Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Opravdovým Islámským státem je ve skutečnosti Saudská Arábie!

Hodnocení uživatelů:  / 17
NejhoršíNejlepší 

Je třeba se podívat pravdě do očí! Zemí, kde je běžným trestem stětí, ukamenování a bičování až k smrti za sebemenší přestupek proti islámu, nebo králi a kde je praktikováno stejné právo Šaría jako na území IS, je Saudská Arábie!


Saudská Arábie je prostě synonymem pro absolutistickou teokratickou diktaturu, ve které je tvrdě trestán (většinou rovnou smrtí) každý, kdo si nějak dovolí pochybovat o saudskoarabském výkladu islámu, nebo o politice královské rodiny, která tvrdou rukou nemilosrdně vládne této zemi!


Přesto však není tato země pod žádnými americkými, nebo mezinárodními sankcemi, přestože třeba takový režim v KLDR je proti tomu, jaká diktatura panuje v Saudské Arábii hotovou procházkou růžovým sadem (čímž nechci obhajovat KLDR).

  • opravdovym-islamskym-statem-je-ve-skutecnosti-saudska-arabie

Každému ve světě je úplně jedno, že Saudi jsou vlastně takovým arabským USA a kují intriky a rozvrací celý arabský region, aby dosáhli toho, že okolní země budou podléhat jejich vlivu a budou v nich vládnout radikální sunnité! 

Nebýt peněz této nedemokratické, lidská práva soustavně pošlapávající země, která paradoxně v současnosti dokonce předsedá radě pro lidská práva v OSN (což je stejný paradox, jako kdyby této radě předsedal samotný Hitler) tak by islámští extremisté z IS, Al-Káidy a jiných teroristických organizací už dávno neměli peníze na vedení války v Sýrii a Iráku! 

V současné době však saudská arogance přerostla do vyššího levelu a tak se tato země, kde vládne, co se týká lidských práv a náboženských svobod ještě pořád temný středověk, rozhodla, že finanční a materiální podpora teroristů bojujících v Sýrii proti legitimní vládě Bašára Asada jim nestačí a Saudi začali dokonce vyhrožovat přímou vojenskou intervencí na území svrchovaného syrského státu! Cílem jejich útoku mají být jednotky syrské armády a íránských gard bojujících proti teroristům z IS a podobným banditským organizacím! 

Saudská královská rodina totálně ignoruje fakt, že nikdo, koho nepozve syrský prezident, nebo komu nedá mandát k misi rada bezpečnosti OSN, nemá v Sýrii co dělat (což zřejmě odkoukala od svých amerických přátel) a je jí naprosto jedno, že v případě saudské intervence nelze čekat nic jiného, než plnohodnotný vstup íránské armády do konfliktu a velice pravděpodobně i bojový střet mezi saudským a ruským letectvem v nebi nad Sýrií! 

Co nastane v případě, že Saudi syrský konflikt takovým způsobem vygradují, lze jen hádat. V lepším případě se ze syrské války stane regionální konflikt, ve kterém si Saudi a Írán podporující Asada vyříkají nadobro své rozpory (sázím a doufám ve vítězství Íránu), nebo to v nejhorším případě přeroste na otevřený konflikt mezi Saudy a jejich spojenci (včetně USA) a Ruskou federací a jejich partnery. V takovém případě by byl svět již jen maličký krůček od propasti totální (třetí světové) války! 

Otázkou zůstává, jak daleko jsou Američané a ostatní západní země jít ve své podpoře Saudské Arábii a jestli, pokud saudská královská rodina skutečně zaútočí na Sýrii a střetne se nakonec s Rusy, budou ochotní jít kvůli této zemi do války (v opačném případě smáznou Rusové společně s Íránci Saudskou Arábii z mapy světa). 

Blízká budoucnost nám ukáže, jestli Saudi jen blafují, nebo jsou opravdu tací blázni, aby po Jemenu otevřeli druhou frontu a šli do otevřené války minimálně s Íránem! 
Myslím, že klidu se ještě dlouho nedočkáme a bez většího konfliktu tato mocenská šachová partie pravděpodobně bohužel neskončí! Důležité je, když už nebude vyhnutí stát aspoň na té správné straně! 

Zamysleme se tedy, kdo je v Sýrii v souladu s mezinárodním právem a kdo je tam stejným vetřelcem a de facto teroristou jako samotný IS! 

Odpověď je jasná, v tomto konfliktu musí nutně každý slušný a logicky uvažující člověk ctící suverenitu druhých zemí a mezinárodní právo, stát na straně Ruska, Bašára Asada a Íránu! V opačném případě podporuje totalitní Saudy a teroristy z IS a Al-Kaídy jako to dělají USA! 


Ladislav Kašuka.

Facebook komentáře