Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Besti Flokkurinn, strana i pro nás

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • besti
Víkendové volby u nás zastínily volby v zemi sopek, jejíž jméno se vyslovuje potichu (aby snad další nevybuchla), na Islandu.

Dějiny země za poslední dva roky zná každý: ekonomická krize, nacionalizace soukromých bank, obrovský dluh a odmítnutí splácet.

Odmítnutí bylo dáno tím, že islandské orgány dohledaly, jak velké (milionové) úplatky v dolarech dostávali severští politikové za akcept nekvalitních cenných papírů a povolení spekulace s nimi. Dnes je snaha dostat viníky před soud a do vězení. Nepřekvapí, že v listopadu 2009 vznikla pod patronací komika Jóna Gnarra strana s názvem Nejlepší strana (Besti Flokkurinn), sdružující jeho přátele. Vidíte je ostatně

">v klipu
. Strana je pro pomoc nejchudším (tam by patřili všichni naši učitelé a státní lékaři), pro cestování zdarma (v Rejkjavíku), pro bezplatnou stomatologickou a lékařskou péči pro mladé a chudé, pro smazání dluhů, rovnost a protože Jón je politik, slíbil polárního medvěda do ZOO a zřízení Disneylandu v centru Rejkjavíku (říká: politik může slíbit vše).

Na dotaz novinářů, proč chce do politiky, řekl, že chce čisté a výborně placené zaměstnání, asistentku, možnost udělat něco pro svou rodinu a kamarády a výhody benefitů. Stalo se. Nejlepší strana dostala ve volbách v hlavním městě 34,7 procenta hlasů a Jón se stal primátorem Rejkjavíku.

Když se ho zeptali, co bude, když výsledky strany nebudou nejlepší, odpověděl: změníme jméno. Třeba na nejhorší stranu. Ale nejdřív jen na špatnou. Přesto mám pocit, že Besti flokkurinn vůbec špatná nebude

 

Facebook komentáře