Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Ukrajina: nespokojenost vojáků může být nebezpečná

  • tank-ukrajina
Ukrajinská armáda prakticky vyčerpala své finanční zdroje, prohlásil náčelník generálního štábu Serhej Kiričenko. „Pokud mám mluvit o zdrojích, tak ty nemáme. Dnes nemohu ani říct, že něco dokážeme ušetřit a dožít do konce roku. Nemohu," prohlásil.

V reakci na to, že energetické firmy kvůli dluhům ministerstva obrany vojenským posádkám často vypínají elektřinu, generál prohlásil, že to jsou „jen prkotiny", nicméně podotkl, že nespokojenost lidí, kteří „každý den zacházejí se zbraněmi", může být nebezpečná.

Kiričenko řekl, že kvůli nedostatkům financí například ze vzdušných sil letos svou činnost vykonává jen stíhací letka hlídající vzdušný prostor země. Letos byl armádní rozpočet zkrácen o dvě miliardy hriven oproti roku 2008, což mimo jiné vedlo i k tomu, že armáda musela zrušit mezinárodní manévry.

Nedostatek peněz v ukrajinské armádě ilustruje například několik posádek v žitomirské oblasti, kterým už měsíc nejde elektřina, napsala 16. srpna ukrajinská agentura Unian. Bez proudu jsou především sklady se zbraněmi a desítkami tun střeliva.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře