Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

MUDr. Bém vzkazuje: Odposlechy jsou svinstvo!

  • Bem
My víme, pane Béme. Ale řekněte, proč, kdo za to může, že ty odposlechy přinesly tolik svinstva. A když jste věděl, co za svinstvo leze odposlouchat, asi jste měl používat striktně kódovací mobil. Ale co, co se stalo, nelze odestát, už se vezete, s Janouškem v tom jedete.

A to jste ale chlapák, když říkáte, že neutečete jako uličník. Kdybyste byl odstoupil jako chlap, … no, to by se muselo stát tehdy, kdy jste byl po prvé vyzván ke korupčnímu jednání.

 

Teď už na vašem místě nelze odstoupit jako chlap, to je pravda. Ale ani roli uličníka už nezahrajete. Uličnictví je jiný level lumpáren, víme?

Vy asi ale vůbec nevíte, která bije. Jinak byste se nemohl tvářit, že k věci zatím profláknutých odposlechů Vašich domluv s panem Janouškem uvádíte na příklad tohle:

"Odposlechy jsou svinstvo, brutální a neuvěřitelný zásah do soukromí. Kdo je bez viny, ať po mně hodí kamenem. Kdo do telefonu občas na někoho či někomu nenadává, kdo mluví s někým a o něčem, co by nepotěšilo šéfa či zranilo partnera."

Schválně to rozeberu. Brutální zásah do vašeho soukromí – to chápeme, soukromě jste si domlouval kšefty, bohužel se státním majetkem. Brutus, jak se říká. S tím házením kamení bych raději nehazardovala. Nějací praštění odboráři se toho chopí, přivezou vám na dvorek dva náklaďáky kamení a téměř 10 milionů lidí, zkrátka všechny, co neoperují kolem státních zakázek a nemají kontakty s panem Janouškem. Ne, tohle byste nepřežil.

V ČR ale nehrozí házení kamením. Jako byste nevěděl, že v ČR se padá z posedu, odchází se narychlo páchat sebevraždy, případně ztratit své tělo na desítky let, nebo se plave s betonovýma botkama. To ti, co se třikrát píchli a jednou oběsili v zamčeném slepě, při čemž ztratili klíče, to byli asi takoví nepříliš významní lidé. Pro významné je vždy připraveno něco extra. My, normální smrtelníci tomu nerozumíme, ale chlapi z kriminálního by mohli vyprávět. Teď jde jen o to, na čí straně jsou.

A co se týká toho, co se říká do telefonu, to my víme. My také nadáváme, ale v poslední době spíše dost na vládu, na Janouška, na vás. To vy ne, vy máte jiné objekty, na které budete nadávat. Však nám to ještě povíte, my si rádi počkáme.

Pane Béme, a prý podle vás zveřejňování soukromých hovorů vede k "nepřetržité paranoie" v práci a k rozpadům manželství. K rozpadu manželství, pokud vím, nejvíce dochází kvůli nevěře a ekonomické bídě rodin, což se překládá jakožto vzájemné odcizení. Jestli si nějaký osel píše SMS-ky s objektem své nevěry a pak to zveřejní své drahé polovičce, tak tomu ani mobil nepatří do ruky.

Ale ten výrok o "nepřetržité paranoie" v práci, ten mě zajímá. Proč v práci, počkat, počkat, snad si v práci nevyřizujete soukromé hovory, případně snad si netelefonujete soukromě o takových pracovních věcech, které by soukromé ucho nesmělo slyšet, a uslyší-li, šup, skočí na vás paranoia.

Děláte si z nás šprťouchlata … My totiž v práci nic soukromého neřešíme, HR agentury to nedoporučují. Ani si domů neodnášíme firemní materiál, pracovní prostředky či produkty, které neprošly běžným procesem prodej-nákup, šéf by nás zabil.

Prý si s vámi chce vážně pohovořit premiér Nečas. Premiér Nečas podle svých slov považuje aféru s odposlechy telefonických rozhovorů mezi Pavlem Bémem a lobbistou Romanem Janouškem za vážnou a žádá její rychlé řešení, rozhodně podle něj nelze obsah zveřejněných nahrávek přehlížet.

To je tedy vážnější řeč nežli ta zábavná Klausova z listopadu roku 2010: "Je pravá chvíle na to, abych Pavlu Bémovi poděkoval. Moc vám děkuji za to, co jste pro Prahu vykonal. Myslím si, že až pominou dnešní mediální hrátky, až pominou jedovaté šípy vystřelované z jednotlivých politických stran, tak jsem naprosto přesvědčen, že Pavel Bém bude považován za jednoho z nejúspěšnějších primátorů, které Praha měla," řekl tehdy Klaus … Klaus prezident ČR, nikoli Klaus vizionář.

A co říká k odposlechům dialogu Bém a Janoušek pan prezident dnes? Prý tyhle odposlechy ničí demokracii a prý jsou nešťastnou věcí. Vztah pánů Béma a Janouška pan prezident nechce komentovat. Tak to je komentář pana prezidenta, přednesený před seminářem v pražském Autoklubu dnes. Lidé, občané a voliči by se měli dozvědět i to, že prezident chápe jako druhotná věc, jestli jsou zveřejňované odposlechy věrné, autentické nebo pozměněné. Veřejnost i novináře by podle něj mělo trápit to samé, co jeho - že ty odposlechy vůbec takto veřejně kolují. Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/klaus-k-afere-kolem-odposlechu-bem-janousek-fkq-/domaci.aspx?c=A120326_154455_domaci_kop

Co se dá dělat. Musíme se smířit s tím, že prezident ČR straní pánům Bémovi a Janouškovi, i když jejich aféru již nelze zastavit.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře