Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Boj teprve začíná

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší 

Kubánská síť intelektuálů, umělců a sociálních hnutí »Na obranu lidstva«, oznamuje svůj názor na poslední vývoj v Bolívarské republice Venezuela.

Cítíme, jako by byl osud Bolívarovské revoluce a venezuelský národ jako jeho protagonista náš vlastní, věrni Martího myšlence: »Řekněte mi, čím mohu sloužit Venezuele - ve mně má syna«.

Chavismus, jako kolektivní orgán a historické téma radikální společenské transformace, bude schopen překonat nepříznivou situaci, která vedla k výsledkům voleb ze 6. prosince, znovu bude zformulován a vyjde vítězně jako národní emancipační síla z naší Ameriky a jediná alternativa neoliberálnímu kapitalismu, který dnes po celém světě převažuje. Venezuelští soudruzi a soudružky pokračují v boji a pevně hájí sociální výdobytky revolučního procesu, vždy vedeného přítomností a nápady prezidenta Hugo Cháveze, který postavil Venezuelu, Latinskou Ameriku a Karibik na stolici nejvyšší důstojnosti.

  • boj-teprve-zacina

Odsuzujeme imperialistický útok proti Venezuele, který se zapsal hluboko do dějin výkonným dekretem, který je stále v platnosti, a to jako hrozba pro národní bezpečnost Spojených států. V neposlední řadě hromadění, spekulování a nouze v rámci neúprosné ekonomické války uvrhly venezuelskou populaci do pokračující nejistoty, psychologického nátlaku a zátěže. 

Odmítáme mediální štvavou kampaň, jejímž předmětem je bolívarská revoluce a její vůdci; lhaní, dezinformační kampaně - vše podporováno léta oligopoly, které řídí masovou distribuci ve světě. Jsme přesvědčeni, že takové nepřátelství vytvořilo zcela asymetrickou situaci pro koalici »El Gran Polo Patriótico« (volební koalice levicových stran a řady organizací v čele s Partido Socialista Unido de Venezuela PSUV), aby nemohla čelit posledním volbám.
 
Zásadním způsobem se popřel fakt, aby se voliči mohli svobodně vyjádřit. Byli denně omezováni dotěrnými útoky, lží a ideologickým podvracením. Jsme hluboce přesvědčeni, že ve Venezuele převládne jednota na záchranu země a uspěje historický projekt, který v této části světa otevřel novou éru a uskutečnil sen osvoboditele Simona Bolívara na co největší štěstí lidu, vytvoření jednoty a integrace národů na jih od Rio Brava. Boj o vybudování nové společnosti teprve začíná. 
 
Přeložil ze španělštiny: Ing. Pavel Janeček, zastupitel města Náchoda za KSČM, www.janecekpavel.cz

 

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře   

#2 danpoisel@seznam.cz 2015-12-25 16:51
Tomáš Ulman

Na váš dotaz stran uprchlíků je odpověď možná ještě jednodušší než dotaz samotný:
1. Ani v RF ani ve Venezuele neexistuje početná komunita, která uprchlíkům z Blízkého Východu a Meghrebu poskytne sociální zázemí (tedy rodinné vazby a náboženskou sounáležitost)
2. Ani v RF ani ve Venezuele neexistuje tak rozvětvený sociální stát, který by uprchlíky motivoval, do těchto zemí přijet.

Rozumíte těmto faktům?

Pokud ano, tak mi zodpovězte otázku, proč uprchlická vlna nemíří tedy do vyspělého Japonska, či Kataru?
Odpovím za vás, ekonomický status krajiny tady totiž nehraje zdaleka takovou roli.
#1 danpoisel@seznam.cz 2015-12-25 16:50
Pane Tomáši Ulmane,
pan Petr Herout možná nemá tvář, ale má jméno, takže nechápu, proč u něj postrádáte nějaké základní společenské návyky.
Argument "komu se tu nelíbí, ať jde jinam" je opravdu primitivní. Podle stejného vzorce, byste tady v současné době pravděpodobně nemohl být ani vy. Čili v 89 jste se chtěl podílet na změnách nebo jste utekl do USA, Švýcarska či SSSR? Nebo jste dřepěl za pecí, k čemuž vyzýváte ostatní....
Pokud není obecně někdo s něčím spokojen, má možnost buďto rezignovat a vyjádřit loajalitu (konsoliduji vztahy s režimem) nebo aktivně či pasivně se podílet na změně k lepšímu (pouhá kritika či až účast ve veřejném životě) nebo rezignovat a problému se vyhnout neúčastí na něm (emigrace...)
Pokud chcete mluvit seriozně o cizím státě, hledejte i jiné než rok staré ekonomické ukazatele mpující období jednoho roku. To je stejné, jakobyste chtěl v průběhu Stoleté války lidu sdělit, kdo je vítězem.

Facebook komentáře

Nejčtenější