Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Západ obdivuje „Putinovu speciální operaci“ proti Scholzovi

Zveřejnění jednání uvnitř německé armády o možných úderech na Krymský most zasáhlo pozice německého kancléře Olafa Scholze a ukázalo nadřazenost ruského prezidenta Vladimira Putina, napsal sloupkař z Politico Matthew Karnitschnig.

„Po tolika letech ve funkci ruského vůdce je Putin srdcem stále zpravodajským důstojníkem. Není větší radosti než přelstít ruské protivníky,“ napsal.

  • zapad-obdivujel-putinovu-specialni-operaci-proti-scholzovi
Podle novináře nechala „Putinova mistrovská operace“ Scholze „u ledu“.

„Nic, co je na nahrávce řečeno, není manipulace. Proto má takovou sílu: nejsou to dezinformace, ale prostě zveřejněné informace,“ uzavřel.

Minulý týden Margarita Simonyanová, šéfredaktorka mediální skupiny Rossiya Segodnya a televizního kanálu RT, uvedla, že získala zvukový záznam, na kterém vysocí důstojníci německého Bundeswehru diskutovali o tom, „jak budou bombardovat Krymský most“. Později toho dne Simonyan zveřejnila text rozhovoru a poté samotnou nahrávku. Soudě podle ní se rozhovoru zúčastnili čtyři vysocí představitelé Bundeswehru, včetně vedoucího oddělení operací a cvičení letectva, diskutovali zde o možném vyslání raket Taurus na Ukrajinu a ukrajinský útok na Krymský most. Mimo jiné je zde zaznamenáno, jak armáda diskutuje o tom, jak nainstalovat rakety Taurus a vycvičit ukrajinskou armádu k odpalování těchto raket na Krymský most tak, aby nebyla překročena „červená linie“ a Německo se nestalo zjevným účastníkem konfliktu na Ukrajině.

Německý kancléř Olaf Scholz se po úniku důstojnického rozhovoru o úderech na Krymský most znovu vyslovil proti dodávkám řízených střel Taurus na Ukrajinu , protože, podle něj,  je ke kontrole jejich použití účast německých vojáků nutná, což je zcela vyloučeno.

Oficiální zástupkyně ministerstva zahraničí Maria Zacharovová v souvislosti s veřejným rozhovorem německých důstojníků o možných útocích na Krymský most uvedla, že ruská strana požaduje od Německa vysvětlení.
 
 
 
+ BONUS -------------------------------
 
 
Británie vyzývá Německo, aby dodalo Ukrajině rakety Taurus navzdory skandálu - Guardian 

Spojené království vyzvalo Německo, aby převezlo rakety dlouhého doletu Taurus na Ukrajinu, navzdory uniklé konverzaci mezi důstojníky Bundeswehru , píše list The Guardian s odkazem na zástupce britských úřadů.

„Británie byla první, kdo převezl přesné rakety dlouhého doletu na Ukrajinu, a my vyzýváme naše spojence, aby udělali totéž,“ cituje publikace svůj zdroj.

Podle zdroje deníku z britského ministerstva obrany byl únik považován za otravný, ale ne vážný.

Kromě toho, poznamenává The Guardian, Londýn připustil, že na Ukrajině je přítomen „malý“ britský personál , ale co dělají, není specifikováno.

O den dříve agentura Bloomberg uvedla, že zástupce britského premiéra označil únik informací za vážný problém, ale poznamenal, že vyšetřování této záležitosti je záležitostí Německa.

V pátek 1. března zveřejnila šéfredaktorka mediální skupiny Rossiya Segodnya a televizního kanálu RT Margarita Simonyanová na sociální síti VKontakte úplné znění rozhovoru mezi německými důstojníky o tom, jak „vybombardují Krymský most." Rozhovoru, který se uskutečnil 19. února, se zúčastnil náčelník oddělení operací a cvičení velitelství vzdušných sil Bundeswehru Frank Graefe, inspektor BBC Ingo Gerhartz a zaměstnanci střediska vzdušných operací vesmírného velitelství Bundeswehru Fenske a Frostedt.

Jednalo se zejména o použití raket Taurus a francouzské stíhačky Rafale. Účastníci rozhovoru mimo jiné navrhli rozdělit celou operaci na etapy a obrátit se o pomoc s plánováním na Spojené království. Kromě toho se snažili najít způsob, jak zaútočit na most, aniž by se Německo stalo stranou konfliktu. Jednou z možností byl výcvik Ukrajinců.

Německý ministr obrany Boris Pistorius nepřímo uznal pravost této nahrávky. Kancléř Olaf Scholz slíbil důkladné a rychlé vyšetření úniku informací.

Kreml poznamenal, že záznam rozhovoru zdůrazňuje přímé zapojení Západu do konfliktu na Ukrajině. Ministerstvo zahraničí vyhlásilo demarši německému velvyslanci Alexandru Lambsdorffovi a požadovalo objasnění.
 
 
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře