Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Změna jménem Bohemia Energy s.r.o.

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
  • bohemia_energy
V květnu 20.5.2010 - lásky čas - zazvonil zvonek u našich dveří na ul.Foerstrova 719. Poučen, proškolen, po instalaci dokonalejšího kukátka a řetězu na zámek, jsem strnul, že soused notorický alkoholik a pro výzor a invalidní glejt na mozek, zvaný MAGOR asi málo vyžebral před TESCEM, si chce postěžovat jako tisíckrát před tím, že z důchodu 13 000 Kč nelze vyžít, přičemž garsonku mu platí jeho invalidní /ne na hlavu/ matka.

Pro cikány, pro Chrenkovy pohůnky z Agelu, nátlakové skupiny BYTY OKD, a další lištičky bylo jednak pozdě a po agresivním vyhození si moje dveře pamatují, proto jsem znejistěl a využil částečnou hluchotu /dar OKD za 30 let práce na Dole Staříč/ jsem přeslechl varování své manželky: neotvírej! a otevřel.

Za dveřmi mladá, pěkně oblečená žena, za ní jako doplněk v černém obleku s kravatou mladý muž, jako vystřiženi z časopisu, díval jsem se na jejich objemné kabely, kde jsem tušil svatební koláče.

Po těch všech Magorech, biolampách, pojíšťovacích agentech, ekonomických poradcích, peřinách, hrncích a bezpečnostních zámcích a kamerách změna! Ta změna JMÉNEM BOHEMIA ENERGY S.R.O. začla z ostra.

Co říkáte mafiím a podvodníkům typu ČEZ a OKD, jako kdyby existoval byt na sídlišti RPG kde je milují, už to mě tak rozčílilo, že jsem je chtěl vyhodit, květen zapůsobil na moje city a představoval jsem si onu osobu jak šlape chodník na E55 nebo v Pražském bordelu na Žižkově nebo Perlovce a pozval ji dále do bytu.

Přitom jsem sledoval její počínání: bestie umějící zahrát na city lidí s nimiž jedná: vnoučata, sport, kultura všechny atributy lichotící starým lidem až po peníze, které leží na cestě jen je zvednout a vytvořit konkurenci monopolu Čezu, ušetřit na Čezu a zaplatit gaunerovi , který prakticky dostal OKD a byty za babku.

Ukažte fakturu za el. energií a plyn, podepište a pak už sledujte, jak se vám vrátí aktivační poplatek ve výši 700 Kč, za co? Za aktivaci! Kolik dáváte zálohu měsíčně? 700 Kč, budete mít o 7 % nižší. Kolik za plyn? 400 Kč, čtvrtletně budete mít o 7 % levnější.

Běžící televizní reklama v hlavním vysílacím čase, dovedu si představit kolik stála, nádherné, ale bohužel klamavé www.bohemiaenergy.cz, placení a dobře vyškolení agenti, usoudil jsem, že do toho kšeftu pořádně investují, tudíž je to firma jako i další soupeři, bojují o místo na slunci.

Pak však nastal okamžik pravdy - podpis smlouvy - lepá agentka rychle vyplnila jakousi smlouvu, kde po mně chtěla jen mou identifikaci pomocí občanského průkazu a dala k podpisu, nic tím neztratíte, ale jen získáte, což dokládala čísly.

Na mou namítku, že bych rád věděl nějaké podmínky smlouvy, mi dala nahlédnout do propagačních letáků BE, že mi všechno přijde poštou a že nic proto nemusím dělat. Jak je to s výpovědí? Velice jednoduché, kdykoli bez jakýchkoli problémů a pokut.

A teatrálně mi ukázala snůšku VOP (všeobecných obchodních předpisů), kterými jednatel společnosti BE JUDr. Písařík, ve dvoustránkové, minimálním písmem psané, pro slabozraké a opotřebované klienty návody možné přečíst pouze lupou, předpisy a zákony neboli paskvily. Základní podmínky:

Bod 2/ VOP „upřesňují obecnou úpravu zákona č.458/2000 Sb........................", aby na základě prokazatelně zvýhodněných podmínek pro dodavatele BE, naprosto opomíjející energetický zákon č.458/ 2000 Sb § 11a odstavec 3.a 4. Některá opatření na ochranu zákazníka....,nového Energetického zákona ze dne 16.8.2011 a hlavně Zákona o ochraně spotřebitele č.634/1992 Sb §4 Nekalé obchodní praktiky 1, 2, 3, všechny odstavce §5a §5 Klamavé obchodní praktiky příloha 1, Agresivní obchodní praktiky příloha 2.

Jenom čtení pro normálního klienta by zabralo spoustu času a to pomíjím pasáže navzájem si odporující, vylučující, podmiňující, odporující, konzultujíce tento paskvil s odborníkem z energetické branže po dvouhodinovém studiu, kdy i on se musí poradit..... neboť tomu nerozumí.

BE konstatuje: má VOP schválené ERU, při znalosti tohoto úřadu, bývalého ředitele Fiřta, oprávněnosti ERU jako regulátora /nejen Topolánek ale i polští energetici vidí ERU jako žábu na prameni/ zbývají pak na stížnosti Černé ovce, Reportéři ČT, Na stopě......

Agentka mi ukázala pasáž VOP prstem .....klient má právo kdykoli odstoupit od smlouvy bez jakýkoliv postihů..... ale zatajila za těchto a těchto podmínek.

Tak podepíšete nebo ne... nemusíte nic zařizovat, všechno uděláme za vás, přijde vám to poštou...budete jen evidovat zisky!

Další tři měsíce jsem strávil vyřizováním, placením, banka, pošta, Čez volal, proč od nás odcházíte?, nastal okamžik zálohy na el. proud 700 Kč měšíční, dříve 700 Kč u Čezu na plyn 500 Kč čtvrtletně, dříve u RWE 400 Kč.

Alespoň bude velký přeplatek, řekl jsem si. Výsledek, chybělo na plyn 414 Kč, na el. energií 124 Kč, zmatky, plaťte, neplaťte, nejlépe zaplaťte všude.

Od odstoupení od smlouvy mi chyběla vůle absolvovat podobné zařizování jako při přestupu k BE, kdy slibovali všechno pro klienta. Do vrcholu blaženosti pořád něco schází....

Tři měsíce před stěhováním a to dne 8.12.2011 jsem dal výpověď k datu 29.2.2012 doporučeným dopisem na Bohemia Energy. Při urgenci mě odkazovali na 30 denní prostor pro odpověď. Dne 8.1.2012 jsem obdržel schválení výpovědi ke 29.2.2012. Spolu byly přiloženy dvě faktury: na plyn 6000 Kč a na elektřinu 6000 Kč nazvané deaktivační poplatek. Splatnost 16.1.2012 evidována jako pohledávka.

Při konzultaci na zákaznickém centru mě bylo nabídnuto, že od deaktivačního poplatku ustoupí, jestli přesvědčím RPG byty ať přestoupí k BE nebo nového pronajímatele Bytové družstvo F-M, ať učiní taktéž, jiného se nic nedá dělat.

Do konce smlouvy chyběly 2 a půl měsíce, tudíž jsem byl ochoten do 20.5.2012 zaplatit zálohy 3x700,-Kč a 1x 500,-Kč za nedodržení doby smlouvy.

Byl jsem osloven managerem BE Petrlíkovou, že mi posílá prodloužení smlouvy o 24 měsíců, takže mi takto odpustí 2 x 6000,-Kč deaktivačního poplatku.

Další korespondence přerušena, Praha měla jarní prázdniny.

Pokračování .....není chuti.

Což neexistuje demokracie? Doufám, že v roli exekutorů přijdou staré struktury a vypijeme Metaxu, neboť, jak za mládí znárodňovali, tak se dnes nějak musí živit, čili privatizovat.

20.2.2012 F-M

Jiří Novobilský

Tisk: Novinky.cz „ Podomní prodejci energií mohou připravit lidi o tisíce korun "

Jindřich Ginter Právo

Vladimír Čechlovský: Právo „Nebezpeční podomní prodejci energií falšují i podpisy"

Jindřich Ginter: Právo „Češi jdou hladově za levnější energií, podfuky je neodradily"

LN

tiscali.zpravy.cz ekonomika 27.2.2012

Facebook komentáře