Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Únos reality Sabiny Slonkové

Česká investigativní novinařina trpí bohužel stejnými problémy, které si bere na paškál u českých politiků. Vzbuzuje silné emoce a je stejně nedůvěryhodná jako politika.

  • unos-reality-sabiny-slonkove

Čapí hnízdo – fenomén posledních několika let. Možná stojí za připomenutí, jak celá kauza začala. Podstatné informace se čtenář doví například zde. Podle tohoto zdroje začala trestní kauza tak, že v listopadu 2015 přijalo státní zastupitelství trestní oznámeníod anonymního autora, a to na základě článku uveřejněných například v týdeníku Euro nebo Svobodném fóru. Autor trestního oznámení uvádí, že ho podává anonymně, protože:

Toto oznámení je podáváno jako anonymní. Důvodem je skutečnost, že majitel společnosti Agrofert, jejíž představitelé a zástupci výše uvedené skutky zřejmě iniciovali i realizovali, je zároveň místopředsedou vlády ČR a ministrem financí. Vendeta ze strany největší holdingové společnosti v ČR a zejména perzekuce ze strany úřadů a bezpečnostního aparátu státu je v tomto případě více než očekávatelná.

Kauze Čapí hnízdo se Sabina Slonková a jejíNeovlivni.czvěnuje systematicky od jejího počátku. Rovněž tak i web Svobodné fórum. Jak Neovlivni.cz tak Svobodné fórum jsou platformy jednoznačně zaměřené proti osobě Andreje Babiše. Vytýkají mu komunistickou minulost, evidenci ve svazcích StB a v posledních třech letech je dominantní právě kauza Čapí hnízdo.

Výpověď syna Andreje Babiše, rovněž Andreje, je dostatečně známá. Sama o sobě je však nedostatečná k tomu, aby si po jejím zhlédnutí mohl divák udělat závěr jiný, než který mu vnucují Sabina Slonková a Jiří Kubík. Ti tvrdí, že se Babišovi mladšímu představili a sdělili mu, že rozhovor s ním uvedou v reportáži. Není však vůbec jasné, zda mu řekli, že ho při rozhovoru natáčejí. Byla-li skutečně použita kamera v brýlích, jak se o tom píše, vypadá to tak, že o přímém natáčení na kameru Babiš junior neměl tušení. Podle http://m.fsfinalword.cz/je totiž natáčení ve Švýcarsku bez výslovného souhlasu natáčeného trestným činem. Ale to jen tak „na okraj“.

Sama Slonková tvrdí, že otázku zveřejnění rozhovoru s Babišem juniorem diskutovala s právníky a ti jí ubezpečili, že rozhovor uveřejnit může. Inu právníci proti právníkům – nic nového.

Přesto chci upozornit na jednu „maličkost“. Andrej Babiš junior byl pilotem až do roku 2015. Měl tedy v rukách životy stovek lidí při každém letu. Z toho důvodu jsem již přečetl spoustu názorů, že do současného stavu duševní „trosky“ ho jednoznačně přivedl jeho otec, který ho zatáhl do kauzy Čapí hnízdo. Podle premiéra Babiše vypukla nemoc jeho syna v roce 2015.

Babiš ve středu odpolednenovinářům řekl, že v červenci 2015 mu volala policie, že našla jeho syna v autě na dálnici D1. „Vykládal neskutečné věci a na základě toho ho převezli do psychiatrické léčebny v Havlíčkově Brodě,“ uvedl. Premiér následně požádal o jeho převoz do Národního ústavu.

Takže prostá časová rekapitulace. Prošel jsem si zprávy z politiky na Neovlivni.cz a Babiš byl v roce 2015 celé léto až do podzimu popotahován za Kleslovou.Kauza Čapí hnízdo vypukla naplno až později. Nelze tedy jen z tohoto faktu usuzovat, že se Babiš junior „zbláznil“ díky propuknutí kauzy Čapí hnízdo. Navíc máme všichni v paměti případ, kdy pilot dopravního letadla úmyslně navedl stroj s pasažéry na horský hřeben v Alpách. Andreas Lubitz 24. března 2015 na cestě z Barcelony do Düsseldorfu podle vyšetřovatelů úmyslně navedl airbusdo skalního masivu mezi obcemi Le Vernet a Prads-Haute-Bléone ve francouzských Alpách. Na palubě byl jako druhý pilot, využil ale momentu, kdy kapitán odešel na toaletu, a v kokpitu se zamknul.Psychické potíže se prostě nevyhýbají ani pilotům.

Závěr:Česká investigativní žurnalistika dokáže politikům pořádně zatopit. Při podrobnějším zkoumání však zjistíme, že i tato žurnalistika používá metody práce, které u těch, které napadá, kritizuje. Takže premiér Babiš zamlčuje, co se mu nehodí do krámu a přesně stejně pracují i naši investigativní novináři. Jejich důvěryhodnost je tak na stejně nízké úrovni jako důvěryhodnost politiků. Situace se v Česku navíc velmi podobá té v USA. Svaté „antitrumpovské“ nadšení tamějších liberálních médií nelze přehlédnout a proniká i do médií českých. Pak se ale nelze divit, že velká část populace médiím nevěří. Vždyť , jak zpívá i kapela Kryštof, půlka pravdy je lež, ať z úst Babiše nebo Slonkové.

Autor: Jan Bartoň|

Zdroj: https://janbarton.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=687784

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře