Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Argentinští odboráři připravují generální stávku proti Mileiově "plánu motorové pily", který spočívá v drancování, zdražování a represích.

Na protidělnickou politiku ultrapravicového Mileiho v Argentině zareaguje lid příští středu 24. ledna velkou generální stávkou, kterou svolala Všeobecná konfederace práce (CGT), hlavní odborová organizace v Argentině, spolu s dalšími organizacemi pracujících, jako je Federace půdy, bydlení a obydlí (FTV), Klasický a bojový proud (CCC), Hnutí Barrios de Pie, Sousedská fronta Argentinské dělnické centrály (CTA), Svaz Canillitas a další provinční a místní skupiny.

argentinsky-lid-pripravuje-generalni-stavku-proti-mileiove-planu-motorove-pily-ktery-spociva-v-drancovani-zdrazovani-a-represich

Součástí ohlášené stávky, která má být masivní, je podle odborářů i masivní mobilizace před národním kongresem. Pochod bude novou výzvou proti protiprotestnímu protokolu zavedenému vládou, podle kterého má být každé "úmyslné a dočasné shromáždění tří a více osob" považováno za demonstraci, za kterou hrozí až šest let vězení, pokud brání volnému průjezdu nebo poskytování veřejných služeb.

Ústřední odbory nesvolaly stávku od roku 2019, tedy od vlády konzervativce Mauricia Macriho. Od Mileiova příchodu do Casa Rosada odboráři měří teploměr a opatrně postupují v opatřeních k zastavení toho, co považují za "podbízení" práv. V posledních týdnech se proti vládním opatřením vydali třemi cestami: podali žalobu proti Mileiově megadekretu, kterou soudy zamítly, setkali se se zákonodárci v Kongresu a vyšli do ulic.

Argentina prochází velmi vážným politickým okamžikem, v němž Mileiho předložený souhrnný zákon hodlá přímo popřít samotné právo demonstrovat, čímž znovu ukazuje, že vlády sloužící oligarchii se obávají lidové reakce na svou politiku, a proto připravují represe. Solidarita s touto situací přesáhla hranice země a v Madridu bylo svoláno shromáždění na podporu požadavků argentinské dělnické třídy a vyhlášené generální stávky.

Zdroj: https://www.mundo24.online/america-latina/el-pueblo-argentino-prepara-una-huelga-general-ante-el-plan-motosierra-de-saqueo-ajuste-y-represion-de-milei.html

argentinsky-lid-pripravuje-generalni-stavku-proti-mileiove-planu-motorove-pily-ktery-spociva-v-drancovani-zdrazovani-a-represich

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře