Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Uraženost jako efektivní nástroj politiky new-left

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

Začínám být zděšen úspěšností sociálních inženýrů nové levice, která posouvá politické a společenské normy prachsprostým vydíráním, kterému bohužel společnost pod umělým nátlakem moralistů podléhá a okrádá se o svobodu.
Pocit uraženosti je dneska asi nejefektivnější metodou, jak si od společnosti vynutit nějakou změnu na její úkor! Kvůli víře nesmím jíst vepřové, přítomnost vepřového mě uráží - šup školka jej vyřadí z jídelníčku všem ostatním dětem...

Mám rodinu, v níž není klasický táta a tudíž jsem dotčen a diskriminován dnem otců - tudíž je nejlepší možností navrhnout jeho přejmenování na den "speciálních osob" (kdo to jako je?)... Uráží mě Vánoce - šup zrušíme zpěv koled na školních besídkách... Je na čase se začít bránit - a to podobnou metodou, přesně tyhle úpravy za účelem, aby se někdo necítil "uražen", uráží ostatní.

  • urazenost-jako-efektivni-nastroj-politiky-new-left

Největší hrozbou v této oblasti se stává takzvaná "mikroagrese", což jsou i prosté komentáře, či otázky, které nemají nijak urážlivý obsah (a ani tak nejsou myšleny), ale v daném jedinci vytváří pocit "nepatřičnosti", či určité odlišnosti - triviálním příkladem mikroagrese budiž otázka směřovaná na cizince ve smyslu "odkud jsi?". Naprosto nevinná otázka bez jakéhokoliv negativního obsahu, prostý zájem o člověka... Vnímáno jako mikroagrese, tudíž nepřijatelné - zakázat! S prostou lidskou přirozeností (člověk je tvor zvědavý, že?) a svobodou se zametá jak s kusem hadru. Čekám, kdy vznikne nějaký návrh na úřad či komisi pro rozhodování o tom, co je a co není mikroagresí (nejlépe bude, pokud o tom budou rozhodovat vždycky ti dotčení, že? - na někoho se špatně, či podezíravě podíváte a šup s váma před komisi!), případně (protože se to rozmáhá na univerzitách - akademická svoboda pláče) kdy vzniknou nějaké školní inspekce, které to budou trestat odebráním stipendií, nebo rovnou vyloučením ze školy - urážet nikoho nesmíte, bič je zjevný, cukr nějak chybí!

Vážení levičáci, jestli chcete měnit společnost, založte si politickou stranu s otevřeným a upřímným programem "zakážeme všechno, co někoho uráží" (přičemž takový program je totalita, jak vyšitá...), jděte s tím do voleb a pokud dostanete víc než 5% hlasů, tak to zkuste prosadit ve sněmovně - hezky čistou politickou cestou, přes vládu a zákonodárný sbor!

Ze svého dětství v "dávných dobách" si pamatuju kultovní rodinný seriál, který v "divokých" devadesátkách vysílali v televizi - jmenoval se "Dinosaurové" (taková míchanice Simpsonů s Flinstounovými) - nedávno jsem si našel pár dílů a překvapilo mě, jak některé situační karikatury zapadají do dnešní společnosti. V jednom z dílů například na základě stížnosti několika uražených jedinců vláda vytvoří seznam všech urážlivých a tedy zakázaných výrazů, které vedou k absurdnímu závěru - nejodvážnějším televizním pořadem po zákazu je recept na bábovku a diskuze o květinách.

Pokud se někdo cítí nějakým jevem uražen, měl by se možná nejprve zamyslet sám nad sebou a svojí vlastní citlivostí...

Autor: Petr Čejka

Zdroj: http://petrcejka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=622689

Facebook komentáře