Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Stále blíž

Všímáte si, jak se problémy stále víc blíží k Američanům? I přes jejich rekordní vojenský rozpočet, i přes údajně šlapající ekonomiku a dokonce i přes Trumpa, který začal razit Ameriku na prvním místě. V moderní době nikdy USA nesahaly k tak tvrdým opatřením, jako v poslední době. Totální ropné embargo na Írán, tlak na Venezuelu, ostentativní podpora Saúdům a Izraeli, tvrdý postoj proti Rusku, obchodní válka s Čínou, pokusy vynutit si platbu za ochranu ze základen NATO.

  • stale-bliz

 

Přitom to začíná vypadat, že díky Venezuele budou mít brzy nekonečné válečné angažmá přímo na americkém kontinentu. Myslím, že Trump z toho musí mít hlavu v pejru... Na jedné straně uznaný blbeček Guaidó, který ale žádnou masovou podporu nemá a především ji nemá na důležitých místech, na druhé straně pak válkychtiví jestřábi, kteří by to nejraději rozsekli invazí... A pak další válka kvůli které by se museli stáhnout odjinud.

V Afghanistánu se jedná s Tálibánem a všimněte si, jak ztichly kecy o tom, jak se v Kábulu bojuje za Prahu. Už o tom nemelou ani naše zelené mozky. A všimněte si, jak u jednání sedí Rusko, Pákistán a Čína. Ale ne americká afghánská vláda. Ostatně Čína si staví už druhou letadlovou loď a avizují další. Schválně se zkuste podívat, kdy naposled vplula do Žlutého moře nějaká americká letadlovka.

V Iráku je jediným garantem stability Írán. Proto také ten Islámský stát stále existuje, protože USA mají na výběr Islámský stát nebo Írán a nic víc. Navíc Íránci se prý nebojí ropných sankcí, zřejmě už vědí že je ustojí a já se vsadím, že do půl roku se dočkáme pokusného jaderného výbuchu někde v horách nad Teheránem. A uvidíte, jak rychle budou americké letadlové lodi mazat z Perského zálivu.

Turecko už nejspíš ani není v NATO. Navíc teď když Trump uznal muslimské bratrstvo za teroristickou organizaci, tak se s nimi Turci budou zase kamarádit o něco méně. A všimněte si, že v poslední době už vůbec nejde o to, kdo dělá nějaké ty teroristické činy, seznam teroristických organizací je jen další cár papíru, kde najdete vedle sebe Islámský stát, Íránské revoluční gardy, Muslimské bratrstvo, Al-Kaidu a kdo ví co ještě.

Na Ukrajině vyhrál Zelenskij, který se ani neobtěžoval mluvit s Trumpem. Ještě tak si poslechl Macrona a Merkelovou, ale jinak poslouchá Kolomojského. A propo - sice se mluví o ruské hrozbě, ale Nord Stream 2 je skoro hotový, v Rusku otevřeli továrnu Mercedesu a kdo ví, co se otevřelo, ale naše vaše uvědomělá ČT nám to raději ani neřekla. Inu protiruské sankce jsou jen pro sraby. A Putin v poslední době vypadá dost spokojeně.

Naše republika sice koupí americké vrtulníky, ale já mám skoro pocit, že to bude další nekonečné jednání bez konečného nákupu, podobně jako s Temelínem. A i kdyby koupila, těch našich pár miliard americký rozpočet nezachrání.

Nechci samozřejmě Venezuelanům přát nic zlého, ale skoro nějakou invazi američanům přeju. Aby viděli jaké to je, když se válčí nedaleko od jejich hranic a hrozí to přerůst v něco většího. Aby se jim také rozeběhla nějaká pořádná migrační krize, abychom viděli, jak to tu máme demokraticky řešit....

Ale i když nic podobného nenastane... stejně se všechny problémy krok za krokem přibližují k území USA.

zdroj: https://www.vidlakovykydy.cz/index.php/clanky/stale-bliz

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře