Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

KRITIK VLÁDY PETR DRULÁK BYL VYHOZEN Z ÚSTAVU MEZINÁRODNÍCH VZTAHŮ

JANA MARKOVÁ

Tak kritik vlády Petr Drulák byl vyhozen z Ústavu mezinárodních vztahů prý kvůli rostoucím cenám energií.

To je tak trapná výmluva, že to už se snad ani jako výmluva nazvat nedá. To je normální pohrdání každým myslícím tvorem a poselství typu, podívejte se, co můžeme. Zničíme vás, když budeme chtít. A je jedno, jakou pozici a renomé máte.

  • kritik-vlady-petr-drulak-byl-vyhozen-z-ustavu-mezinarodnich-vztahu
 

Známý český politolog Petr Drulák, který dříve působil na pozici prvního náměstka ministra zahraničí ČR, musí skončit ve funkci vedoucího výzkumníka na Ústavu mezinárodních vztahů. Drulák tvrdí, že na začátku ledna byl pozván na jednání k řediteli ústavu Ondřeji Ditrychovi, který mu nabídl jednu ze dvou možností – bud’ výpověď, anebo dohoda o ukončení pracovního poměru. 

Drulák nepochybuje o tom, že důvodem tohoto rozhodnutí ze strany ÚVM, který spadá pod české ministerstvo zahraničí, je to, že si dovoloval vyjadřovat kritiku Západu ohledně jeho strategie na Ukrajině. Ředitel ústavu Ditrych však tvrdí, že k propuštění řady došlo kvůli tlaku na rozpočet v důsledku rostoucích cen energií.

Víte, tahle vláda je nepokryté zlo. Tohle je jen začátek v podobě testovacích balónků, co všechno projde. S obavami sleduju, že toho prochází čím dál víc. Bez výrazného odporu veřejnosti, a dokonce pozoruju reakce typu, tak on si to asi zasloužil. Samozřejmě, že tohle je úplně špatně, pokud si chceme ještě stále hrát na demokracii a ne vedoucí úlohu jedné strany. Nebo už si ani nehrajeme?

Petr Pavel včera ukázal, že on už si ani nehraje. Danuše Nerudová je pro cenzuru taky. Sice se to na rozdíl od generála snaží nějak zaobalit, ale bezesporu je.

Oba jsou pro to, aby byli vyhozeni další profesoři Drulákové a svoboda je pro ně jen slovo s přívlastkem. Dnes to ve volbách nezastavíme, ale můžeme jim to dost zkomplikovat. Udělejme to.

Jana Marková

Zdroj: https://pravyprostor.net/?p=154815

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 oldoo 2023-01-15 09:54
Jen tak dál,národu se to líbí,národ si to přeje,národ TO VOLÍ,máme co jsme chtěli,hurááááá .
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře