Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Jsou to pořád ty schwarzenbergovské mindráky!

     Prezident Miloš Zeman, kromě vulgárních slov a jiných nepatřičných výroků, za které se mu snaží jeho oponenti setnout hlavu, mimo jiné také pronesl zcela nezávaznou  myšlenku, úvahu nebo pouhý názor, když zmínil jistou finlandizaci Ukrajiny jako prostředek k ukončení bojů a normalizaci a stabilizaci stavu, který vyžaduje mimořádné řešení.  Úvah, myšlenek, názorů, nápadů, kterých mají plné hlavy lidé, kteří se snaží řešit problémy zvláště, jedná-li se o problém zvaný Ukrajina. Je na tom něco špatného?

  • jsou-to-porad-ty-schwarzenbergovske-mindraky

      Samozřejmě že není, pokud to ovšem není produkt myšlení, který pochází od   M. Zemana. To, že zmínil svou úvahu nebo názor na možné řešení Ukrajiny, bylo Schwarzenbergskými řiťolezci, zatíženými mindráky knížecí prohry v duelu o  prezidentské seslo  pojato tak,  že  jde o „nemístné vměšování do vnitřních záležitostí Ukrajiny, suverénního státu, kde o budoucnosti země budou rozhodovat její obyvatelé, protože tam mají regulérně ustavený parlament a vládu. Jakékoliv rady a doporučení od M. Zemana jsou proto nejen nežádoucí, ale jsou považovány za naprosto nepřípustné jako vměšování se do záležitostí Ukrajiny.“ V tomto duchu se také vyzvracel ministr zahraničí Zaorálek (alias Zadolárek), když mu byly předhozeno duchaplné hodnocení Schwarzenbergových oponentů, z jejichž pohledu prý šlo  přinejmenším o mezinárodní skandál. Potud, co se týká zcela nezávazného, neadresného názoru, pocházející z hlavy a úst prezidenta Zemana. Jak se na věci dívají a vyslovují jiní lidé?

       Odcházející předseda Evropské rady  Hermana van Rompuy  v podstatě podpořil ruský plán urovnání ukrajinské krize  a prohlásil, že „... existují pouze dvě cesty: federalizace Ukrajiny nebo pokračování války.“

      Profesor a politilog  Oskar Krejčí se k problematice Ukrajiny mj. vyjadřuje, že „Současná vyhrocená situace nabízí relativně jednoduché řešení, které by mohlo předejít válce: federalizace Ukrajiny“.  

     Mínění ruského politologa Alexeje Potěmkina:  "Federalizace, to je zřejmě jediná možnost, která může do určité míry změnit vývoj událostí na Ukrajině.“

    Našlo by se mnoho dalších stejných či podobných názorů, neřku-li přímo doporučení, ale ten počet už není tak rozhodující, jako fakt, že když dva říkají totéž, není to totéž. Jestliže M. Zeman zmínil finlandizaci, byla to jak výše uvedeno úvaha, možnost, jak řešit situaci na Ukrajině, rovnající se případné federalizaci. Čili žádné doporučení, žádná nabídka, žádné vměšování, ale jen a jen vyjádření dobré vůle stejně jako stanoviska výše jmenovaných, od kterých to však již zcela jednoznačně zní jako doporučení nebo rada představitelům Ukrajiny.

     A jaká je odezva na naší scéně? Ticho, klid, žádný vzruch. Také proč, vždyť to neřekl Zeman, ale lidé, proti kterým Schwarzenbergští nemají žádné výhrady či pretenze.  Dnes ale stačí, aby prezident M. Zemana řekl cokoliv, co není zrovna echt oponetům a je „oheň na střeše“.  Zkrátka, demokracie a respekt k lidským právům a  od Schwarzenberga a jeho patolízalů přímo ukázková. Navíc  neskutečně drzé, když pro myšlenku nebo názor jsou schopni vést vůči M. Zemanovi tak hlubokou zášť, nenávist, nactiutrhačné  a  lživé pomluvy a osočování, jen aby prokázali svému knížecímu idiotu, pardon idolu věrnost až za hrob!

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře