Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Velký Bratr už sleduje i ze vzduchu

  • litacikamera
Britská policie nasadila do své „výzbroje" létající kamery vycházející z vojenské technologie řiditelných létajících strojů (UAV). Použije je při nadcházejícím shromáždění protofašistické Britské národní strany (BNP) v Codnoru v hrabství Derbyshire, kde se na protestní akci shromáždí také antifašisté.

Kamera připomínající malý vrtulník vysílá na obrazovku v řídícím centru živý přenos. Poprvé je použila policie v Merseyside při četných zásazích proti zločineckým gangům. „Na festivalu BNP bude přístroj zaznamenávat veškeré porušení pořádku pro účely dokazovacího řízení," prohlásila mluvčí policie.

Prakticky nehlučný přístroj měří asi metr v průměru a může zajišťovat přímý přenos, ale i snímat fotografie, termální záběry a je vybaven i nočním viděním. Policie ho nasazuje, aby se kryla, poté, co byla ostře kritizována za zvládnutí demonstrací kolem jednání G20 v Londýně, při němž po zásahu policisty zahynul jeden z demonstrantů. Počátkem srpna pronikla na veřejnost zpráva, že po zásahu policie na G20 nejspíš jedna z demonstrantek potratila.
Británie má nejhustší síť sledovacích kamer v Evropě, přičemž některými z nich úřady lidem nahlížejí až do jejich domovů.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře