Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Proč se „vyspělá“ civilizace sama ničí?

Hodnocení uživatelů:  / 9
NejhoršíNejlepší 

Vyspělá civilizace se naprosto sama ničí proto, že místo učení lidí dodržovat zákony, jejich dodržování tvrdě vymáhá. Tvrdě vymáhá, ale jen od lidí, kteří nemají prostředky na uplácení, neboť lidé kteří na uplácení mají, si naprosto běžně porušují zákony a nic se jim nestane.

Tento postup je samozřejmě velmi špatný, dvojí metr totiž nikdy nikdo nemůže nazývat rovností, a jelikož rovnost je základem spravedlnosti a tak tedy i svobody, žádné z těchto věcí západní civilizace nemá. Tvrdě vymáhat dodržování zákonů jen od jedné části společnosti, tuto společnost rozděluje, což má dalekosáhlé následky.

  • proc-se-vyspela-civilizace-sama-nici

 

Tím nejzávažnějším následkem je to, že většina lidí společností pohrdá, a jak asi takový člověk pohrdající společností, ctí zákony platné v této společnosti. Takový člověk je nectí, ale co je mnohem závažnější, snaží se je obcházet. Neučí se dodržovat zákony, ale obchází je!!! Kdo má ale větší předpoklady k tomu, aby se mu podařilo všechny zákony obejít a ještě u toho zázračně zbohatnout? No přeci ti, kteří mají na uplácení! Tak jsme se dostali až k dalšímu negativnímu vlivu na vývoj západní civilizace. Zázračně zbohatnuvší lidé, se totiž místo na vývoj společnosti, vrhli na předhánění se v tom, kdo z nich bude více bohatý. Tak tito lidé investují obrovské prostředky do politických stran a do jejich volebních kampaní, aby následně zvolení politici, upravovali zákony tak, aby je bylo možné ještě jednodušeji obcházet. Což je samozřejmě výhodné pro ně a jím podobné, ale pro společnost je to naprosto zničující. Se vzrůstajícím počtem zákonů, které lze jednoduše obcházet, totiž narůstá i počet lidí, kteří je obcházejí, na což nejvíce doplácí společnost a její občané, kteří na uplácení nemají, anebo jsou prostě „jen“ slušní.

Jen jednoduché je dokonalé!

Vyspělá civilizace nechce pochopit, že jediným klíčem ke správnému fungování je zjednodušení jejího fungování a postupuje naprosto opačným směrem. Místo aby se nefunkční zákony rušily, vznikají další a další většinou naprosto nesmyslné, což samozřejmě vyhovuje těm bohatým, neboť s narůstajícím počtem zákonů, narůstá také počet úředníků, kteří na jejich dodržování dohlížejí a tím je stále více lidí, které je možné uplácet. Byrokracie tak zničí vyspělou civilizaci.

Zákon nám samozřejmě pomůže proti slušnému člověku, ale ne proti zákonu, a již vůbec ne proti lidem, kteří jej nechtějí dodržovat! Vyspělá civilizace se tak dostane do situace, kdy zákony nebude dodržovat nikdo! Proč by to měl někdo dělat, když to ostatní nedělají? Vyspělá civilizace se tak řítí do černé díry, plné zákonů, které nikdo nedodržuje, a pokud včas nepochopí, že všeho moc škodí a nepřestane si sama škodit, sama se zničí. Vše co nefunguje, se musí buď opravit, nebo vyrobit nové a zákon není žádná výjimka. Špatný zákon totiž lidé obejdou, to by ale nebylo tak strašné, kdyby za to byli potrestáni, když totiž nejsou, další lidé si řeknou, že jej budou obcházet a tak pořád dokola, až jej obcházejí všichni. Místo aby tento zákon chránil společnost, ve skutečnosti jí rozkládá. Ale proč? Jen proto, aby se tu nějací zlatokopové, mohli předhánět v tom, kdo z nich zbohatl více a rychleji. Peníze, které nashromáždili, ale ve společnosti chybí! Co udělá společnost, ve které chybí peníze? Prostě si je půjčí! A tak si půjčují všichni jen proto, aby několik málo lidí mohlo záhadně bohatnout.

Jednoduché je kontrolovatelné, složité, nekontrolovatelné!

To by ve vyspělé společnosti mělo vědět každé malé dítě, to by ale musela být opravdu vyspělá! Všechno nedokonalé se totiž zničí naprosto samo. Stejně jako nedokonalá součástka v motoru, dokáže zničit motor, stejně tak nedokonalý zákon, dokáže zničit společnost, ve které má zajišťovat pořádek. Když k tomu ještě přičteme úplatnost lidí, kteří na dodržování zákonů dohlížejí, je z toho koktejl, který není radno lít do záchodu, natož jej pít. „Vyspělá společnost“ jej ale pije, a tak se nikdo nemůže divit, že je z toho čím dále většímu množství lidí špatně. Stejně jako do motoru není možné přidávat další součástky, stejně tak není možné neustále do právního řádu přidávat další zákony, a již vůbec ne nějaké paskvily, s nějakými přílepky, vymyšlenými za sponzorské dary vládnoucí straně.

Zákon je nejdůležitější věc na světě, ale jen ve společnosti plné gaunerů, ve společnosti slušných lidí, je zákon jen napsaným pravidlem, které nikdo ani nemusí znát, aby jej dodržoval. Asi proto vyspělá společnost dále a dále chrlí další stovky zákonů, jejichž dodržování již není schopna zajistit, což ji nejspíše dovede k sebezničení.

Tomáš Vacka

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 pjezek164@gmail.com 2015-03-17 16:09
Ono by stačilo desatero.

Facebook komentáře