Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Zelenskyj ukryl nacionalisty pod naše státní symboly?

24.07.2023

O tom, že ukrajinský prezident Zelenskyj použil náš vládní speciál pro útěk pěti velitelů ukrajinské armády z Turecka, toho bylo napsáno už spousta. Méně ale o tom, kdo vlastně byli lidé, kteří na pár dní zaplnili titulní stránky
Proč se osvobozeným velitelům nevěnovala média více a neupozornila na fakta, která budou dále uvedena, to je věc jiná a i tou se budu v budoucnu zabývat.

  • zelenskyj-ukryl-nacionalisty-pod-nase-statni-symboly
  • zelenskyj-ukryl-nacionalisty-pod-nase-statni-symboly
  • zelenskyj-ukryl-nacionalisty-pod-nase-statni-symboly
  • zelenskyj-ukryl-nacionalisty-pod-nase-statni-symboly

Teď ale pojďme alespoň ke dvěma mužům, se kterými se Zelenskyj objímal a které poté vyznamenal. Úvodem je ale třeba říci, že si ti lidé za hrdinství, které prokázali při obraně Mariupolu, vyznamenat zasloužili. O tom není sporu. Nelze ale zavírat oči ani před dalšími informacemi.

Řeč je o Denysu Prokopenkovi, veliteli pluku AZOV a jeho zástupci Svyatoslavu Palamarovi.

Důležitým faktem je, že oba dva byli členy AZOV od roku 2014. Pokud se tedy někdo snaží přesvědčit média o tom, že současný AZOV je denacifikován a vedou ho noví lidé, jde prokazatelně o dezinformaci. Ve skutečnosti jednotku vedou ostřílení veteráni z jejího krajně pravicového začátku. A právě mezi ně oba zmínění velitelé patří.

Palamarovy neonacistické kořeny sahají dokonce ještě dále. Patřil totiž ke gangu „Patriot of Ukraine“, ze kterého AZOV podle všeho vzniknul. Jeho členové tvořili původní jádro praporu AZOV a ten měl vždy geopolitické ambice. Vůdcem gangu byl totiž Andrij Biletskij. Ten mimo jiné proslul roku 2010 výrokem, že posláním ukrajinského národa je „vést bílé rasy světa v závěrečné křížové výpravě... proti Semitům vedeným Untermenschen (podlidmi)“ (Zdroj: The Guardian).

Právě on byl také prvním velitelem AZOV.

Prokopenkovy kořeny zase sahají až do tvrdého jádra fotbalových chuligánů Dynama Kyjev, kteří si říkali White Boys Club. Příspěvky skupiny na Facebooku obvykle obsahovaly fráze jako „100% White“ a „88“ (kód pro „Heil Hitler“), chválu pro pachatele holocaustu a znaky Waffen-SS. (Zdroj: The Nation.com).

Bílá barva v názvu podle všeho velmi pravděpodobně naráží na barvu pleti a lze ji považovat za indikátor rasistické ideologie skupiny. Ve znaku mají Bílí chlapci prince Svatoslava, známého jako „ničitele“ Chazarského kaganátu, polokočovného impéria, jehož elity byly turecké a židovské. Z toho důvodu vychvalují prince i další antisemitské a krajně pravicové síly a to jak na Ukrajině, tak v Rusku i třeba v Kazachstánu atd.

Jako svoje poznávací znamení používají Bílí chlapci často emblémy mnoha divizí SS. (Zdroj: Reportingradicalism.org)

Během Prokopenkova působení v AZOV se jeho četa nazývala Borodachova divize a měla ve znaku tzv. Totenkopf - lebku se zkříženými hnáty používanou SS, oblíbený neonacistický symbol.

Pro úplnost ještě dodám, že organizace Human Rights Watch doslova uvedla:

“Příslušníci ukrajinských sil a polovojenských jednotek rovněž podrobovali zadržované osoby mučení a jinému špatnému zacházení a využívali zadržené civilisty jako pěšáky pro výměnu zajatců mezi válčícími stranami. Objevila se věrohodná obvinění z mučení a dalších nehorázných zneužívání ze strany ukrajinských takzvaných dobrovolnických praporů Aidar a Azov - Amnesty International a Human Rights Watch obdržely četná obvinění z nezákonného zadržování a používání mučení a jiného zneužívání praporem Azov”. (Zdroj: www.hrw.org)

Zde je třeba vést, že zmíněné skutky naplňují skutkovou podstatu válečných zločinů.

Objektivně asi nelze popřít velké bojové zásluhy, které prokazuje pluk AZOV a jeho příslušníci v bojové linii v rámci současné ruské agrese vůči Ukrajině. Z mého pohledu nelze ale na základě toho přejít fakta a skutky, která mají na svědomí tito lidé z minulosti jak své, tak hnutí, kterého jsou vrcholnými představiteli, resp. veliteli.

Lze se totiž domnívat, že ve vojenské, či polovojenské organizaci, se nic neděje jen tak, ale na základě rozkazů. A ty jak známo vydávají velitelé.

A já jsem přesvědčený, že tyto velitele nelze jen tak přepravovat vládním leteckým speciálem České republiky, který je opatřen státními symboly České republiky. Zda byl za tímto účelem náš speciál prezidentem Zelenským zneužit, nebo o tom věděly naše špičky, které mu letadlo půjčili dopředu, se asi nedozvíme. Obojí je ale skandální.

Zda tím, že byl náš speciál velmi pravděpodobně zneužit k přepravě neonacistů, nacionalistů, nebo možná dokonce válečných zločinců, byly naše státní symboly hanobeny, to ať posoudí jiní.

Autor: Martin Herman

Zdroj: https://martinherman.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=804434

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře