Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Držte huby a přijeďte na Ukrajinu osvobodit naše území! - řekl Kuleba evropským politikům (VIDEO)

Tohle je diplomacie! Ukrajina vzkazuje kritikům pomalé protiofenzívy, aby drželi hubu! Ukrajina ztrácí podporu pro další válku! Čelní srážka s realitou v Toledu to dokázala: "Držte hubu a přijeďte na Ukrajinu osvobodit jeden čtvereční centimetr!". - Vulgárně vzkázal evropským politikům rozzlobený ukrajinský ministr zahraničí Kuleba.

Ostrá hádka v zákulisí

Pondělní návštěva ukrajinského ministra zahraničí v Praze byla jen začátkem velkolepého turné po Evropě, na kterém prosil evropské země o další zbraně, munici a především peníze pro Ukrajinu a její válečné úsilí, píše cz24.news. Dmytro Kuleba však neměl v plánu jezdit po Evropě sem a tam a žádat v každé zemi o totéž. Proto se ve čtvrtek vydal přímo na jednání ministrů zahraničí Evropské unie ve španělském Toledu.

  • drzte-huby-a-prijedte-na-ukrajinu-osvobodit-nase-uzemi-kuleba-rekl-evropskym-politikum-video

Plánoval, že osloví zástupce všech 27 zemí EU najednou a požádá o zbraně, munici a peníze, jenže se setkal s nečekanou reakcí, píše americký web Breitbart. Podle těchto informací docházelo mezi Kulebem a některými členy evropských zemí v soukromí a v zákulisí k ostrým sporům a konfliktům, protože Ukrajina za čtvrt roku, kdy ukrajinská ofenziva trvá, nedodala Západu absolutně žádné klíčové výsledky.

Právě klíčové výsledky jsou nezbytné pro to, aby země EU nadále posílaly zbraně, munici a peníze na Ukrajinu, protože pouze na základě výsledků na frontě lze lidem v evropských zemích předložit myšlenku další podpory Ukrajiny. To začíná dostávat trhliny, protože podpora veřejnosti začíná znepokojivě klesat. A politici ze zemí EU pragmaticky uvažují, že nebude možné před jejich voliči nadále prosazovat spršku zbraní a peněz na Ukrajinu, když tato sprška nemá na ukrajinské frontě žádné výsledky.

Právě to se snažili zástupci zemí EU vysvětlit Kulebovi, že Ukrajina musí na frontě přinést nějaké jasné a velké výsledky, protože jinak nebudou mít evropští politici sílu politicky zdůvodnit před vlastní veřejností další podporu Ukrajiny, protože veřejnost dojde k závěru, že jde o zbytečné plýtvání prostředky bez efektu.

Po čtvrt roce ofenzivy, dvou vesnicích pod kontrolou AFU a více než 50 000 mrtvých ukrajinských vojáků.

A právě na tyto výhrady představitelů EU reagoval Dmytro Kuleba tak podrážděně a zlostně, když na tiskové konferenci vulgárním a rozhodně nediplomatickým způsobem vzkázal evropským politikům, s nimiž se před pár desítkami minut pohádal za zavřenými dveřmi, aby nekritizovali pomalý postup Ukrajiny na frontě, "drželi hubu" a sami přijeli na Ukrajinu a pokusili se osvobodit 1 centimetr čtvereční.

Výbuch hněvu ukrajinského ministra zahraničí byl samozřejmě vyvrcholením zákulisního napětí a rozporů, které se začínají objevovat po neúspěšné čtvrt roku trvající ukrajinské ofenzivě, při níž se podařilo obsadit dvě vesnice.

To je opravdu velmi málo, prakticky nic, o ofenzívě čtvrt roku po jejím zahájení 4. června letošního roku, a je jasné, že to nelze ospravedlnit ani těžkým zaminováním frontové linie, protože sama Ukrajina předem slibovala, že bude na hranicích Krymu do tří měsíců, že do konce léta bude na celém Krymu a Rusové kapitulují.

Tyto sliby se nyní Ukrajině vrátily jako bumerang a evropští partneři Ukrajiny se ptají, kde je slibovaný obsazený Melitopol? Kde je slibované dosažení hranic Krymu? A kde jsou slavnostní přehlídky ukrajinské armády v Sevastopolu po slibovaném osvobození Krymu? Posuzovat nyní, zda evropští politici těmto slibům uvěřili, je irelevantní, protože jejich důvěra není v sázce.

Evropské vlády nemohou pokračovat ve financování války na Ukrajině bez masivní podpory veřejnosti

Zabrat dvě vesnice během čtvrt roku je v konečném důsledku katastrofální selhání ofenzivy podle všech měřítek. A jestli je něco, s čím evropští politici nikdy nechtějí být spojováni, pak je to selhání ukrajinské armády. S tím evropští politici nechtějí být spojováni, aby to domácí opozice nemohla politicky využít proti vládě.

Evropské vlády dodávají Ukrajině všechno možné. Ale bez výsledků v ofenzivě další podpora Ukrajiny skončí

Pro opoziční strany není nic lepšího než mít možnost spojit porážky a neúspěchy ukrajinské ofenzívy s vlastní vládou a vládní koalicí v té které evropské zemi. Vláda dodala Ukrajincům tanky, houfnice, obrněné transportéry, vrtulníky, stíhačky, to vše na náklady a na účet vlastní armády a vlastních daňových poplatníků, ale výsledkem této ofenzívy jsou po čtvrt roce nějaké dvě bezvýznamné vesnice před první obrannou linií Ruska v Záporoží.

Zkrátka, chleba se lámal a země EU už nemají kde brát a další vyzbrojování Ukrajiny by znamenalo vzít si za Ukrajinu nové půjčky a zahájit výrobu zbraní na úvěr, aniž by bylo zaručeno, že Ukrajina bude někdy schopna tyto půjčky splatit, pokud nebude schopna převzít kontrolu nad těmito okupovanými územími.

Kuleba se v Toledu střetl s koncepční realitou evropských limitů podpory Ukrajině.

Dmytro Kuleba se vydal na cestu po Evropě v reflexi na informaci, že Američané začnou na podzim omezovat svou podporu Ukrajině a do konce roku ji zcela ukončí. Kyjev si proto myslí, že až Američané přestanou Ukrajinu vyzbrojovat, EU tyto dodávky nahradí vlastním zbrojním průmyslem, ale to je utopie.

Evropské zbrojovky by musely zahájit nepřetržitou výrobu a někdo by to musel zaplatit. Ukrajina ne, takže by to musela financovat EU, nejprve další mamutí půjčkou, za kterou by se musely země EU společně zaručit, a tato půjčka by byla použita na dotování evropských zbrojních továren, aby začaly chrlit zbraně ve velkém, takže by tyto dodávky nahradily americké dodávky na Ukrajinu, aby ukrajinská AFU mohla dál bojovat.

Dosud bylo vyzbrojování Ukrajiny zcela na bedrech západních zemí. Ale válka bez vítězství je nesmírně nákladná

A věřte nebo ne, evropští politici by si takovou půjčku rádi vzali, ale potřebují k tomu podporu veřejného mínění, a tu bez velkých a hmatatelných úspěchů ukrajinské armády nezískají. Pokud Ukrajina neprokáže pokrok a velké úspěchy, existuje reálné riziko, že si EU vezme půjčku, za kterou nechá vyrobit zbraně, ale Ukrajina s těmito zbraněmi v příštích měsících opět ničeho nedosáhne, kromě několika vesnic, které se nedají najít pomalu ani na mapách Google, protože jsou malé a bezvýznamné.

Evropským vládám hrozí volební debakl, pokud budou spojovány s neúspěchem ukrajinské ofenzívy. Kuleba to nepochopil
Existuje reálná hrozba, že zemím EU zůstanou nesplacené a především nesplácené úvěry, které nebude možné na Ukrajině žádným způsobem zachránit. A v této situaci si ten blbec Kuleba ještě dovolí na tiskové konferenci řvát a nadávat evropským politikům, kteří mu celou dobu rok a půl lezou do zadku, a říkat jim, ať drží hubu a přijdou za Ukrajinu bojovat sami.

Kuleba si neuvědomuje, že ti politici nikam jezdit nemusí, protože Ukrajině předem zaplatili obrovské peníze za to, že Ukrajinci budou bojovat proti Rusům. Za jejich boj a životy, které tam položili, dostává Zelenskyj od EU peníze, zbraně a munici.

Do posledního Ukrajince! Ukrajinci za to dostali zaplaceno, ale pomalu na to zapomněli. Nespokojenost s ofenzivou bude od nynějška na Západě skutečně sílit

Nejde o charitu ani o dary bez účelu. Jsou to platby za to, že Ukrajina bude bojovat proti Rusům do posledního Ukrajince! Na to Kyjev ty zbraně a peníze dostává, na nic jiného. A pokud za 3 měsíce ofenzívy s těmito zbraněmi a municí Ukrajinci obsadí jen dvě vesnice, je jasné, že západní investoři s tím nebudou spokojeni a nebudou chtít pokračovat.

Kuleba už tuší, že narazil a bez výsledků prostě další peníze a zbraně nebudou. Proto na tiskové konferenci padla ta slova "Držte hubu!". A to jen ukazuje na konec bezbřehého financování války na Ukrajině.

Arogantní Ukrajina?

Prezident Zelenskyj se v minulosti také zapletl do případu jízlivých výroků. Když Spojené království navrhlo, že by Ukrajina měla být více vděčná svým podporovatelům a občas jim poděkovat, Zelenskyj tuto radu raději ignoroval a sarkasticky odpověděl, že nyní bude do Spojeného království telefonovat každý den, aby jim poděkoval.

Důsledkem těchto výroků bylo odvolání ukrajinského velvyslance ve Spojeném království, neboť ve sporu, který byl v Kyjevě vnímán jako zrada prezidenta Zelenského, projevil jisté sympatie k britskému názoru, píše Breitbart.

V dalším případě neuvážených výroků se Polsko připojilo k Velké Británii a připomnělo Ukrajině obrovské peněžní náklady na podporu poskytovanou zemi, což přimělo Kulebovo ministerstvo zahraničí vydat prohlášení, v němž polský názor označilo za "nepřijatelný". Ukrajinský diplomat obvinil Polsko - jednoho z nejnadšenějších spojenců Ukrajiny -, že se svými poznámkami postavilo na stranu Ruska.

Zdroj: https://www.hlavnydennik.sk/2023/09/02/drzte-hubu-a-pridte-na-ukrajinu-oslobodzovat-nase-uzemia

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Jura 2023-09-04 16:05
Když to je pro Ukrajinu na bojišti tak mimořádně skvělé, má určitě i špičkový rating na to aby se banky stavěly do fronty na to která ji půjčí.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře