Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Brazílie stáhla svého velvyslance v Izraeli

Diplomat Frederico Meyer opustil okupovaná území loni v únoru a vláda Luly Da Silvy do funkce hned tak nejmenuje jinou osobu.

Brazilská vláda se rozhodla stáhnout svého velvyslance v Izraeli Frederica Meyera a do funkce hned nejmenuje jinou osobu, řekl agentuře AFP diplomatický zdroj.

  • brazilie-stahla-sveho-velvyslance-v-izraeli

Rozhodnutí představuje novou kapitolu diplomatické krize mezi oběma zeměmi kvůli brutální izraelské válce proti palestinskému pásmu Gazy.

Loni v únoru Meyera vyzvala jeho vláda ke konzultacím poté, co si Brasília a Tel Aviv kvůli konfliktu vyměnily tvrdá prohlášení. 

"Neexistují žádné podmínky pro jeho návrat" do "Izraele," potvrdily zprávy.

Prezident Lula Da Silva zahájil ostrou kritiku krvavé ofenzívy izraelské armády na pásmo Gazy a přirovnal útoky proti palestinskému obyvatelstvu k holocaustu.

Tvrzení vyvolalo rychlý izraelský hněv a Izrael prohlásil Lulu Da Silvu za personu non grata.

Zdroj:  https://espanol.almayadeen.net/noticias/politica/1863973/brasil-retira-a-su-embajador-en--israel

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Jaromír Jaroslav 2024-05-30 20:43
Do Izraela netreba posielať diplomatov! Tam treba poslať denacifikačnú, nuklearnu hlavicu aspon 500 kiloton, hypersonickou raketou, priamo z OSN centraly...A potom pochopia čo svetova diplomacia symbolizovala, a k čomu vyzývala nacistický apartheid v 7 mesačnej genocíde Palestíncov...P otom nesemitskí chazari pochopia všetko...
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře