Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Na „Den nezávislosti“ proběhne v Doněcku vojenská přehlídka zničené ukrajinské vojenské techniky a zajatců z armády

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Emil Kalabus

Proruští separatisté na východě Ukrajiny tvrdí, že přešli do protiofenzívy a obklíčili dvě seskupení vládních jednotek. Oznámila to ruská agentura Interfax.

"Po vleklých pozičních bojích armáda samozvané Doněcké lidové republiky během posledních 24 hodin přešla do protiútoku a úspěšně obklíčila dvě velká uskupení ukrajinských vojsk a Národní gardy," uvedl Interfax s odvoláním na velení doněckých povstalců. V jednom případě je prý obklíčeno asi 5000 ukrajinských vojáků, v druhém asi 2000 příslušníků dobrovolných praporů. Ukrajinské jednotky se prý do obklíčení dostaly i s desítkami tanků, obrněných vozidel, děl, raketometů a minometů.

  • na-den-nezavislosti-probehne-v-donecku-vojenska-prehlidka-znicene-ukrajinske-vojenske-techniky-a-zajatcu-z-armady

Dalším krokem podle komuniké povstalců má být "úplná porážka obou mohutných uskupení protivníka". http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ukrajinska-krize/284026-obklicili-jsme-vladni-jednotky-tvrdi-prorusti-separatiste/

V Kyjevě se mezitím oslavuje Den nezávislosti Ukrajiny a v rámci oslav se uskutečnila mohutná vojenská přehlídka, první po pěti letech.

Naproti tomu proběhne v Doněcku vojenská přehlídka zničené ukrajinské vojenské techniky a zajatců z armády.

Armáda Doněcké lidové republiky se rozhodla uspořádat vojenskou přehlídku 24. srpna na Den nezávislosti Ukrajiny.

“Průvod se bude konat v centru města na Leninově náměstí, kde taky bude vystavěna zajatá armádní vojenská technika, “- řekl zástupce ústředí opolčenců.

Dodal, že premiér DLR Alexander Zacharčenko podepsal výkonné nařízení. Příprava na přehlídku již začala – na Leninovo náměstí se sváží vojenské vybavení.

Náměstek ministra obrany DLR Sergej Petrovskij řekl, že na “Den nezávislosti” v Doněcku proběhne průvod ukrajinských vězňů. Premiér DLR Zacharčenko vydal rozkaz přepravit na Leninovo náměstí zničenou ukrajinskou vojenskou techniku. Zajatce taky provedeme po náměstí, jako ve své době Němci šli po Moskvě.

. http://www.alternews.cz/24-srpna-probehne-donecku-vojenska-prehlidka-znicene-ukrajinske-vojenske-techniky-zajatcu-armady/

Facebook komentáře