Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Nová tragédie na východní Ukrajině: nálet na vesnici Stará Kondrašovka (Старая Кондрашовка)

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Ukrajinští piloti zahájili raketový útok na domy civilistů. Zničená ulice - budovy jsou prostě smeteny z povrchu země. Zahynuly celé rodiny.

Ani neměli čas, aby se pokusili skrýt. Stalo se to téměř okamžitě, hluk letadla, výbuchy - a lidé vybíhající ven na ulici si s hrůzou uvědomili, že mnoho sousedů již není naživu.

  • nova-tragedie-na-vychodni-ukrajine-nalet-na-vesnici-stara-kondrasovka
"To je jeden kráter, druhý kráter!"

Pod dekou leží muž a kousek dál jsou prsty dítěte.
"Nikdy tady nebyly žádné blokposty nebo teroristé či separatisté! Jsme zde všichni mírumilovní lidé!" říká místní obyvatel.
"Včera slavil kmotřenec narozeniny, pět let - můj kmotřenec zemřel v nemocnici!" říká muž.
Další sedí u těla svého syna, a nemůže uvěřit tomu, co se stalo. Jen to, že šli spolu po ulici Ostrovského. Jeho soused, naopak, si začíná uvědomovat, že v zahradě leží tělo jeho matky, důchodkyně, pokryté dekou.
Ukrajinská letadla zaútočila na vesnici ráno. Přímo na obytný blok. A to je stěží náhoda - bitevník vypustil ne jednu, ale nejméně pět střel.
Spálené oblečení a zničené domy, to je vše, co zbylo z celé ulice. Téměř všichni lidé, kteří zde žijí, pracují v zemědělství jako samozásobitelé a ráno, když palba začala, byli ve svých domovech. Nebyly zjištěny žádné zátarasy milice nebo vojenská zařízení, takže je těžké pochopit, proč ukrajinští vojáci vesnici napadli. Mnoho granátů zasáhlo přímo zahrady.
Protiletecké sirény zněly v Luhansku ráno několikrát. Letoun letěl tak nízko, že zvuk motoru byl slyšet. A jen pár vteřin od Stanice Luhansk bylo slyšet výbuchy. Čtyři lidé byli zabiti okamžitě, dalších jedenáct bylo převezeno do místní nemocnice. Mezi nimi těhotná žena s dítětem a dívenka, která právě včera dosáhla pěti let.
Lékařům, žijícím na tomtéž místě, se o tom velmi těžko mluví.
"Tříštivá zranění, šok. Tři zahynuli, včetně pětiletého dítěte. Bojujeme za každého. Pracujeme ve stížených podmínkách, nemáme centrální elektřinu." řekl zástupce hlavního lékaře Valery Kononov.
Ve stejné době, oficiální orgány Kyjeva stále trvají na tom, že bezpečnostní síly na civilisty nestřílí,že útočí výhradně na milice.
Rouhačská slova úřadujícího ministra obrany Michaila Kovala:

"Prezidentem, nejvyšším velitelem ozbrojených sil Ukrajiny, byl zadán jasně definovaný úkol - v žádném případě nepoužívejte zbraně na civilisty. A moji podřízení a já svou hlavou za vyplnění tohoto úkolu jsme odpovědni." řekl Koval.
(*Pozn_Tedy doufám, že ti tu hlavu brzy setnou)

Kyjevské orgány se snaží distancovat od účasti na dnešní tragédii. Oficiální verze ukrajinských ozbrojených sil: Civilisty údajně zabíjela sama milice. Odkud vzali bitevník, komentář neuvedl.
Z prohlášení: Dnes, teroristé zákeřně realizovali odstřel obytné oblasti obce Stanice Luhanskaja. V důsledku požáru jsou oběti mezi civilním obyvatelstvem a zničeny domy obyvatelstva. Navíc bojovníky obvinili z leteckého útoku z letadel ozbrojených sil Ukrajiny.
Tiskové středisko sdělilo, že v blízkosti obce Stanice Luhanskaja letectvo ozbrojených sil Ukrajiny neoperovalo."
Možná, že toto vysvětlení stačí pro ty, kteří věří pouze oficiálním prohlášením. Ale je to těžké to vysvětlit lidem, kteří vše viděli na vlastní oči. Desítky svědků viděli, že letadla se objevila nad obcí v 11 hodin a zničila ulici, obyvatelé, kteří v okamžiku přišli o všechno: blízké, domov i živobytí.
"v čem jsme my, civilisté vinni? Neexistují slova! Jak to všechno můžeme přežít? Proč musíme uprchnout ze své země, my jsme také lidé, proč nás chtějí zabít?" ptá se místní obyvatelka.
To jsou otázky, na které nikdo nemůže odpovědět. Nálety ukrajinského letectva v okolí Luhanska pokračují.

Facebook komentáře