Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

EU financuje podporu porodnosti - v Turecku!

EU chce poskytnout 23,5 milionu eur, jimiž chce umožnit větší podporu na péči o děti v domácím prostředí a zvýšit tak motivaci přivádět děti na svět. Peníze však nejsou určeny pro země EU, ale pro Turecko, které není členským státem Evropské unie. Pobouření vyvolal tento projekt zejména u francouzských europoslanců.

  • eu-financuje-podporu-porodnosti-v-turecku

Politice vstřícné k dětem není zrovna Evropská unie dvakrát nakloněná. Místo snah zvyšování počtu narozených dětí v členských zemích EU prostřednictvím odpovídajících politických rozhodnutí Brusel preferuje masovou imigraci ze třetích zemí.

Francouzští konzervativní europoslanci jako jediní reagovali pobouřením na nedávné oznámení Evropské unie o úspěchu demografického, prorodinného projektu v Turecku ve výši 23,5 milionu eur. Program, který zahrnuje finanční podporu EU pro zaměstnanost žen prostřednictvím domácí péče o děti, skončil konferencí pořádanou v Ankaře. Podle EU projekt udržel 12 000 žen ve formálním zaměstnání a nabídl služby domácí péče o děti více než 5 300 dětem mladším tří let. Údaje ukazují, že ve Francii v současnosti chybí 230 000 míst péče o děti.

Projekt v Turecku, financovaný daňovými poplatníky EU ve výši 25 472 000 EUR, nabídl podporu vybraným ženám, které zůstanou v zaměstnání, tím, že zaplatí vzdělané chůvy, aby se staraly o jejich děti.

Populace Turecka již dosahuje 85 milionů a Světová banka odhaduje, že počet obyvatel země dosáhne do roku 2050 109 milionů. Turci mají přibližně v průměru 2,05 dítěte na rodinu.

Pokud se v Bruselu nacházejí peníze daňových poplatníků, kterými si EU může v dnešní krizové inflační době dovolit financovat podporu porodnosti v nečlenském státě EU vyznačujícím se jednou z nevyšších porodností na světě, potom je nejvyšší čas pokládat dotazy našim europoslancům, proč se tyto finanční prostředky nepoužijí pro stejné účely i v rámci členských států EU a České republiky.

Ivana Schneiderová a Zdeněk Chytra

Zdroj: http://tradicni-rodina.cz/

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 VK 2023-01-08 13:25
Máte nějaký zdroj? Prohledal jsem celý internet a nenašel jsem absolutně nic. Tedy krom toho, že nějaký noname člověk to tvrdil na twitteru a všichni anti-EU hysterici to od něj začali hned opisovat. Prosím o odkaz na nějaké oficiální údaje (ať už přímo z EU nebo na nějaká seriózní média), kde si to člověk může ověřit. DOufám, že víte, že informace bez důvěryhodného zdorje, není žádnou informací ale je dezinformací.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře