Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Bílá kniha RF monitoruje válečné zločiny na Ukrajině

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší 

Reakce na události na Ukrajině v západních zemích se stává vážnější. Prohlásil to zplnomocněnec MZV RF pro lidská práva, demokracii a prioritu práva Konstantin Dolgov. „Nyní prakticky všichni hlavní mezinárodní hráči včetně představitelů EU začali konečně podporovat zásadní pozici Ruska, a říkají, že je nutno zastavit trestnou operaci".

  • bila-kniha-rf-monitoruje-valecne-zlociny-na-ukrajine

Podle slov Dolgova, se situace obrací díky zveřejnění Bílé knihy. Toto vydání připravené MZV RF obsahuje informaci o událostech na východě Ukrajiny v období od listopadu 2013 až po březen 2014. V nejbližší době bude Bílá kniha doplněna o nová fakta zločinů spáchaných ukrajinskými úřady na východě země.

Události na Ukrajině mohou být označeny za válečný zločin.
Způsob, kterým Kyjev realizuje speciální operaci na východě Ukrajiny, se dá kvalifikovat jako válečný zločin v souladu s Římským statutem Mezinárodního trestního soudu, jestliže se potvrdí informace o tom, že proti civilnímu obyvatelstvu byly použity zakázané zbraně.
Prohlásil to ředitel departamentu pro humanitární spolupráci a lidská práva ruského ministerstva zahraničních věcí Anatolij Viktorov.

„Máme zprávy o tom, že příslušníci ukrajinských silových složek použili tříštivé střely, kazetové bomby, že byly ostřelovány z děl a bombardovány nevojenské objekty a že byly možná použity i toxické látky", řekl Viktorov a zdůraznil přitom, že je důležité kvalifikovat to, co se děje na Ukrajině, z hlediska mezinárodního práva.

Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě mezitím potvrdila, že budova radnice v Lugansku byla napadena ukrajinskými bezpečnostními složkami. Na budovu dopadly rakety vystřelené z letadel.
Otřesně video, na kterém vidíme smrt civilistů v přímém přenosu- převážně žen, jsem umístil tehdy do svého článku Genocida – část II.
http://www.czechfreepress.cz/emil-kalabus/genocida-cast-ii.html

Akce Kyjeva na východě Ukrajiny překonaly všechny hrozné rekordy minulých let v narušení lidských práv, prohlásil zástupce MZV RF pro otázky lidských práv, demokracie a priority zákonů Konstantin Dolgov.

Zvláštní správa pro vyšetřování zločinů proti pokojným občanům na území Ukrajiny byla založena ve Vyšetřovacím výboru RF.
Koncem května zahájili ruští vyšetřovatelé trestní stíhání ve věci použití zakázaných prostředků a metod války v Doněcké a Luhanské oblasti Ukrajiny, kde probíhají srážky mezi zastánci federalizace a ukrajinskými silovými strukturami.

Markin řekl, že Vyšetřovací výbor RF chce získat údaje z kosmických družic různých zemí pro objektivní vidění událostí na Ukrajině. Vyšetřovatelé identifikují rovněž příslušníky silových struktur, kteří dávali a plnili rozkazy k leteckým útokům na východě země.

Dne 9.6. Lidová domobrana Slavjanska zlikvidovala jeden z raketometů Grad, z nichž ukrajinská armáda ostřeluje město. Informovali o tom ve štábu domobrany. Město se postupně mění v ruiny.
Ukrajinská armáda dál ostřeluje Slavjansk a jeho předměstí ojedinělými výstřely z raketometu Grad a také z houfnic a samohybných minometů Tulipán. Tato palba má na svědomí četné škody a oběti, mimo jiné i mezi civilními obyvateli.

Ruský prokurátorský úřad oficiálně zahájil vyšetřování porušení Ženevské úmluvy o ochraně civilních obyvatel ze strany ukrajinských ozbrojených sil na Ukrajině. Prohlášení mluvčího státního zastupitelství Vladimíra Markina zde na videu:

http://www.nwoo.org/2014/06/09/rusko-zahajilo-vysetrovani-ukrajinske-armady-pro-valecne-zlociny/

Mezinárodní organizace ochránců lidských práv Amnesty International je znepokojena vývojem událostí na jihovýchodě Ukrajiny. Prohlásila to expertka této organizace Heather McGill, která dozírá na Ukrajinu.

Válečné zločiny armády proti civilnímu obyvatelstvu by neměly být zapomenuty!

Facebook komentáře