Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

ČR bude platit Německu za americká letadla F-35! Další neuvěřitelný kiks české vlády! Lukrativní pracovní místa pro Němce, miliardové dluhy pro Čechy! To je politika Fialy!

Když jsme v MAP 1723 v neděli 9. července odhalili, že Izrael nakupuje 25 letadel F-35 od USA za 65 miliard CZK, kdežto ČR nakupuje 24 letadel F-35 za 122 miliard CZK, netušili jsme, co odhalíme dnes!

Washington a Berlín se tajně domluvily, a včera oznámily, že koncern Rheinmetall vybuduje do roku 2025 v Severním Porýní – Vestfálsku zbrusu novou leteckou továrnu, ve které se vyrobí 400 “rumpfmittelteil” F-35. Rumpfmittelteil je nejdůležitější a nejsložitější část letadla F-35. Přesný překlad do češtiny zní – střední část trupu draku. Pro Vaši představu u západoevropské stíhačky Eurofighter Typhoon má délku 6 metrů.

  • cr-bude-platit-nemecku-za-americka-letadla-f-35-dalsi-neuveritelny-kiks-ceske-vlady-lukrativni-pracovni-mista-pro-nemce-miliardove-dluhy-pro-cechy-to-je-politika-fialy

Ze smlouvy mezi Washingtonem a Berlínem vyplývá, že těchto 400 rumpfmittelteil bude v Německu vyrobeno pro Bundeswehr a “spřátelené proamerické národy v Evropě”! Češi budou celá desetiletí splácet Černochové stamiliardové dluhy za F-35 a Američané z nich budou platit lukrativní mzdy stovkám novým západoněmeckým zaměstnancům v nové letecké továrně!

České letecké továrny zatím budou bojovat o přežití! Naivní český premiér Fiala letěl před pár měsíci za komunisty do Vietnamu, aby je přemluvil, zda by si nekoupili nějaká česká letadýlka AERO, protože je nikdo nechce! Letadla byla totiž původně vyráběna hlavně pro Rusko. Stát za jejich vývoj zaplatil 237 milionů korun. Fiala je vůbec velmi naivní. Do letadla na svou pouť za vietnamskými komunisty naložil všemožné české zbrojaře, kteří se snažili přemluvit Vietnamce, aby si nechali z Čech dodávat ruské zbraně, jimiž jsou po zuby ozbrojení. Vietnamci se zdvořile usmívali a čeští zbrojaři přiznali, že jednání o prodeji obrněných vozidel, houfnic i raketometů se vlečou.   

Že je Fiala naivní se naplno provalilo už 3. července a česká média o tom raději ani neinformovala. Náměstek vietnamského ministra obrany generál Hoang Xuan Tien při několikadenní návštěvě Moskvy podepsal řadu strategických smluv jako: Smlouvu o zřízení ruské válečné základny ve Vietnamu. Smlouvu o dodávkách a společném vývoji pokročilých zbrání s důrazem na zbraně řízené umělou inteligencí. Vietnamští generálové a hlavní Putinův válečník Šojgu si přitom notovali o proražení západní blokády Ruska v jihovýchodní Asii, a západních imperialistech, kterým se nedá věřit. Generál Xuan Tien prohlásil na závěrečné recepci u ruského vicepremiéra Černyšenka: “Vietnam bude za všech podmínek spolu s Ruskem!”. Vietnam samozřejmě hlasoval na půdě OSN vždy v ruských intencích.

Poučení z levného nákupu letadel F-35 Izraelem a mazaného nákupu letadel F-35 Německem je jasné. Washingtonu teče do bot, a tvrdá vyjednávání nesou ovoce. Místo do Vietnamu prodávat “ruské” zbraně a letadla vyráběná v ČR měl Fiala letět do Washingtonu, a pohrozit třeba jako Netanjahu návštěvou Číny. A kabiny pro F-35 by se mohly začít vyrábět v ČR, a letadla by byla za hubičku! Konec konců Berlín nakoupil od USA pouhých 35 letadel F-35 za 84 milionů CZK, a jako protihodnotu si vyjednal novou továrnu, kde se vyrobí v příštích letech 400 draků těchto letadel! 

Příčinou náhlého měknutí Washingtonu při uzavírání smluv o prodeji F-35 v poslední době je červnový pokrok Macrona při vývoji a výrobě stíhačky FCAS. Macron nově oznámil, že ke koalici evropských zemí, Německa, Francie a Španělska, která stíhačku vyvíjí, nyní přistoupila Belgie. Stíhačka FCAS má být připravena k výrobě v roce 2040, a bude značně pokročilejší i levnější na provoz než současné F-35, jehož každá hodina letu stojí neuvěřitelných 800 tisíc CZK.

Vláda ČR nyní místo toho, aby přetahované mezi Západní EU a USA o budoucí lukrativní zbrojní kšefty s letadly využila, dělá vše proto, aby Češi zaplatili za letadla co nejvyšší sumu, a aby čeští technici a dělníci nezískali žádnou dobře placenou práci! Takové vládě je to třeba demokraticky, ale rychle spočítat. 

Celý článek ZDE: https://www.michalapetr.com/map-1728-cr-bude-platit-nemecku-za-americka-letadla-f-35-dalsi-neuveritelny-kiks-ceske-vlady-lukrativni-pracovni-mista-pro-nemce-miliardove-dluhy-pro-cechy-to-je-politika-fialy/

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#3 Volník Nevolník 2023-07-16 16:07
Vypadá to, že je to v principu podle stále stále stejného scénáře už od dob Václava Krátkokalhotník a. Jen se upřímně divím, jak toto "státupouštění žilou" státní hospodářství tak dlouho vydrželo. Na toto "vysávání" se Maruška, Frantík a Pepík skládají ze svých daní? A to mají ještě tu drzost hovořit o úsporách pro další generace, když "holí" staré a nemocné bezbranné. Ty obrali je vlastně na druhou: napřed v jejich produktivním věku a i potom ještě znovu.
Citovat
#2 Kluk 2023-07-16 16:03
Nemá cenu lamentovat, nejúčinnější by bylo jít a nakopat celou tu politickou "smetánku" do pr..le ;-)
Citovat
#1 Dana 2023-07-16 14:02
Fiala není ani naivní ani nedělá kiksy, protože jako ostatní vlády jede podle předem dodaného scénáře. Je jen na lidech, kdy se probudí a zda pochopí, co se děje a co pro sebe mají dělat.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře