Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

V Německu ilegálně vysazena geneticky modifikovaná kukuřice

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

  • gmokukuricexxx
Navzdory oficiálnímu zákazu byla loni na podzim v Německu vysazena geneticky modifikovaná kukuřice, podle údajů Der Spiegel se tak stalo v pěti spolkových zemích, zatímco televize ZDF tvrdí, že v sedmi.

Greenpeace konstatuje, že touto kukuřicí byly osety asi 3000 hektarů, hlavně ve Šlesvicku-Holštýnsku, Meklenbursku a Dolním Sasku, nicméně otazníky visí i nad Bádenskem-Würtenberskem, Braniborskem a Severním Porýním-Vestfálskem.

Zatím není jasné, zda byla geneticky modifikovaná kukuřice zaseta omylem, nebo zda šlo o promyšlené porušení německých zákonů.

Podezření, že se geneticky modifikovaná kukuřice objevila mezi sadbou, se poprvé diskutovalo už na podzim. Vláda Dolního Saska dokonce přislíbila, že celou věc prošetří, ale kukuřice se už mezitím jaksi dostala na pole.

Greenpeace a němečtí zelení to považují za největší skandál související s geneticky upravenými plodinami v dějinách země a úřady se snaží identifikovat provinivší se farmáře, aby mohly rostliny zničit ještě předtím, než dojde k opylení.

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře