Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Schwarzenberg for president of Ukraine!

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Nerad bych se znovu opakoval, co již bylo napsáno v článku „Kníže perlil u Moravce …“, (http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Knize-perlil-u-Moravce-na-tema-Ruska-i-Ciny-Kdyz-se-jine-holky-za-penize-polozi-nemusime-to-delat-taky-318556), ale nedá mi to, abych k tomu neřekl své. Především chci poukázat na Schwarzenbergovu zjevnou snahu diverzně posílit vědomí občanů o tom, že jediným důvodem, jedinou příčinou a tedy jediným viníkem událostí na Ukrajině je Rusko.

  • schwarzenberg-for-prezident-ukraina

Slyšel a četl jsem od něj mnoho ubohých nehorázností, které mi připomínají fakt, že Schwarzenberg je především Němec se sudeťáckou krví a že jeho postoje a politická mentalita má znaky sudetoněmeckého Landsmanchaftu, tj. v trvalém úsilí o změnu poměrů v Česku ve snaze zpět získání sudetoněmeckého pohraničí. Nebudu konkretizovat nějaké detaily, ale chci poukázat na tu umanutou „zabejčenost“, se kterou se snaží lidi přesvědčit o své (ne)pravdě. V tomto směru je to stejně trapný ubožák, jako je Štětina, Urban a jim podobní experti.

Dělá se mi nevolno, když Schwarzenberg mluví o tom, jak naši pradědové, dědové a otcové bojovali za „svobodu“, jak prolévali krev a že zaplať pán bůh tomu u nás tak ještě není! Jakou svobodu měl na mysli, kníže neřekl. Má-li ovšem na mysli pradědy, dědy a otce z jeho německého rodu, pak je mi jedno, za co prolévali krev, protože pokud ji prolévali, pak jenom pro své rodové a společenské (vrchnostenské) zájmy. Chápu, že pro pana knížete Schwarzenberga má slovo „svoboda“ mimořádný význam. Ta svoboda mu totiž umožňuje beztrestně hlásat lži, výmysly, pomluvy, nepodložené a vykonstruované obviňování, obhajovat zájmy sudetských Němců, to všechno pod pláštíkem „svobody“! Notabene štvát veřejnost proti Rusku dokonce s potřebou vyvolání válečného konfliktu na Ukrajině. Na vysvětlenou: „svoboda“ podle knížete rovná se (knížecí) demokracie!

Dělá se mi také nevolno i ze smyšlených a ničím nedoložených lží a nepravd, v nichž obviňuje Rusko z jím vykonstruovaného a smyšleného „krymského scénáře“, ve kterém prý Rusko nadále pokračuje v úsilí o dobytí Ukrajiny. Nemohu si odpustit příměr, ale takový názor může mít jen politický diletant, alias debil, který se k politice dostal jak slepý k houslím (což nevylučuje, že se takto k politice nedostal i sám kníže, jen bez těch houslí). Ve svém článku „Martin Koller, holubice mezi krkavci“ (http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Jiri-Bata-Martin-Koller-holubice-mezi-krkavci-318524) jsem také zmínil, že by si tuto zmíněnou debatu na Hyde parku měl velmi pozorně poslechnout mj. i K. Schwarzenberg, protože by (má-li nějaký rozum) pochopil, jak se věci na Ukrajině měly, mají a s největší pravděpodobností budou mít a že tedy ty jeho „poudačky“ jsou dobré akorát pro malé děti na dobrou noc! Na tomto názoru si stojím!

Proto, s vědomím relevantních informací, poznatků a sdělení, které v Hyde parku velmi obšírně, srozumitelně a seriozně poskytl občanům fundovaný vojenský analytik pan Martin Koller, mohu vystoupení a slova pana Schwarzenberga považovat za zcela bezcenné irelevantní bláboly, žvásty, ubohé pomluvy a osočování, neboť jsou nejej neobjektivní, jednostranné, vykonstruované k obrazu svému, plné lživých a nepodložených obvinění, tj. bez uvedení argumentů, důkazů, natož nějakých zdrojů (jím uvedený „hodnověrný zdroj“ v odkazu, je stejně věrohodný, jako informace známé agentury JPP, tj. Jedna paní povídala, případně „uznávaného“ Radia Jerevan). Na redaktorovi V. Moravcovi jsem po celou dobu „duchaplného knížecího perlení“ pozoroval velké sebeovládání a rozpaky, neboť poslouchat jeho žvanění, navíc těžko srozumitelné, je nejen pro diváky, ale pro něj zvlášť, zcela jistě zážitkem, rovnajícím se utrpení!

Nicméně, je-li pan kníže Schwarzenberg přesvědčen o vině Ruska, o jeho pokračujících agresorských činech (podle jeho tzv. krymského scénáře), je-li přesvědčen, že Rusko a Putin usiluje o získání teritoria Ukrajiny a podmanit si ji pro své uchvatitelské cíle, stojí-li na straně radikálního a profašistického nelegálního, nikým nevoleného vedení Ukrajiny, jestli je mu opravdu, ale opravdu líto ukrajinských občanů s nimiž cítí natolik, že by pro jejich spásu mělo zasáhnout NATO a vyvolat válečný konflikt s Ruskem, je-li přesvědčen, že Ukrajině mohou pouze pomoci USA, EU a miliardové půjčky od MMF, pak navrhuji využít nastávajících prezidentských voleb na Ukrajině, aby kandidoval na jejich prezidenta.

Myslím si totiž, že většího pravdoláskaře, lidumila, ochránce lidských práv, bojovníka za svobodu, potažmo člověka, který už z principu své německé knížecí existence nemá rád Rusko, by dnes po celé rozpolcené Ukrajině sotva našli. Pro knížete by se tím naplnila jeho neuskutečněná (zřejmě životní) touha (stát se prezidentem Česka), podle mnohých „liberálních“ politiků, vzdělaných lidí, umělců a intelektuálů, studentů a jiných liebenkarlů je to člověk k prezidentování Bohem přímo předurčený. Jsem přesvědčen, že by občané ČR oželeli ztrátu takového člověka na politické scéně, že by pochopili Schwarzenbergovo pravdoláskařské solidární úsilí a případné sebeobětování ve věci humánní, neřku-li existenční záchrany tolik zkoušené Ukrajiny! Ba co víc, zasloužil by se na tolik potřebné potupě a agresorského Ruska!. Česká společnost by se ráda uvolila, ba jsem přesvědčen, že by dokonce podpořila Schwarzenberga v jeho kandidatuře na prezidenta Ukrajiny. Když už nemůže uplatňovat své pravdoláskařské a jiné vlohy a knížecí ideály v Česku, nechť je uplatní na Ukrajině. Češi by byli jenom rádi, že mír na Ukrajině může zachránit, ze sraček ji vytáhnout a existenčně spasit, pro mnohé naše občany drahý a milovaný „ Číro Kárl!“ Proto:

„Kníže, k Ukrajině blíže!“ „ Schwarzenberg for prezident Ukrajina!“

Na závěr mohu jen konstatovat, že jakkoliv naše politika (se světlými okamžiky či spíše záblesky) od r. 1989 nestála za nic, potažmo nestojí-li politika za nic, nemohou na tom být lépe ani politici, potom tak „výrazného“ politika v osobě pana Karla Schwarzenberga kromě Václava Havla a několika jeho věrným poskokům, nám byl „sám čert dlužen“! Bylo by na čase, aby si jej (po více jak 25 letech) čert zase vzal zpátky! Když ne do Rakouska či Sudet, tak třeba i na tu Ukrajinu!

(PS: Záležitost s prezidentem je jenom nadsázka, ale kdyby k tomu nedej Bože mělo dojít, už předem bych varoval a současně litoval občany Ukrajiny. Ať je to na Ukrajině jakékoliv, lepší by bylo bez než s takovým prezidentem! Souvislosti si můžete, čtenáři, domyslet!)

Facebook komentáře