Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Ekologie nebo gretenismus

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Jak doba jde, čas letí, stále důrazněji, příkřeji až ultimátně jsme nabádáni a alarmováni ku snaze o záchranu matky země, klimatu, k ekologickému chování. Študáci v pátek místo školy demonstrují po vzoru novodobé světice Grety ...

  • ekologie-nebo-gretenismus

S velkou pravděpodobností se v brzku dočkáme rozsáhlých zákazů pro spalovacími motory poháněné automobily (bez ohledu na jejich emisní třídu). Zatím to jsou jen některé a někde. Naopak protěžovány jsou elektromobily, které nás prý spasí. S vytápěním budov je tomu velmi podobně - příští rok vstoupí v platnost zákaz používání kotlů, které neodpovídají zákonným požadavkům.

V elektrárnách/teplárnách je v kotlích, leckdy také za dotace postavených, na kvalitní spalování i mizerného uhlí, za další dotace spalována s různými problémy dřevní štěpka, kterou umí naopak celkem dobře čistě a bez problémů spálit kdejaký od příštího roku zastaralý domovní kotel...

A pak si tak jedete okolo zastaralého obchoďáku. Postaveného někdy před deseti - patnácti lety. Už nevyhovoval požadavkům a je potřeba s tím něco udělat. No co myslíte, je zbourán šetrně tak, aby z užitých stavebních materiálů šlo co nejvíc použít? Nebo je stržen bagrem a vše rozšmelcováno na drť a prach? Stovky metrů použitelných a snadno demontovatelných střešních tašek, podokapní žlaby, svody, hromosvody, krovy a izolační vata... Nemluvě o "závratné životnosti" již dosáhla ona stavba.

Ještěže ten nový bude alespoň "ekologicky šetrný" (to nevymyslíš, to musíš zažít). A propos, jak dlouho mu to asi vydrží? Co myslíte?


Autor: Jarda Ficek |
Zdroj: https://ficek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=718273

%MCEPASTEBIN%

Facebook komentáře