příslušného soudu.

Nyní, 5.listopadu, požádala devětatřicetiletá Hortensia Moránová o uznání otcovství svého také dvouletého syna Juana Pabla, pojmenovaného po Svatém Otci Janu Pavlovi II. Prezident musí otcovství uznat, nebo popřít, do 14.listopadu. Rozhodne-li se pro to druhé, bude následovat standardní test DNA, podle něhož soud otcovství určí, nebo vyloučí.

Prezident F. Lugo byl vysvěcen na kněze v roce 1977, v roce 1994 se stal „biskupem chudých" v San Pedru, a úřad zastával 11 let, přičemž se od roku 2005 věnuje i politice. Zvláštní milostí papeže Benedikta XVI.  byl uvolněn z úřadu, aby se v „zájmu paraguayského lidu", jak řekl kardinál Ratzinger, mohl věnovat světským záležitostem bez možnosti návratu k církevní kariéře, ale také bez exkomunikace, která, jak víme, postihla jednoho z afrických biskupů. S papežem nesouhlasila pouze Paraguayská biskupská konference, jejíž prezident Ignacio Gorgoza prohlásil, že „biskup zůstane vždy biskupem".

Prezident při svém nástupu do funkce zprovoznil pro veřejnost kapli svého paláce, kterou jeho předchůdce, menonita, uzavřel a žije skromným životem. O domácnost se mu stará jeho starší sestra, paní Mercedes Lugo, která také protokolárně zastává úlohu první dámy země. Minulý týden musel Lugo  jako vrchní velitel branných sil, vyměnit velení armády, letectva i námořnictva s ohledem na prosakující informace o připravovaném vojenském puči. Není proto vyloučeno, že akcentace existence Lugových dětí, které u oněch dvouletých chlapečků nelze mít za závadovou (Lugo se věnoval politice s vědomím papežského nuncia a církve, tedy světské činnosti), má své vojensko-politické pozadí. Řada materiálů spatřila narychlo světlo světa v sousední Argentině. Ostatně pohleďte...

Facebook komentáře