Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

“Horká zpráva” – uhelné elektrárny jsou v Německu znovu uvedeny do provozu

Navzdory opakovaným prohlášením německé vlády, že země hodlá ustoupit od fosilních paliv, mají německé energetické společnosti zákonné právo od 1. října znovu spustit další hnědouhelné elektrárny. Podle Interia jsou v éře krize uhelné elektrárny navrženy tak, aby pomohly snížit množství zemního plynu používaného k výrobě elektřiny a také zlepšily bezpečnost dodávek elektřiny.

  • horka-zprava-uhelne-elektrarny-jsou-v-nemecku-znovu-uvedeny-do-provozu
 

Pro zlepšení bezpečnosti dodávek elektřiny mají německé energetické společnosti RWE a Leag zákonné právo od 1. října obnovit provoz dalších hnědouhelných elektráren. Jak píše Interia, v době krize jsou hnědouhelné elektrárny navrženy tak, aby pomohly snížit množství zemního plynu používaného k výrobě elektřiny. V minulých měsících na to bylo připraveno pět bloků, které byly dříve odpojeny od sítě, ale byly ve stavu „pohotovosti z bezpečnostních důvodů“. Nyní je lze znovu použít, ale kdy se tak stane, se zatím neví.

Nové hnědouhelné elektrárny zvýší množství energie pocházející z tohoto zdroje v Německu. Podle Fraunhoferova institutu se v roce 2022 téměř 19 % veškeré energie spotřebované v zemi vyrábí z hnědého uhlí.

Firmy samy rozhodují o tom, kdy přesně připojí elektrárny do sítě. Koncern RWE uvedl, že bloky „ by měly začít pracovat v nejbližších dnech “. Restartu elektráren podle RWE předcházely rozsáhlé práce na přípravě zařízení pro delší provoz s vysokou produktivitou. Přechodné období pro odchod zaměstnanců do důchodu bylo prodlouženo. Mluvčí koncernu Laeg uvedl, že údržba je nákladná a je potřeba vyměnit mnoho komponentů. Navíc byli přijati další lidé.

Jak deník uvádí, německý ministr hospodářství a ochrany klimatu Robert Habeck označil návrat uhelných elektráren znečišťujících ovzduší za hořkou zprávu. Tento návrat je podle jeho názoru nevyhnutelný kvůli důsledkům rusko-ukrajinského konfliktu, který ovlivňuje dodávky plynu.

„ Cíl vyřadit uhlí do roku 2030 zůstává nezměněn ,“ opakovaně prohlásila německá vláda.

No uvidíme!

Zdroj: http://www.infokuryr.cz/n/2022/10/03/horka-zprava-uhelne-elektrarny-jsou-v-nemecku-znovu-uvedeny-do-provozu/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře