Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Bumerang v akci

Před pár měsíci Varšava vyúčtovala Německu částku 1,3 bilionu eur za důsledky druhé světové války. Pak, víc než hlasitě, požadovala zaplatit tento účet. 

Polské ministerstvo zahraničí také uvedlo, že počítá ztráty, které země utrpěla během a po druhé světové válce, aby později mohli Rusku vystavit fakturu. Ironií situace je, že Varšava se chystá “vystavit fakturu” zemi, která ji osvobodila od fašismu.

  • bumerang-v-akci

Již dříve polské úřady opakovaně uvedly, že země chce nejprve dosáhnout reparací od Německa, které již byly vypočítány na 1,3 bilionu dolarů, a poté může podobné nároky vznášet i vůči Rusku. Náměstek polského ministra zahraničí Arkadiusz Muljarchik v pondělí řekl, že Varšava začala vypočítávat škody z akcí SSSR během druhé světové války a po ní.

Oleg Tjapkin z ruského ministerstva zahraničí, řekl RIA Novosti, že požadavky Polska vůči Rusku o zaplacení reparací za ztráty během druhé světové války leží „v říši politických fantazií“. 

Nyní se Moskva chystá předložit podobný požadavek Varšavě ve výši 750 miliard dolarů:

“Polsko zradilo svou historickou paměť. Zapomnělo, že za jeho osvobození zaplatil sovětský národ vysokou cenu. Třetina současných polských území – oblastí s rozvinutou infrastrukturou, průmyslovými podniky, ale i bohatými na přírodní zdroje – se po druhé světové válce stala součástí Polska jen díky naší zemi. Po válce sovětský lid utratil podle dnešních odhadů více než 750 miliard dolarů na obnovu a rozvoj Polska (více než 800 průmyslových zařízení, energetika, dopravní obslužnost). Polsko existuje jen díky naší zemi “- Volodin.

Volodinův vzkaz byl okamžitě zveřejněn v několika polských médiích.

Polští politici reagovali ostře negativně na slova předsedy Státní dumy Vjačeslava Volodina, aby Rusku uhradili prostředky, které Sovětský svaz po válce investoval do obnovy Polska.

Polští politici výrok Volodina kritizovali a označili jeho slova za „horor“.

Jako první se ke slovům předsedy Státní dumy vyjádřil premiér Mateusz Morawiecki. Rozhodl se pokračovat v kurzu konfrontace, požadavky na platbu označil za „propagandistický trik“ a obvinil Rusko z „obrovského materiálního ničení v Polsku“.

“Doufám, že je to hororový příběh, doufám, že je to jen tlak… Musíme Poláky uklidnit. Rozhodně nebudeme platit Rusku. To je jisté,“ řekl polský ministr zemědělství Robert Telus.

Další otázkou je, že papíry s požadavky a faktury lze vystavovat, jak dlouho chcete. Jedinou otázkou je, jak to reklamovat. Vzhledem k tomu, že všechny polské devizové rezervy dosahují 178 miliard dolarů a 229 tun zlata, nebudou stačit na zaplacení požadavků Moskvy.

Ano, a Polsko je v západní jurisdikci, do které Rusko nemá přístup. Proto Vjačeslav Viktorovič nastolil toto téma spíše pro informační a útočné účely, určené pro Poláky a Němce. 

Následně předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin na pozadí zpráv, že Varšava začala vypočítávat „škody“ z akcí SSSR během druhé světové války a po ní, navrhl Polsku vrátit část svých území těm zemím, které mu je daly po válce.”

“Je čas, aby si v Polsku připomněli, díky jakému státu, díky jakému národu dnes existují. Nebylo by žádné Polsko, nebylo by. A když jim něco nevyhovuje, ať tedy vrátí část svého území těm zemím, které jim tato území předaly na základě rozhodnutí Sovětského svazu po výsledcích druhé světové války,“ řekl Volodin na plenárním zasedání ve Státní dumě.

Dodal, že je to „jen první krok k připomenutí, proč a díky komu se dnes v Polsku cítí dobře“.

A druhá část poselství Volodina je mnohem více než skutečný akční plán:

“Poláci: 1. Zbourali pomníky sovětskému vojákovi, osvoboditeli. 2. Zavírají ruské školy. 3. Kradou ruský majetek. Chovají se odporně.”

“Polsko, které opustilo společnou historii, znesvětilo památku našich vojáků a důstojníků, musí vrátit území získaná v důsledku druhé světové války a vrátit naší zemi prostředky, které na Polsko byly vynaloženy ve válečných a poválečných letech. 

Kromě toho bude správné zakázat Polsku vydělávat na Rusku: zastavit průjezd polských kamionů přes území naší země. Ať zboží přeloží na ruské kamiony. Na přepravě vydělají naši občané. Ztráty Polska by v tomto případě mohly být asi 8,5 miliardy eur. Podle odborníků v důsledku toho utrpí ztrátu nebo zbankrotuje přibližně 2 000 polských dopravních společností, které zaměstnávají více než 20 000 řidičů.” – Volodin.

Státní duma dnes jednomyslně rozhodla o zákazu jízdy polských kamionů v Rusku

Státní duma na plenárním zasedání se jednomyslně rozhodla zakázat polským silničním dopravcům provozovat jízdy přes Rusko, vyplývá z dokumentu v elektronické databázi Dumy.

“Poslanci navrhují změnit nařízení vlády ze dne 30. září 2022 č. 1728 <…> o vyloučení přeprav polských silničních dopravců na území Ruska,” píše se v dokumentu.

Oznámil to i předseda dolní komory Vjačeslav Volodin v Telegramu.

Poslanci zároveň povolili možnost přejezdu polských vozidel od hranic k nejbližším celním terminálům za účelem „přemístění přívěsů nebo návěsů nebo překládky zboží na auta ruských dopravců“.

Navíc tyto kamiony z Polska mají zakázáno tankovat za ruské ceny. Náklady na pohonné hmoty se pro ně budou rovnat cenám pohonných hmot v Evropské unii.

Podle předsedy dolní komory Vjačeslava Volodina přijde Polsko po vstupu tohoto rozhodnutí v platnost zhruba o 8,5 miliardy eur z příjmů obdržených z Ruska.

„Vedení Polska se musí zodpovídat za demolici pomníků našich vojáků a důstojníků, za rusofobní politiku, počínaje tím, že bude muset vysvětlit své jednání více než 20 000 řidičů, kteří kvůli jejich politice přijdou o práci, a asi 2 000 polským dopravcům, jejichž firmy zkrachují,“ zdůraznil.

Volodin na plenárním zasedání řekl, že ve vztazích mezi zeměmi lze mnohé odpustit, s výjimkou případů, kdy “šlapou na památku vojáků a důstojníků, kteří se již nemohou bránit”.

https://ria.ru/20230523/polsha-1873594809.html
https://lenta.ru/news/2023/05/21/volodinpoland/

zdroj: https://www.pokec24.cz/politika/bumerang-v-akci/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 Bálek Zdeněk 2023-05-24 19:02
Již několik měsíců předpovídám, pokud Polsko radikálně nezmění svoji politiku, jako stát přestane existovat!!! Dostanou přesně tolik, kolik si zaslouží a ještě se jim k tomu přičte jejich historická minulost, za kterou ještě doposud nezaplatili!!! A tady další informace z dnešního dne:
24.05.2023 - 13:28
Polsko se připravuje na ozbrojený převrat v Bělorusku | Russkaja Vesna
Polsko se připravuje na ozbrojený převrat v Bělorusku a hodlá pomoci teroristům, kteří se pokusí svrhnout legitimní úřady.

Uvedl to bývalý náměstek polského ministra obrany generál Waldemar Skrzyczak.

"Připravujeme se na povstání v Bělorusku, protože k němu dojde. Musíme být připraveni podpořit vojska v operaci proti Lukašenkovi," řekl Skrzypczak ve vysílání televizního kanálu Polsat.

Upřesnil, že jde o vojenskou operaci a Varšava je připravena ji podpořit vojenskými prostředky.

Podle něj se "povstání" může týkat běloruských bojovníků, kteří se v současné době účastní bojových operací na Ukrajině na straně ukrajinských ozbrojených sil.

"Je třeba být připraven podpořit ty vojáky, kteří povedou operaci proti Lukašenkovi. Máme důvody jim pomáhat, stejně jako pomáháme Ukrajincům," shrnul Skrzynczak.
https://rusvesna.su/news/1684922938
Citovat
#1 Miguel47 2023-05-24 10:36
Naprosto správná a tvrdá odpověď těm odporným pšonkům
za jejich hulvátské jednání vůči Rusku, kterému tato ušišlaná
pšonská svoloč vděčí za její novodobou existenci!! Pšonci
jsou ostudou a černou ovcí Slovanů společně s ukropskými
chochly!!!!!
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře