Spící zelený exministr zahraničí a znovu stejný ministr, tentokrát za TOP 09 Karel Schwarzenberg. nedávno pronesl svůj další přímočarý bonmot svým způsobem také o amnestii: “Když si je Američané pochytali, ať si je též někam u sebe umístí! Je to jejich problém…” Myslel, tím vězně z Quantánama. Tomu se říká konstruktivní kritika. Ochotu přijmout vězně z Guantánama avizovaly jen Slovensko, Portugalsko, Francie, Maďarsko, Itálie, Irsko a Španělsko a půl tuctu dalších zemí. Když se ale obrátil na své věrné, mezi které čeští politici, pokud se jim to hodilo, považovali i sami sebe, najednou mlčení. Kvůli radaru se mohli v submisivnosti a ve své anální politice přetrhnout, ale v případě pomoci s likvidací vojenského vězení na Kubě ticho po pěšině.

Každopádně to bylo ve Sněmovně jen laciné a prázdné gesto šlechtického účelového populisty. Ať národ vidí, jak je zásadový Rakušan. Naši filmařští géniové, Svěrákové, Menzelové a další, právě prodělali transfúzi modré krve, bytostně nesnášející Václava Klause, co nepodepsal zákon o finanční podpoře českého filmu. Možná by se mohl vyjádřit americký režisér Miiloš Forman, kolik mu vláda USA dodává dolarů na jeho filmy. Pokud se nepletu, sám jednou prohlásil, že napřed musí natočit deset sraček, aby si vydělal na jeden oscarový film...

Knížepán je však v pohodě, co na tom, že má 76 roků, je prý senilní a infantilní narkoleptik. A že jako český ministr zahraničí na půl hodiny usnul na bezpečnostním fóru v Bělehradě přímo před zraky diplomatů a televizních kamer. Jedno z mnoých faux pas kandidáta na prezident ČR Karla Schwarzenberga. Za mnohem větší trapas však považuji podporu knížete ze strany hvězd jako Menzel, Forman, Pešek, Čáslavská, Vetchý a dalších, kteří však jedním dechem kritizují kmotry, třeba Babiše a Bakalu, který knížeti Karlovi poslal půl milionu korun...

Může za to též fakt, že pan ministr zahraničí o sobě prohlašuje, že je zdravý na těle i na duchu, a je mu jedno, jestli usne během přehlídky Hradní stráže či na setkání s nejvyššími státníky světa. Umělců, co dají na knížecí gesta, je spousta. Sice nesnášejí výše jmenované podnikavce, které mají za kmotry, ale vůbec jim nevadí, že svými miliony tito dva mafiáni podporují jejich šlechtický idol.

Co si od Babiše může slibovat jeho takzvaný normální člověk? Robotárnu u pásu. Pokroucené ceny, dotace, subvence, konec trhu. A všeobecnou mizérii. Na straně jedné se Babiš chlubí, že má za devět měsíců přes devět miliard korun zisku, na straně druhé jeho 28 000 zaměstnanců má mezi velkými firmami s odstupem nejnižší platy ve státě. Jeho traktoristé, účetní, lidé u linek v masnách a mlékárnách vydělávají o málo víc než polovinu celostátního průměru.

Andrej Babiš od září 1969 začal chodit do běžného švýcarského státního gymnázia. Po návratu ze Ženevy studoval gymnázium v Bratislavě, kde v roce 1974 maturoval a byl přijat na obchodní fakultu Vysoké školy ekonomické, směr zahraniční obchod. Věnoval se práci v mezinárodní organizaci studentů AIESEC a stal se jejím prezidentem. Vysokou školu ukončil s červeným diplomem a nastoupil do PZO Chemapol Bratislava. V roce 1980 vstoupil do KSČ... Jako miliardář byl štěstím bez sebe, jako třeba pánové Svěrák či Menzel,  že Karel Schwarzenberg postoupil do druhého kola prezidentské volby. Svou podporu mu vyjádřil i v této části prezidentského klání.

Dne 9. května 2012 podalo občanské sdružení Poškození ve spolupráci s politickou stranou Suverenita - Blok Jany Bobošíkové k městskému soudu v Praze žalobu na zrušení rozhodnutí ministra hospodářství ČSFR Vladimíra Dlouhého č. 208/1990, kterým byla ukončena činnost státního podniku OKD s. p. a jeho majetek byl vložen do akciové společnosti OKD a.s.

„Celou kauzu pochybné privatizace bytů OKD a kritickou situaci nájemníků těchto bytů sleduji již mnoho let a jako europoslankyně jsem dvakrát interpelovala v EP v této záležitosti. Snažím se lidem z bytů OKD pomáhat a podporuji jakoukoli snahu, která by mohla napravit nespravedlnost, ke které došlo při privatizaci OKD a zvláště 42 000 bytů OKD,“ dodala Jana Bobošíková, která nedávno poskytla nájemníkům nemalý finanční dar, aby k Evropskému soudnímu dvoru mohli podat žalobu v kauze bytů OKD.

Právě jsem se vrátil z nefalšovaných Sudet, z obce Štěrbina, německy Sterbine, kde žilo v Sudetech 50 Němců, dnes jen 18 obyvatel, kteří obývají čtyři domy po odsunutých Sudeťácích. Jak se obce jmenovaly během Protektorátu Böhmen und Mähren? Jak to bylo s touto částí Sudet? Centrální ( středisková) obec, kde je sídlo Oú, dříve MNV: Zabrušany = Sobrusan. Pod Zabušeny spadají obce: Od jihu: Želenky ( Schellenken ), Zabrušany, Všechlapy (Wsechlab), Štěrbina ( Sterbine ) a Straka ( Straka ), to je identické a označovalo se shodně i v německém jazyce. Podle tehdejšího politického členění obce spádově patřily v té době pod Duchcov ( Dux).

Proto zde nevolí Karla Schwarzenberga, protože mají obavy z prolomení tzv. Benešových dekretů. Proč? Otec Schwarzenbergovy manželky Theresy rozené Hardeggové (72) byl totiž vysokým příslušníkem jednotek SA a obdivovatelem Adolfa Hitlera. "Hrabě Johannes Hardegg, usazený na dolnorakouském zámku Ulrichskirchen, očekával podobně jako řada dalších představitelů šlechty od Adolfa Hitlera a jeho Třetí říše osobní výhody. Velmi záhy vstoupil do nacistických organizací a dotáhl to až na führera (velitele) SA," píše ve Schwarzenbergem autorizovaném životopise rakouská novinářka Barbara Toth. Kniha vyšla česky v nakladatelství Torst v roce 2007.

V župní složce Theresina otce, poznamenává dále novinářka, najdeme úkol "vycvičit vybrané příslušníky SS a SA ve střelbě". Hardegg byl také členem Německého klubu v Rakousku, který byl sice založen už roku 1908, ale ve třicátých letech se stal spojencem národních socialistů. Jeho stanovy z té doby tvrdí, že "členy mohou být jen Němci árijského původu, kteří se hlásí k zásadám nacionálního socialismu." Podle soudních spisů z roku 1945 patřili k jeho zakladatelům "nefalšovaní nacisté, kteří si od Třetí Říše slibovali počátek zlatého věku".

Inu, ať si padouch nebo hrdina, všichni jsem jedna rakousko-uherská rodina...Miluju všechny Otty Černé, Františky Karlíky, Roberty Horáčky, Milany Zborníky, Pavly Zatloukaly, Jany Pavlíky a další inteligenty, co jen sprostě nadávají, ale jediný fakt, v němž bych se měl mýlit, neuvádějí… Takže, čau mňau… Tahle anekdota je o vás...

PS: Na Karlově mostě vyřvává chlápek na všechny strany "prezident je kokot". Dojdou k němu policajti a zatýkají ho za urážku hlavy státu. Chlápek se brání: "Ale já jsem myslel rakouského prezidenta" ... Policajti: "Nás neoblafnete, my dobře víme, který prezident je kokot"…

http://www.stream.cz/video/687723-kdyz-rath-mluvi-schwarzenberg-spi

“Ten komu jsi život s láskou dal, on ti ten tvůj krutě vzal”…

Tentokrát se za Česko nestydím aneb Porod císařským řezem…?

Bude Zeman prezidentem a jeho Strana práv občanů ve Sněmovně ČR…?