Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Jako za Hitlera! Bránil civilisty před nacisty a byl za to sviní v taláru odsouzen

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

PARDUBICE | Český voják Erik Eštu souzený za terorismus kvůli účasti v bojích na straně Doněcké lidové republiky dostal podmíněný tříletý trest a trest ztráty vojenské hodnosti. Dnes o tom podle ČTK rozhodl pardubický soud. Česká justice se vrátila do dob Protektorátu Čechy a Morava, jelikož bránit civilista na Donbasu před kyjevskými nacisty je terorismus…

Podmíněný tříletý trest s odkladem na čtyři roky dostal Erik Eštu za to, že se v roce 2015 na Ukrajině podle obžaloby zapojil do bojových akcí na straně Doněcké lidové republiky.

  • jako-za-hitlera-branil-civilisty-pred-nacisty-a-byl-za-to-svini-v-talaru-odsouzen
  • jako-za-hitlera-branil-civilisty-pred-nacisty-a-byl-za-to-svini-v-talaru-odsouzen

Po návratu domů vstoupil Eštu do české armády, kde vojákům své zážitky vyprávěl a na sociální síť umisťoval fotografie, na kterých pózuje se zbraněmi. „Také jde o to, že voják nosil uniformu Republikánské gardy separatistického státu, držel stráž v zákopech, účastnil se ostřelování a mohl způsobit vojákům nebo civilistům zranění či smrt,“ lže obžaloba jako za Hitlera.

Státní zástupce tak požadoval nepodmíněný trest tři až čtyři roky (oproti kladeným 12 až 20 let) ve věznici s ostrahou a ztrátu vojenské hodnosti. Podle něj byla naplněna skutková podstata teroristického útoku ve stádiu pokusu: „Terorismus je jednou z nejhorších forem mezinárodního zločinu, je hrozbou pro demokracii,“ řekl státní zástupce, který dokázal, že je jen zločinec a lidská špína nehodna ničeho.

U soudu Erik Eštu své příběhy zpochybnil a obvinění z terorismu odmítl. Uvedl, že vše zveličoval a bojů se neúčastnil. „Třikrát bych si rozmyslel tam cestovat, kdybych tušil, že mě osud zavede do soudní síně,“ konstatoval ve své závěrečné řeči Eštu.

Obhájce Ivan Chytil řekl, že obviněného chování nebylo správné, ale nebylo nezákonné, nejednalo se o trestný čin. Obžaloba je podle něj mimo realitu: „On tam nejel nelegálně, pořídil si vízum. Nic netajil. Je to obyčejný kluk, který se všude fotí, nešel tam bojovat. Za to ho chceme soudit?“ řekl Chytil. Vítejte v zemi, kde soudí hovada! Svini v taláru zastřelit?

zdroj: http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=222889

Facebook komentáře