Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Zaremba věnoval svoji olympijskou medaili šéfovi DSSS Vandasovi

  • vandas-dsss
V Česku je momentálně přes 4 000 neonacistů, z nich je však radikálních asi šest set, z toho ale těch vůdčích typů jen kolem dvaceti. Ty extremistické pravicové strany, které jsou zakázány, se skrývají za DSSS. Jako Ostravan vím něco o aktivitách místních neonacistů. Čím vláda víc škrtá a roste chudoba, resp. sociálně vyloučení, tím je na ulicích bouřlivěji. Extrémisté gadže "chrání", tedy spíš jen tak řádí jako rowdies...

Nedávno měli členové Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) na Moravě nabitý program. Uskutečnila se krajská porada v Ostravě. Lídr DSSS Tomáš Vandas ve svém vystoupení připomněl odkaz tragického výročí sovětské okupace a poděkoval všem zástupcům místních organizací za jejich aktivitu při sestavování kandidátních listin.

(Těžko považovat DSSS čí Hitlerovu NSDAP za levicovou stranu, když heslem nacistů bylo zničení komunistů v Evropě. Dělnická třída a socialismu jsou jen fintou pravicových stran, aby populisticky přetáhli na svoji stranu chudáky... Navíc pravice a levice jsou jen prázdné pojmy. Svět se dělí na chudé a bohaté, pracovité a lenochy. Vpravo a vlevo si vymysleli jen ti, co chtěli na něčem v politice též vydělat...)

Příjemným zpestřením porady byla přítomnost olympijského vítěze Oty Zaremby. Ten krátce pozdravil přítomné účastníky a za svá slova sklidil velký potlesk. Poté věnoval Tomášovi Vandasovi pamětní medaili z olympiády v Moskvě, kde se tak nesmazatelně zapsal do dějin československého sportu. Stranou nebyla ani místopředsedkyně krajské DSSS v Ostravě Iveta Machová. Zapálená neonacistka dělá admina krajským webovým stránkám a poskytuje na nich prostor i svému druhovi Davidu Dembinskému, který byl přední postavou Národního odporu Slezsko a seděl ve vězení za vydírání a střelbu na proslulé Stodolní ulici v centru Ostravy.

Provázání DSSS s neonacisty dokumentuje i společná fotografie neonacistů a kamarádů z Opavska a Bruntálska, vítkovští žháři Cojocaru, Müller, Vaculík, Lukeš, dále Vassiov a společně s nimi Tomáš Ondřejek z kapely Adler a Sigmundur. Ondřejek dělá na fotce „brýle“ a má triko kapely Adler. Jejich negativní popularita stoupá i za oceánem. Měl jsem možnost uskutečnit v Torontu rozhovor s představitelem krajní pravice z The Heritage Front - Cesty dědictví, sebevědomým Volfgangem Waltrem Droegem.

“Byl jste někdy členem Ku Klux Klanu?”

“Krátkou dobu, kdy jsem působil v USA. Seznámil jsem se tam s šéfem této organizace Davidem Dukem. Dokonce jsem založil pobočku Ku Klux Klanu v Kanadě. Brzy jsem ale pochopil, že to není ten správný styl, jakým se chci ubírat při boji za to, aby běloši měli v Kanadě stejná práva, jako její barevní obyvatelé.”

“Proč jste vydali leták, v němž jste varovali před romskými imigranty?”

“Vládní statistiky jasně prokazují, že kriminalita černých a barevných obyvatel vůči bílým je vyšší, než bělochů vůči barevným. Znám problémové etnikum jakým jsou Romové z Evropy, kam často jezdím. V Kanadě je sice dost místa, ale oni stejně nepůjdou pracovat. Zvláště ne někam do tvrdých podmínek lesů na severu či do naftových polí. Budou se soustřeďovat ve městech a je známo, že čím víc je jich pohromadě, tím jsou s nimi větší potíže. Už dnes jsou na ubytovnách a v jejich okolí, kde dočasně žijí, rvačky a krádeže i mezi jimi samými.”

“Upíráte lidem právo svobodně si zvolit zemi, ve které chtějí žít?”

“Opakuji - nejsem rasista. Dokonce jsem byl v bělošském komandu, které bylo chránit na jednom karibském ostrově jeho černošskou vládu. Měli jsme tam spoustu černých kamarádů. A ti vědí, že to je jejich země, že tam mají oni své historické dědictví, svoji kulturu, my zase v Kanadě, Češi zase v Česku.”

“Spolupracuje The Heritage Front s podobnými organizacemi v zahraničí?”

“Jistě - třeba v USA, JAR nebo ve Francii. Obrátili se na nás také členové hnutí skinheads v Čechách. Ty jsme ale odmítli, protože jejich způsoby jsou pro naši organizaci příliš násilnické a agresivní, bez zásadního myšlenkového programu…”

Tato slova jsem si mohl ověřit během svých pracovních pobytů v Torontu, kde jsem mapoval tzv. exodus ostravských Romů, žádajících v Kanadě o politický azyl i na přelomu druhého tisíciletí. Když se místní skinheadi v množství asi třiceti bez rasistických výkřiků, ale jen s transparenty, procházeli v naprostém klidu asi sto metrů od motorestu, kde bydleli dočasně Romové, byli všichni zatčeni a odsouzeni za rasismus ke třem měsícům vězení.

Zcela něco jiného ze strany kanadské policie, než jakou volnost mají holé lebky v Česku. A přitom čeští neonacisté jsou mnohem agresivnější než jejich protějšky v Kanadě. Mezi tresty za jejich extremismus je mj. zabavení řidičského průkazu. A v tom jsme v české legislativě sto roků za opicemi. Nemít při podnikání ve druhé rozlohou největší zemi na světě k ruce auto, je konec s živností...

Stačí si probrat českou neonacistickou scénu, kterou po vzoru ruských “bratrů” dnes tvoří mj. organizace a skupiny Blood and Honour - název podle hesla SS “Krev a čest!”, Národní odpor - dříve Jungen Nacionaldemokraten, Národní socialisté a Národní demokraté, Národní Aliance, Vlastenecká Fronta, Národní front caristů – podle latinského Castis omnia casta - čistému vše čisté… A dále jsou to Combat 18 - česká pobočka britské teroristické organizace, Lonstyle servis, Conspirators, a Hnutí korporativistické demokracie…

Nejtvrdší česká neonacistická skupina Národní odpor má svoji ženskou odnož - skupinu Resistance Women Unity (Spojený ženský odpor), přední sdružení českých neonacistek. Dnes jsou v Česku aktivní dvě ženské neonacistické organizace – RWU a Women Side (Ženská strana), které mají desítky příznivkyň… První snahy o vytvoření ženské krajně pravicové organizace se u nás objevily už v roce 1995, kdy vznikla skupina s názvem Árijské sestry. Jejich činnost je pestrá - od koncertů (především na Plzeňsku), distribuce nášivek a dalších materiálů, udržování mezinárodních kontaktů (v zahraničí se patrně vyráběly některé materiály a pocházela odtamtud i velká část finančních zdrojů), vydávání časopisu Phoenix, napadání demonstrací antifašistů a levice… A od této”činnosti” už je jen kousek k ruské mafii, resp. k ukrajinské “luhaňské brigádě”… Neslyšel jsem, že by Komunistická mládež - KSM - spolupracovala s některou z neonacistických skupin.

Není vyloučené, že se z českých křehkých neonacistek jednou zrodí sebevražedné atentátnice, tzv. černé vdovy. V červenci 2003 se jedna odpálila na rockovém koncertu, kde zabila třináct lidí. V únoru 2004 byl podniknut útok v metru mezi stanicemi Paveletskaja a Avtozavodskaja, který si vyžádal 41 obětí. Opět sebevražedné muslimky z Čečenska zaútočily 25. srpna 2004 ve dvou letadlech, jejichž pád si vyžádal devadesát obětí… V září 2004 zabila další mučednice u zastávky metra Rižskaja devět lidí. Dva další atentáty byly spáchány v jednom z vagonů ve stanicí Lubjanka, kde se odpálila sebevražedná atentátnice a zabila 24 nevinných lidí. Útok další muslimky ve stanici Park kultury na téže trase si vyžádal 14 obětí na životech...

V dokumentu světové ministerské konference o organizovaném mezinárodním zločinu v Neapoli se píše, že existovalo jen v Ruské federaci přes 4 300 skupin organizovaného zločinu a za necelý rok jejich počet vzrostl na 5 700. Z tohoto počtu bylo v této době více než 200 zločineckých skupin na vysoké mezinárodní úrovni. Na přelomu druhého a třetího tisíciletí působily již ve více než čtyřiceti zemích světa, včetně ČR.

Podle ruské nevládní organizace Sova, která aktivitu ruských neonacistů monitoruje, množství stoupenců krajní pravice v Rusku roste. Každoročně se v zemi stávají terčem smrtících útoků desítky přistěhovalců. Podle Sovy bylo při útocích rasistů loni zabito třicet sedm lidí, zatímco rok předtím přes osmdesát. O české neonacistické inspiraci z Východu svědčí i tzv. hardbass, v poslední době velmi populární hromadný tanec, doprovázený razantními pohyby, symbolizuje dominanci a semknutost krajní pravice a má mít zastrašující účinky na nepřátele. Tato „móda“ se už objevila i v Ostravě, kde jí provází píseň nazpívaná v ruštině, na kterou ostravští neonacisté tančí. Na jednom z videí na internetu je vidět i hajlování.

Patrik Banga, redaktor iDnes, má jako Rom k těmto záležitostem svérázný postoj, který jsem už několikrát ve svém blogu prezentoval, zvláště jeho odpověď na otázku, co by dělal, kdyby byl českým ministrem práce a sociálních věcí:

„Asi bych byl prvním romským ministrem, zastřeleným rozzuřeným Romem. Zavedl bych totiž bez pardonu pro všechny, tedy pro gadže i Romy, nesmírně přísné zákony. Máš hodně dětí, přídavky budeš dostávat pouze na dvě. Neposíláš děti do školy, žádná podpora, ani na děti, ani v nezaměstnanosti… A tak dál, víc už toho říkat nebudu, aby mě fakt nezlikvidovali, byť je to vše myšleno pouze hypoteticky…“

Jak je to u Vás s daněmi a vztahy s gadži…?

“S bráchou pracujeme 12 a víc hodin denně, odvádíme daně, platíme si všechny odvody… stejně jako ostatní. A jsme neustále terčem nadávek, urážek… není dne, kdybych se na blogu nedočetl, že jsem zloděj, parazit a bůhví co ještě. Málokdo si totiž uvědomuje, jak uráží slušné a normální lidi, když napíše, že Romové jsou tací a tací… (čti zloději, paraziti, šmejdi… atd. atd.) S bratrem jsme nějakou dobu fungovali v kapele Gipsy.cz …”

Co je podle Vás nejhorší na současné české společnosti…?

“Podívejte, pane kolego, paušální odsuzování je nesmysl a je jedno, u jakých národností. Není jednoduché fungovat v dnešní společnosti, když Vám stále někdo předhazuje, že jste parazitický černý hajzl, který okrádá stát. Jsme dva bratři, Radoslav je muzikant, já funguji u nás na idnes.cz, před tím jsem pracoval dlouho jako streetworker, spolu-zakládal jsem první pražský romský terenní program, před tím jsem dělal na MVČR a ještě jako mladík jsem fungoval v Jugoslávii, coby humanitární pracovník…“

Rasismus vůči Romům, Židům či Afroameričanům je pouhých kopáním v křeči smrtelně zraněného koně. Proto už v roce 2042 nebudou stárnoucí Američané světlé pleti tvořit většinovou skupinu obyvatel Spojených států. V roce 2050 prý budou běloši tvořit pouze 46 procent americké populace, zbytek budou Afroameričané, Hispánci, kteří jsou nejrychleji rostoucí skupinou americké společnosti, a Asiaté. Do roku 2050 se ztrojnásobí počet Američanů, kterým je 85 let a více. Jejich počet by měl dosáhnout 19 miliónů. Očekává se, že v USA bude v půlce století žít na 440 miliónů lidí oproti dnešním 305 miliónům. Ani globálně se běloši za půl století nebudou mít čím chlubit - zbude jich na planetě jen asi osmnáct procent. A neonacisté i skinheadi budou mít po svém “jednom národu” a “bílé rase”…

Inu, nesnáším nacisty i neonacisty, Hitlera a jeho kumpány, zodpovědné za vraždy více než 30 milionů nevinných lidí, ale byl jsem k slzám (krokodýlím) dojat, když vzpěrač Zaremba daroval svoji olympijskou medaili panu Vandasovi… Pane Zarembo, vrátíte všechny medaile jako Jonesová…?

Kohout a Kumar; dva populisté (hochštapleři) zachraňují Šluknovsko?

Vítkovští žháři mají na dvaadvacet roků klid od politiků…?

Odpustili už Židé Wagnerovi či Voltairovi jejich antisemitismus…?

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře