Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Řecké vítězství v rozpacích (+video)

  • recko-y
V Řecku nepochodil perský král už dávno před naším letopočtem, kdy utrpěl porážku, přestože jeho vojska měla obrovskou přesilu. Atény se staly prvním demokratickým místem široko daleko.

 

Řecko litoval i Hitler, protože patřilo k zemím, kde ztratil nejvíce mužů. Dnes, přestože máme zápas pouze po prvním poločase, mluvíme o historickém vítězství Řeků nad Evropou, a zločineckým kartelům gangsterů.

Občanské nepokoje v Řecku jsou zcela namístě, vzhledem k okolnostem. V minulosti, díky rychlosti, jakou se Řekové dokázali mobilizovat, podlehla perská pěchota i kavalérie. Dnes je ve stejném šoku kartel bankéřů, po drtivé porážce řeckým obyvatelstvem i parlamentem, kteří prozatím odmítli podpis krví půjčkovým ďáblům. Volba Řecka samozřejmě znamená kurz bankrotu, který kromě dočasné nepohody vystavuje extrémně zranitelnou zemi napospas globálním intrikám elit, které věří, že z chaosu lze vytvořit řád, za předpokladu že bude přítomen silnější policejní stát.

A co ambice sousedů. Řecko se geograficky nachází v komplikované části světa, a to je fakt, který klidnému vývoji nijak nepřidá. Postoj Řeků značně ovlivňuje evropský, a světový stav, a může se stát neléčitelným virem, pokud si spočítáme zainteresovanost ostatních zemí v řeckém dluhu (v dolarech). Španělské banky 600 milionů, Itálie 2.6 miliardy, Anglie 3,2 miliardy, Francie 19,8 miliardy, Německo 26,3 miliardy, plus směs dalších zemí Eurozóny s přibližně 15,7 miliardy dolarů. USA 1,8 miliardy, Japonsko 500 milionů.

Euro oproti zdevastovanému dolaru padlo o dvě procenta za poslední dva dny. Odhad, že Řecko žádný dluh splácet nebude, je pod vlivem událostí stanoven na 78%. Pokud premiér Papandreu nedosáhne podporu pro 78 miliardový program, v podobě škrtů v rozpočtu a v podobě prodeje státem vlastněných komodit, v parlamentním hlasování dokonce měsíce, svět zasáhne finanční Armagedon. Podle momentálního vývoje událostí, vzhledem k volbě Řeků podporu pro své škrty mezíská. A premiér se připravuje na rezignaci.

Toto může udělat i Španělsko, Itálie a Irsko. Znamenalo by to částečný rozpad EU, a stále by to nestačilo na uzdravení. Navíc by bylo nutné oddělit politiku od ekonomiky a s tím bývá velký problém. Dále by se v tomto čase oslabené Řecko nesmělo nechat zatáhnout do válek, které by provokovaly sousedé, například Turecko.

Snadno by se mohla opakovat situace ze severního Kypru, tedy šlo by o zredukování Řecka jako země. Že ne? Příliv muslimských migrantů je obrovský, Řecko je neozbrojená, mírumilovná země, pokud k tomu dojde, a historie to dokazuje, umí bojovat i suchými bochníky chleba. Ilegální migranti ale mají přístup k ilegálním zbraním. Oficiální vojenský konflikt je pokračování finanční politiky, a zbraně jsou dnes nespolehlivé. Někteří z nás si pamatují, jak rakety francouzské výroby, dodané Argentině, sborově selhaly proti Britům, během konfliktu o Falklandy. Řecké rakety jsou americké. Turecko tedy nemusí trefit a Řecko bude bezbranné.

Nikdo neodhadne, co může přinést další vývoj, a Řekové zaměstnáni protestováním zřejmě nemají čas přemýšlet nad tím, že ve svých přáních třeba být opatrný, neboť co když se splní?

Sympatické Řecké protesty a téměř i vítězství nás během našeho tance rozvášněných mažoretek nutí zpomalit a přemýšlet. Uvědomit si, že další vývoj vzhledem ke složitosti je mimo jurisdikci čehokoliv, co známe. Odmítnutím druhého záchranného balíčku, tedy jeho absencí, Řekové prozatím volí bankrot, který je zbaví Evropy. Demokratický svět (nevím, který to je, ale prý existuje) jim drží palce. Aby se tato volba stala opravdovým vítězstvím, bude muset Řecku pomáhat blízký i daleký vesmír. A nejen Řecku. Jinak elity využijí chaos, který je základem vytváření nového řádu, proti kterému nebude vzpoury, ani protestu.

Řecko potřebuje v první řadě skutečný audit. Zkušenosti z Islandu v nedávné minulosti potvrdily, že 90% údajného dluhu byla pouze ekonomická sabotáž. Fakta tohoto druhu, jakož i další podrobnosti v souvislosti s Islandem, však masmédia cíleně utajily.

Zdroje:

Bank for International Settlements

Lloyds Bank Corporate Markets London - Note to clients

Standard & Poor

Moody 'Investors Service

J. Burgermeister

Infowars

http://www.aiall.org/modules.php?name=News&file=article&sid=868

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře