Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Německá ARD se raduje: koronavirus zabíjí staré a tlusté, což je fér

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

Pamatujete si na projekt Umweltsau, kdy dětský sbor pro německou státní televizi ARD zpíval, že jejich babička je ekologické prase, protože jezdí SUVčkem pro maso ve slevě? Tak tohle je další level:

Bohemian Browser Ballet je projekt ARD a vydal video, kde se raduje. Koronavirus je podle autorů spravedlivý, protože zabíjí staré lidi s kardiovaskulárními chorobami. Takže zabíjí staré a tlusťochy. Staří jsou špatní, protože celá generace nad 65 let minimálně 50 let ničí planetu. Tlustí jsou špatní, protože jich hodně žije v USA a ti svou politikou převrací planetu vzhůru nohama.

  • nemecka-ard-se-raduje-koronavirus-zabiji-stare-a-tluste-coz-je-fer

Pak přijde další level. Ten hodný virus zničí zlý ultra-kapitalismus. Už se děje, není doprava, snižuje se zlý konzum a ještě více zlá výroba! A my budeme svědky zeleného ráje. Navíc autor ve videu připomíná, že lidí je moc. Ale do Afriky či Asie si v tomto kontextu rýpnout neodváží. Jak hrdinské! Být v Německu důchodce, tak asi zdrhám. Tendence vybrat si nějakou skupinu a nejdříve na ní svádět všechno zlo lidstva, je u Německa známá a naposledy skončila holokaustem.

Tohle je hodně vážný problém německé společnosti. Z migrantů si srandu dělat nesmíte, ale ze starých babiček ano. Je to naprosto skandální. Ještě horší je však způsob jejich "omluvy":

"V zásadě jde o pozorování překvapivé korelace mezi důsledky koronové pandemie a účinky na klima. V tom je nesmírně hořká ironie, na kterou chceme upozornit satirickým stylistickou nadsázkou. Respektujeme však pocity našeho publika a stejně jako všichni ostatní se staráme o blaho každého, jehož zdraví je pandemií zvlášť ohroženo. Proto i nadále stojíme za naší prací, ale zároveň se omlouváme všem, které jsme klipem urazili," stojí v omluvném komentáři pod jejich videem na youtube.

Pokud nejste dobří v němčině ani v angličtině, video je přeložené zde.

Autor: František Kubásek

Zdroj: https://kubasek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=747768

Facebook komentáře