Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Bývalá litevská premiérka spolupracovala s KGB

  • kazimira-prunskiene
Litevská ústřední lustrační komise došla k závěru, že bývalá premiérka země Kazimira Prunskieneová tajně spolupracovala s KGB. Podle šéfa komise Algimantase Urmonase byl verdikt komise přijat jednohlasně.

Obvinění ze spolupráce s KGB se s Prunskieneovou táhlo už od počátku 90. let, nicméně v roce 2003 ji soud od obvinění očistil. Nyní tak poněkud kuriozně platí jak tehdejší verdikt soudu, tak i nynější prohlášení lustrační komise.

 

Prunskieneová tvrdí, že závěr komise souvisí s její současnou politickou činností a dodává, že se kolem ní děly zvláštní věci pokaždé, když měl v její kariéře nastat zlom. V současnosti se Prunskieneová snaží založit novou stranu a letos v květnu kandidovala v prezidentských volbách, nicméně získala jen čtyři procenta hlasů.

Podle dřívějších zpráv se zdá, že uzavření kauzy Kazimiry Prunskieneové bude také poslední kauzou, kterou se litevská lustrační komise bude zabývat, neboť všichni její členové podávají demisi na protest proti tomu, že se ze zákona smějí zabývat jen „malými" rybami a nemohou lustrovat členy současného parlamentu či vlády.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře